Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell feltenni a vizelet...

Hogyan kell feltenni a vizeletgyűjtő zacskót? Ez tényleg csak nekem gond?

Figyelt kérdés

2 éves kislányomnak kéne vizeletet adni. Sajnos a bili látványától is kiborul. A zacskóval próbálkozunk, de sosem megy bele a pisi. A pelenkában teljesen összegyűrődik, és kifolyik. Felhívtam a gyerekorvost, hogy hogyan kell csinálni. Azt mondta, hogy ez még soha senkinek nem okozott gondot. Ennyire béna lennék? Mit csinálok rosszul? Szerintem ez a zacskó eleve kicsi neki, mert a lyuk nem takarja be az egész punciját. De csak egy méret van.

Másodszor kínlódunk. Elsőre úgy sikerült, hogy valami 3 adagból (pár csepp) hoztunk össze fél kémcsőnyit. Arra is azt mondták, hogy nem jó, mert már túl régi, sok benne a baci.

Azt is próbáltam, hogy rátettem a zacskót, és nem adtam rá a pelust. De akkor meg visszatartotta, és sírt, hogy az neki fáj. Ha ráadom a pelust, akkor előbb-utóbb elfelejti, hogy rajta van, és pisil, csak sajna nem megy bele a zacskóba.


2010. ápr. 30. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Az a lényeg hogy a zacsi szája a luknál legyen ahool a pisi kijön.A többi mindegy de a zacsi szájának ott kell lenie mert akkor kifolyik.És figyeld ha pisil, hoggy rögtön letudd venni igy nem folyik ki.
2010. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Én sem tudom feltenni, vagyis tudtam, amikor kicsi volt.Szerintem lehetetlen vállalkozás.Ültesd a wc-re, és tegyél alá egy műanyag poharat.Közben énekeljetek, bábozzatok, ilyesmi.
2010. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, 5 hetes korában nekem is sikerült. Nem tudom miért nincs ebből több méret?
2010. ápr. 30. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Nekünk is gond volt, és tuti hogy másnak is, csak legfeljebb nem szólt,úgyhogy a gyerekorvos egy bunkó.

Mi tökélyre vittük, mert havonta kellett nézni a lányomnak.


Szóval a pelust felejtsd el, mert tuti hogy kifolyik. Mi kezdetben úgy csináltuk, hogy megmostam a punciját, (ez nagyon fontos, mert bármilyen szennyeződés álpozitív eredményt adhat), aztán ráraktam a zacsit. Persze üvöltött. Aztán az ölembe fogtam, úgy hgy a két combját az én combomra tettem és a zacsi középen lelógott. Betakaróztunk és leültünk mesélni, mondókázni, tévézni, mikor mi kötötte le. Volt hogy végül elaludt. A rekordunk 2 óra volt, de a végén meglett a pisi. Így is volt hogy mellément és olyan lett az ágy is, de legalább volt értékelhető mennyiség.


Olyan két éves kortól a kiskádba állítottam be reggelente, mert tudtam hogy akkor szokott pisilni, vagy ha nagyon tele volt az éjszakai pelus akkor itattam vele teát és 20-30perc múlva mentünk a kiskádba, megmostam aztán játszottunk hogy tud-e pisilni a vízbe. Ez 1-2x-i próbálkozásra álatlában összejött. Itt már megoldható a középsugaras vizelet is mint ideális, mert mikor elkezd pisilni akkor picit hagyunk mellémenni aztán betrükközöm a lába közé a poharat. Ezt amúgy még élvezi is.


Remélem megoldódik nálatok is.

2010. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont ma sikerült egy hónap sikertelen próbálkozás után. Naponta 3 zacskót tettem fel neki, tehát kb. úgy száz darab zacskót vettem neki. Már dokihoz is vittem, hogy tegye fel ő neki, hátha tényleg én vagyok a béna, na de abba sem volt egy cseppnyi sem. Már sejtem, hogyan kell. Teljesen húzd szét a szeméremajkait, s úgy ragaszd fel, s gyakran nézegesd, hogy van-e már benne pisi, és ha van, azonnal vedd le, s tégy fel újat. Én szerintem, nekünk ment bele, csak mivel örökmozgó a picurom, ki is folyt vissza minden a pelusba. Sok sikert, s ne gyötörd magad e miatt, nem csak te vagy igy ezzel. Szép napot!
2010. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem Te vagy béna!!!

Mi kórházban voltunk, az ottani személyzet tette fel a kislányomnak, 4x próbálkoztak, és mivel közben javult az állapota (és nem kellett okvetlen a vizelet, mert más baja volt, csak rutinból el akarták végeztetni a vizsgálatot), azt mondták, hogy akkor hagyjuk...

Egyszer jártunk Németországban, sajnos ott is csúnyán beteg lett, ott rátettek egyet az orvosnál, és lássunk csodát szuper jól belement. A minőség....


Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy hogyan is kellene ezt jól csinálni...


Gyógyuljatok mihamarabb!

2010. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kislányoknál tényleg nehéz úgy feltenni, hogy az egész punciját takarja.
2010. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor majd megpróbáljuk pelus nélkül, ha adok egy szoknyát rá, remélem hamar elfelejti, hogy ott a zacskó.
2010. ápr. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!