Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hálózsákos babát betakarnáto...

A hálózsákos babát betakarnátok, ha alatta egy body és rugi van, a lakásban pedig 23 fokos a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
A hálózsák ujjatlan, de melegebb típusú. Nem akarom túlöltözteni éjjelre, ezért kérdem. Vagy esetleg csak a takaróhuzattal takarjam?
2010. máj. 1. 07:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég a hálózsák. Betakarni pluszban nem szoktam.
2010. máj. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én betakarom. Nem tudom pontosan hány fok van, de szerintem kb. 22-23 lehet éjszaka.

Rövid ujjú body és hosszú ujjú rugi van rajta, + a hálózsák ami a típus, amit írtál. Minimum egy takarót teszek rá, de van, hogy egy melegebbet is (így két takaró), mert az éjjeli etetésnél néha még így is teljesen ki van hülve a kis keze). Tegnap volt először annyira jó idő a lakásban, hogy elég volt egy vékonyabb takaró, de az kellett!

Panelban lakunk.

2010. máj. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk éjjel kb 19-20 fok volt télen és még 1-2 hete is. Akkor body+rugi+közepes vastagságú hálózsák(Tescós, ha így segíthetek). Nem takartam be. Most kb 21-22 fok lehet éjjel, bodyt már nem adok rá, csak rugit+hálózsákot.

Az, hogy hideg a keze, nem azt jelenti, hogy fázik. A kicsiknek még nem túl jó a vérkeringésük, ezért hűl gyorsabban ki a kezük. A tarkójánál kell megnézni, ha kellemes meleg, akkor jól érzi magát, ha hideg, akkor fázik, ha pedig nagyon meleg, nyirkos, akkor melege van.

Szerintem 23 fok nagyon sok ahhoz, hogy plusz még be is takard. Ha még nagyon pici, akkor body+rugi+hálózsák, de szerintem 8-9 hónapos kortól már elég lehet a rugi+hálózsák kombináció.

Nálunk télen napközben volt 23 fok a lakásban, éjjelre nagyon melegnek gondolom...

2010. máj. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pár hetes csak :-)

Nem biztos, hogy van 22fok, csak tippelem, mert én is kicsit fázom éjjel, bár amúgy is inkább a meleget szeretem. Melege biztos nincs, mert nem izzadt, nem túl meleg a tarkójánál. Én inkább betakarom, mert egyébként nemcsak egyszerűen hideg a keze, hanem szinte fagyos, ráadásul az arcocskája is és ez szerintem azt jelenti, hogy inkább fázik. A takaróval az arca nincs így kihülve, úgyhogy szerintem ő így érzi jól magát!

7:37

2010. máj. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb. ennyi van, déli fekvésű a szoba, nyáron lesz az 30 is...sajnos.

Két hálózsákot használunk, az egyik tescós ujjatlan, az alá hosszú ujjú bodyt szoktam adni, és betakarom egy kis pléddel, de reménytelen, mert mindig lerugdalja. A másik zsák vastagabb, és hosszú ujjú, az alá ujjatlan bodyt adok rá, és nem takarom be, sokszor még így is izzadt a kis talpa, mikor reggel kicsomagolom. Mint valami munkásember:)

3 hós egyébként a babám.

2010. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindig a TARKÓJÁT kell nézni a babáknak, hogy fáznak-e vagy melegük van-e. Nem a kezét, nem a lábát, mivel nekik még nincs rendes keringésük, mint a felnőtteknek. Ha túlöltöztetitek, túlságosan betakarjátok, csak megizzadnak, és az órákon keresztül rajtuk lévő izzadt, vizes ruhák miatt meg fognak fázni!!! (Ez nappalra ugyanúgy igaz!!!)


Nálunk 22-23 fok van éjjel-nappal, egy ujjatlan body + rugi + vékony hálózsák van a kisfiamon, 7 hónapos. Nem kell betakarni, egy baba nyugodt alvásához a 19-21 fok a legmegfelelőbb.

2010. máj. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ÉRTJÜK, HOGY A TARKÓJÁT KELL NÉZNI!!!!

De ha egyszer nem izzadt és nem túl meleg, hanem pont csak normális a takaróval eggyüt, akkor be fogom takarni a gyerekemet.

2010. máj. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja, és még az is eszembe jutott, hogy mivel a hasamban azért jóval melegebb volt, nem véletlenül mondják, hogy a babának kb. 10 fokkal melegebben van jó érzése! Épp ezért van az is, hogy mindig egy réteggel több ruhát adunk rájuk nappal is, mint amit mi magunk felveszünk. Miért ne lenne ez igaz éjszaka? Így mivel én hosszú ujjú pizsamában vagyok és be is takarózom, szerintem pont megfelelő, ha rajta ezeken kívül még egy hálózsák is van.


De mindenki csinálja, ahogy akarja és ahogy érzése szerint az ő gyerekének a legmegfelelőbb!

2010. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
A tarkóvizsgálat szerintem csak arra jó, hogy megbizonyosodj róla, nincs-e melege a babádnak, de ha fázik, azt a tarkójáról elég nehéz megállapítani, mert ott azért akkor is csak finom meleg a bőre, főleg ha háton alszik. Én azért vékony ujjatlan hálózsákra még tennék egy vékony takarót.
2010. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felesleges betakartni, az én fiamon csak rugi van és a hálózsák és így volt télen is, már lassan csak egy badyt fogok ráadni és a hálózsákot, ha ilyen meleg lesz.

Szóval nem hogy ne takartd be de még a badyt is elhagyhatod már.

2010. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!