Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözzem a babámat...

Hogyan ösztönözzem a babámat mozgásra?

Figyelt kérdés
6 hónapos lesz nemsoká. A védőnőnk kb 3-4 hónapos kora óta hajtja hogy már lassan menni kell neki, mit hogy csináljak stb. Sokat van hason, a földön is, próbáltam egy kis plédre tenni és segíteni neki átfordulni, ahogy oldalra gördítem, onnantól megy, de addig nem jut el önállóan. Kúszik, leginkább hátra, de már előre is megy, már párszor négykézlábra állt, ezekkel van elfoglalva, már nem érdekli. Próbáltam játékokat tenni hogy hátha oda gördül értük, de kúszva fogja meg. Lehet, hogy neki ez kimarad? Nem baj ha kimaradna? Rengeteget "repül", és van hogy mikor a hasán van "megborítja magát, látszik, hogy innen simán át tudna fordulni, de nem, vissza egyenesedik és kúszik, vagy repül. Hatalmas baba egyébként, a hátáról el sem tudom képzelni hogy fog átfordulni, vagy felülni. Valaki hasonló helyzetben? Esetleg tudnátok segíteni, hogyan ösztönözhetném?

2016. dec. 4. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Én babám is most lesz 6 hós.. Szerintem semmi baj a fejlődésével, ő más baba máshogy csinálja.. Az enyém még csak hátról-hasra fordul illetve a fenekét huzigálja, próbálna gondolom vagy visszafordulni, vagy a kúszást szeretné csinálni, de még nem jött össze. Viszont azt mondta a doki néni,hogy nincs lemaradva, annyit csinál amennyit kell neki ennyi idősen. Szóval szerintem a te babáddal sincs semmi gond, csak mostanában akkor elvárások vannak ilyen csöppségekkel szemben is, hogy ha más babája 8-9 hónaposan már jár, akkor a többinek is kell..
2016. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha 6 hónapos koráig nem tud mindkét irányba forogni, akkor én elvinném a gyerekorvoshoz.
2016. dec. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
A másodiknak igaza van! Hiába a pontozás....
2016. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Igaza van a 2. Válaszolónak. Mindenkèpp nèzesd meg hisz azért forognia már kellene önállóan, ès igen baj, ha teljesen kimarad egy egy fejlődèsi szakasz.
2016. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem pontoztam, egyedül az elsőnek zöldet.

miért pontoztam volna le, mikor épp ezért kérdeztem, hogy elvigyem e orvoshoz. a védőnő szerint nem baj, mert nagy baba. 2 hét múlva lesz 6 hós, addig elvileg át kéne neki, ma este mikor világított a telefon az ágyon felette és pelenkáztam majdnem átfordult. Szerintetek várjam meg azt a két hetet, hátha vagy minél hamarabb nézessem meg? Ha netán orvosi segítség kéne nem szeretnék lemaradni, nem tudom mikor késő.

2016. dec. 4. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Nèzesd meg minèl előbb!valószínűleg El is telik az a kèt hèt mire időpontot kapsz.
2016. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendbe, köszönöm. Dévényeshez kéne mennünk vagy csak a gyerek dokihoz?
2016. dec. 4. 22:55
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha van lehetősèg inkább a Dèvènyeshez
2016. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
A gyerekorvoshoz vinném, aki eldönti, hogy szükséges-e szakorvoshoz vinni, a szakorvos pedig megmondja, hogy milyen kezelésre van szüksége. A Dévény az egy fajta kezelési módszer, rengeteg más is van és az is lehet, hogy nincs szüksége semmilyenre.
2016. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

több mint egy héttel a 6. hónap betöltése előtt átfordult. Először hasról hátra, másnap pedig hátról hasra is. Azóta is csinálja, de nem sűrűn, inkább kúszik.

Néztem egy pár videót a témában, (Dévény torna) és csak egy pici segítség kellett neki, de szerencsére mostmár minden rendben. :) Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2016. dec. 15. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!