Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gyakran előfordul,...

Tényleg gyakran előfordul, hogy a baba "elfelejt" levegőt venni pár másodpercig?

Figyelt kérdés
anyuval azon vitáztunk felesleges pánikkeltő-e a légzésfigyelő.Beriasztott a barátnőmnek,azóta nem túl nyugodt.Anyu szerint felesleges a pánik,mert gyakran előfordul,de magától is vett vna levegőt a baba pár másodperc múlva.Sz.tetek?Köszönettel,22 hetes kismama.
2007. nov. 19. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Te minden másodpercben vaszel levegőt?Van maikor valami olyat álmodsz,és elakad a lélegzeted.Itt alszik mellettem a párom,és most éppen az ő légzését figyelem,h milyen gyakran vesz levegőt.

Nos,a baba is ember,csak még kicsiben.Én úgy sejtem,h mind felnőttünk légzésfigyelő nélkül is.Én a légzésfigyelőt inkább csak a koraszlötteknek ajánlanám,illetve azoknak,akik baromi felelőtlen módon végigdohányozták a terhesséhet,mert az meg léguti bajokat okoz a babának.

Ha minden rendben lesz,akkor én sem fogok venni a kicsinek!

2007. nov. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha minden rendben a babával, én is feleslegesnek tartom. Minden alkalommal, amikor felveszed a babát, ki kell kapcsolni, különben éktelenül bejelez. Szerintem ez elég macera egy újszülöttnél. Jó tanács: ne legyen túl meleg a szobában, ahol a baba alszik és nem is kell agyontakargatni. Nálunk egyik gyereknél sem volt, sőt, a legnagyobb újszülött korától csak hason volt hajlandó aludni (ezt is tiltják), és nem volt semmi gond. Ha nagyon-nagyon aggódsz, szerezz be egyet. Hozzáteszem, a mi szüleink azért tartják ezeket feleslegesnek, mert akkoriban még nem léteztek ilyen kütyük és mégis felnőttünk...
2007. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem gyakran fordul elő. Ritkán. Csak akivel ez előfordult azt ez nem fogja megvigasztalni.

Mi is felnőttünk légzésfigyelő nélkül, ez igaz. Akivel viszont megtörtént a mi csecsemőkorunkban, hogy nem vett levegőt, na az nem nőtt fel. Nem sok ilyen eset volt, valóban. De szvsz az a kevés is túl sok a szüleinek.

Persze van , aki kevésbé aggódik és mivel nem történik baj, megállapítja, hogy igaza volt.

Akivel meg történik, sosem bocsátja meg magának.

Én nyugodtabban aludtam, mivel tudtam, ha bármi baj, van, riaszt a légzésfigyelő. Egyszer-kétszer becsipogott feleslegesen rámhozva a frászt, mert nem volt elég érzékenyre állítva. Komolyan sosem riasztott.

Mégsem bánom, hogy megvettem. És az sem zavart, hogy a környezetemben sokan feleslegesnek tartották.

Neked kell tudnod, hogy nélküle is nyugodtan alszol-e. Ha Te fontosnak tartod, vedd meg! Ha nem, akkor ne. És ne számítson, mások mit gondolnak.

2007. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Madarász utcai gyermekkórház tájékoztatása:

[link]

2007. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

A harmadik válaszadó rátapintott a lényegre!

Sosem tudhatod mi történik mégha egészséges is a gyermek és nem koraszülött akkor sem!

Hogy mikor lesznek az 1-2másodperces nemlégzésből percek,amit te nem veszel észre!

A te döntésed.

2007. nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk előfordult, hogy a kisfiam négynapos korában javában nézelődött, szóval teljesen ébren volt, de valahogy nem jutott eszébe levegőt venni, én meg csak azt vettem észre, hogy egyre lilább a gyerek. Szerencsénk volt, hogy pont a karomban tartottam, mert ahogy kicsit feljebb emeltem, máris vett levegőt. Mondjuk ezek után a szívbaj kerülgetett, de hát légzésfigyelőnk ezek után sem lett, mivel nincs pénzem rá (tekintettel arra, hogy egyedül nevelem a gyereket). Mostmár egy hónapos, és azóta sem fordult elő ilyen. Ebből próbáld meg eldönteni, hogy kellett volna légzésfigyelő, vagy nem...
2007. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis felnőttünk? Nekem szerencsém volt, mert hajdanában pont épp rámnéztek éjjel a szüleim. De bent a korházban találkoztak olyan szülővel, akik sajnos pont abban a pár percben nem néztek a kicsijükre.Ki tudja, ha ők akkor jókor vannak jó helyen, nem lesz-e ugyanilyen szomorú vége, de egy kis technikai segítség sosem árt.
2007. nov. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bérelni is lehet, nem kell megvenni.

És én is úgy gondolom, hogy ártani biztos nem fog.

Hogy mi is felnőttünk, mi igen, de sokan nem sajna.

IGen, régen még más volt, mamám sem tudja, hogy van hüvelye, van méhe, amit kivettek, de ő meg van győződve, hogy rákos-már 10 éve:-(Másképp éltek akkor.

Ha te biztonságban érzd magad tőle, szerezz be egyet, a baba az anyaméhben sem vesz levegőt, ez a reflex tér vissza néha. Unokaöcsémnél is előforudlt.

A te gyereked, te neveled, úgy ahogy te akarod. Ebben ne akadályozzon meg semmi.

2007. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos fogok venni. Inkább riasszon be 1x-2x tévesen, minthogy egyszer ne vegyem észre hogy baj van.
2008. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!