Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hét alatt 80 grammot hízott...

1 hét alatt 80 grammot hízott a 10 napos babám, ez jó eredmény?

Figyelt kérdés
Koraszülött a babám, 35 hétre jött, normális ez a 80 gramm, nem túl kevés?
2008. okt. 7. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk a doktornő azt mondta, hogy heti 100-150 gramm hízás a normális, és kb 10 napos korára éri el a baba a születési súlyát. Az én fiam kicsit később érte ezt el, és azóta rohamosan hízott :) Szerintem nyugodj meg, de kérd ki a védőnőd/gyerekorvos tanácsát!

3 hetes kisfiú anyukája

2008. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mindig ki tudod számolni, hogy mennyit kell ennie / híznia a babádnak. Testsúlykilogramm x 120 vagy 150 (ez az átlag min és max hízás / hét) osztva a napi étkezésekkel. Amúgy azt mondják, hogy átlag heti 120-150grammot és havi 1kg-t kell hízni az első pár hónapban. 3-4 hós korukra meg kell duplázni a születési testsúlyt és féléves korukra meg kell 3x-ozni. Persze ez csak papírforma, ha ettől minimális eltérés van akkor szerintem azzal semmi probléma nincsen! Jó babázást :) egy 13 hetes kisfiú anyukája
2008. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az orvos azt mondta, hogy heti min. 100 gramm hízás a normális, havonta az elején 500 grammot kell gyarapodni, és 6 hós korára kell megduplázni a súlyát, 1 éves korára megháromszorozni. Szerintem ne ilyedj meg, hívd fel a védőnőtöket.
2008. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne foglalkozz senkivel, hogy mennyit kell enni, mert nekem 4,5 kg-val született a fiam, és rá meg sokan azt mondják, hogy nem dagadt????Azért mert 7 hetesen 6,5 kg.Na most akkor mennyit kell hízni? meg enni??Utálom, hogy mindenki mást mond.A baba nem hülye, annyit eszik amennyit akar, ne foglalkozz a papírformával!!!Valószínüleg neked is más és nekem is más az étvágyunk, nem vagyunk egyformák...hát ők sem!!

Üdv

2008. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt olyan hogy egyik héten csak 10dgát hizott, viszont a rákövetkező héten viszont 20dgát.Szóval amig hizik addig minden ok:)

Üdv 5 hetes anyuka

2008. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!