Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-1,5 éves gyermeket mivel...

1-1,5 éves gyermeket mivel tudtok lefoglalni, miket játszotok, hogy telik egy átlagos napotok?

Figyelt kérdés
2016. dec. 16. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggeli után nem sokkal (ált 1-2 óra) sétálni megyünk, közbe ha kell ügyintézés, felmegyünk, tízórai kicsit játszik majd alszik. Felkel, ebéd, ha kell főzünk, játszunk. Formabedobó, kirakó, mikor mi, most épp napok óta a könyvek a sláger. Folyamatosan azokat hozza, nézegetjük, mondom mi micsoda, mostmár ő is kezdi mondani. Aztán állandóan rosszalkodik, így sokszor kergetem a lakásban, bírkózunk, csikizem, mondóka, youtube on rakok be gyerekdalokat, táncolunk, ilyesmi.
2016. dec. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt, 16 hónapos
2016. dec. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

15 honapos. 8 korul kelunk. Ebredes utan tejital, nekem kave. ;)

Feloltozunk, beagyazunk, aztan eszunk valami reggelit.

Ilyenkor mar kb 9- fel 10 van. Utana seta vagy bolt, akarmi csak mozduljunk ki! Majd fozok valamit, kozben jatszik a konyhaban, a szekrenyben kialakitottunk neki 2 polcot ahol az Ő dolgai vannak. Muanyag dobozok stb.. Nalunk is szol a youtube, vagy mondokazunk, tancolunk, es en is kergetem ha epp valami csinytevesben van. Szokasa most hogy felmaszik mindenre amite tud! Szoval eszen kell lenni.

Na jon az ebed,12- 12:30 kozott. Aztan megint viszem ki setalni babakocsiban. Na ekkor el is alszik, majd behozom es horpaszt meg 1-1.5 orat. Majd jatszunk mi is ilyesmiket, hogy formabedobo, konyvek, hangszerek, golyovezeto, fa kirako, bujocska, tanc. Akkor adtam neki egy regi penztarcam es regi kartyak tomkelege, na imadja pakolgatni! Kozben hallgatjuk a ringatos cd, vagy ujfent mondokazunk es enekLes.

Majd jon az uzsi, aztan seta meg a kertben lodorgunk kicsit. Bejovunk es jatszas van vacsoraig. Utana furdes, tejital es sleep! Max 9- re alvas!;)

Nektek, hogy telik?

2016. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, lemaradt, hogy heti 1x eljarunk egy klubba, hasonlo koru gyerekek vannak mint az enyem, ott is kozos mondokazas van, utana lehet jatszaniuk a jatekokkal.Kicsit szocializalodik mindenki!

Es persze nekunk is jol esik dumcsizni kozben!:)))

2016. dec. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 17 honaposom van.

Heti haromszor megyunk babaklubba, ilyenkor 10-re megyunk, delig tart, utana alszik a babakocsiban, mi addig par anyukaval elmegyink kavezni vagy enni. Mikor felkelnek a gyerekek megetetjuk oket vagy valakinel aki kozel lakik, vagy egy kavezoban. Delutan vagy vakakinel jatszanak a picik vagy elmegyunk az egyik kozeli ingyenes jatszohazba. 5-6korulmeg mindenki megy haza.

4-5 fos ilyen jo tarsasag alakult ki a babaklubbol.

Ezek a legjobb napok, heti 3 alkalom.


Mikor otthon vagyunk, akkor kb ugy telik mint elottem leirtak.

2016. dec. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5# hol van ingyenes játszóház?? De jó lenne ha itt is lenne :(
2016. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

8 körül kelünk fel, öltözünk, reggelizünk, játszunk kicsit, aztán levegőzünk. Dél körül ebéd, utána alvás (átl. 2 óra). Uzsi ideje változó, attól függ, hogy mennyit sikerült megenni az ebédből. Ha apja otthon van délután, akkor kis játék után, vele ismét kimegy. 7-8 között vacsi, fürdés, alvás.

Az a bajom, hogy nem igazán tudja lefoglalni magát a kisfiam. Megfőzni míg ő játszik, pakol?? Wow... Sokszor elmosogatni se tudok! Folyton nyaggat. Ha a konyhában vagyok, menjek be játszani, ha játszanék vele, valami más kell (kér enni, aztán meg mindent kiköp, nem is éhes; kér vmit, amit nem ér el, az is csak fél percig érdekes; felmegy az ágyra, az éjjeli lámpákat kacsolgatja, aztán a szgép-asztalra mászik, csapkodja a gépet, tépkedi a kábeleket, stb, stb -miközben én játszanék vele).

A könyveit szívesen nézegeti, kb.ez az egy dolog van, amivel 1-2 percnél tovább foglalkozunk. Pedig rengeteg játéka van, sokat foglalkozom vele, konyhaszekrényben is pakolhat (ez még néha leköti, talán 10percre is).

Pl bevonnám a teregetésbe - kérem, adogassa a ruhákat, erre ő idead egyet, majd az összes többit kicibálja a gépből a földre. Vagy adok neki íróeszközt + papírt, firkáljunk - kettőt firkant, és rohan a kukához, kidobja a papírt (ezt még értem) és a tollat is. Elovettem egy rakás gombot, szedegessük pohárba, aztán szedjük szín szerint - 2* összeszedte, aztán csak szanaszét dobálja. Mindent csak dobál, csapkod.

Mondókázni nem nagyon szoktunk, de ha próbálkozom is, max 1-2-t hallgat meg és mehetnékje van.


Ne értsétek félre, én imádom őt! Csak egyrészt már kicsit fáraszt ez a viselkedés, másrészt kezdek aggódni,hogy vmi gond van. Hiperaktív?

16 hónapos

2016. dec. 26. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:
6- os, Angliaban ingyenes a legtobb ilyen.
2016. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kerdezo, ez teljesen atlagos 16 honapos kori viselkedes.

Sot, meg 3 evesen sem szokatlan.

2016. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!