Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben normális, hogy...

Ilyen esetben normális, hogy lassult a gyarapodása?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hetes.

Nemrég duplázta meg a születési súlyát (ami 3860 g volt), most kereken 8 kg, az elmúlt hèten szinte semmit nem hízott. Úgy tudom, ilyenkor heti 100-150 g-ot kell, viszont mivel átlagon felüli méretű, így is gond ez, vagy normális.

(Nem kérek lehurrogást, köszi.)



2016. dec. 17. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben a korban már elég havonta mérni.
2016. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, pláne, hogy mivel átlagos felüli súllyal született, így rá egyáltalán nem is igaz, hogy fél éves korára meg kellene dupláznia a súlyát, a tiéd meg még fél éves sincs és máris a duplája a születési súlyának. Szóval egyáltalán nem baj, hogy nem hízik, mert így is több a súlya, mint amennyinek lennie kéne elviekben a nagy születési súlyára is tekintettel.
2016. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hetente felesleges mérni. Az a 100-150 gramm visszaosztva annyi, a hízás üteme nem egyenletes. Van mikor 1 hétig semmi, majd hirtelen hízhat 200-300 grammot is.

Nekem a kisfiam is 4 hónaposan duplázta meg a születési súlyát, 7300 gramm volt és 3570-el született. 6 hónaposan 8 kg volt. Szóval nem hízott valami sokat abban a 2 hónapban főleg az azelőtti havi 1 kilóhoz képest. Semmi baj nincs vele, még husisabb is az átlagnál.

2016. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor megnyugodtam.
2016. dec. 17. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!