Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet le fogja magát választani?

Lehet le fogja magát választani?

Figyelt kérdés

Kislányom kb egy hónapja vagy 2, mintha kevesebbet szopizna. Meg inkább éjjel szopizik. 10 hós lesz.

Igen, tudom, hogy napközben a világ érdekesebb és éjjel pótolják. De eddig azért ha nagyon megéhezett napközben, egyszer legalább hosszú ideig szopizott. Meg a nappali alvásokhoz legtöbbször cicizett.

De ezek is kezdenek elmaradni. Nincs hosszú szopi, mar csak rácuppan, de azzal a lendülettel le is cuppan. Napközben is alvás előtt épp h eszik. Inkább ringatva alszik el. És ejszaka is észreveszem, hogy egyre több az h megébred epp h cicizik már alszik tovabb, vagy épp magamra kell raknom, és úgy alszik tovább. (Velem alszik együtt)

Még a fürdés utáni altatáshoz cicizik a legtöbbet.

És kicsit olyan mintha már nem is evésre, inkább játékra használná már a cicit.

Vagy ez csak egy időszak? Es később más lesz?



2016. dec. 20. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy álltok a hozzátáplálással? Kb 3 kiváltott étkezéssel az enyém se evett már annyira köztes időben. Ugyan tápszeres volt már 10 hónaposan, de nem nagyon ette 3 kiváltott étkezés mellett, ez kb 9-10 hós kora között lett. Persze kezdte is igényelni a szilárd kajákat sorban egymás után.
2016. dec. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam 10 hónaposan ugyanezt csinálta, aztàn màr egyàltalàn nem cicizett.

Lànyom most 9 hónapos és kezdi ugyanezt. Úgy gondolom ő is pàr hónapon belül "leteszi" a cicit.


Szerintem elkezdte elvàlasztani magàt. Ha eszik rendesen, akkor semmi baj sincs ezzel. Ekkora gyereknek màr nem feltétlenül kell anyatej, és nem kell évekig szoptatni sem mindenàron. Bàr anno a szoptatàsnàcik nekem mondtàk, hogy jajj hàt szoptassak tovàbb, erőltessem kicsit. De könyörgöm ebben hol van megint az igény szerinti szoptatàs??? Minek erőltessek vmit, amit én az első perctől utàlok a gyerek pedig màr nem kéri???

Te se erőltesd, kìnàlgasd, de ha nem kell neki hagyd rà. Szép lassan majd a tejed is apad és még kevesebbet cicizik és ìgy tovàbb. Valószìnüleg az esti cici marad meg legtovàbb.

2016. dec. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fb-on erdemes lehet benezni a Hosszan szoptatunk csoportba, ott tudnak segiteni. A szopis tanacsadok szerint a legtobb baba (biztos vannak kivetelek) 1,5 eves kor elott nem dont az elvalasztas mellett.


Az en babam is 10 honapos, eleg kiran megindult nala a mozgasfejlodes, es volt mar nala 1-2 ilyen atmeneti idoszak. Erdemes komfortszopiztatni, felalomban megprobalni ratenni, amikor alapbol szopizik eberen, es abbahagyna, kinalni neki meg tobbszor, illetve ami nekunk eleg jol bevalik az a csatos hordozoban szopizas, valamint az ingercsokkentes (ne legyenek korulottetek dolgok, amik elvonjak a figyelmet, egy ideig nalunk pl. teljesen csondben kellett maradni, mert a beszedunk elvonta a figyelmet).

2016. dec. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen le. Már semmi szüksége rá.
2016. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát én igazàbol legalább másfél éves koráig akarnám szopiztatni. A hozzátáplálással viszonylag lassan haladunk. Még nincs kiváltva egy étkezés sem. Napi 3x kap de van h csak 2-3 kanállal eszik. Nem szoktam eröltetni.

Egyebként kicsit érzem, hogy mintha nem is lenne annyi tejem.

Éjszakankent egyebként születése óta cicin van. Vagyis úgy aludtunk, hogy ő a cicin, ha már nem is evett akkor cumizott rajta. Ez most is előfordul. De napközben nem igazán.

Nem tudom, hogy az közre játszik e, de van hogy muszáj elvennem a cicit mert harap. :(

2016. dec. 21. 09:01
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem, hogy 8-9 hónap között. Vagyis egy hónap alatt nem hízott semmit se. A védőnő azt mondta, hogy azért lehet, mert sokat mozog.

Amúgy tényleg. Mászik össze vissza, nem lehet egy helyben tartani.

2016. dec. 21. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Centire nott? Mert ha igen, akkor nem is kell feltetlenul, hogy hizzon, csak ne fogyjon. Es igen, ilyenkor mar nagyon sokat lemozognak belole. Ha amugy jokedvu, es van eleg pisi-kaki, akkor a hizas miatt nem kell aggodni, foleg, ha a vedono es a gyerekorvos szerint is normalis. A szoptatott babak hizasa ilyenkorra mar amugyis boven lelassul, de emiatt nem kell neki tapszert adni.


A Szoptatasi kerdezz-felelek csoport is jo, ott szakertok valaszolnak a problemara. Picike meg, nem hiszem, hogy le fogja magat valasztani. Ebben az idoszakban a szopisztrajk amugysem ritka. A tejmennyiseg csokkeneset meg sok mellretetellel, folyadekal, pihenessel vissza lehet tornazni. Pont most vagyok tul egy ilyenen, es ujra van tej. Egyebkent 3 honapig(!) vissza lehet hozni, ha barmi miatt elapadna.

2016. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!