Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám rávenni, hogy...

Hogy tudnám rávenni, hogy szeressen hason lenni?

Figyelt kérdés
13 hetes a kisfiam és ma volt itt a védőnő és mondta,hogy nem emeli meg eléggé a fejét, ha hason van. Szoktam hasra tenni napközben és aludni is szokott hason. De az a gond, hogy nagyon sír hason. Hogy tudnám megszerettetni vele és segíteni abban, hogy emelgesse a fejét?
2010. máj. 3. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

a mellkasomra fektettem, ott szeretett lenni :) hónalja alatt megfogtam és kicsit segítettem megemelni.

fokozatosan szoktasd hason fekvéshez, minden nap egy perccel többet legyen :)

egyébként nincs semmiről lemaradva, ezért nem kell agódnod, szépen lassan meg fogja szeretni :)

2010. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet le leszek pontozva de nem hiszem hogy hasra tudod szoktatni.

A kislányom nagyon hasfájos volt és a doki mondta hogy tegyük hasra mert nem fájna neki annyira.Viszont ugy jobban orditott.Mindent megpobáltunk hogy elegyen hason de nem sikerült.Ameilyk baba nem szereti nem is fog megmaradni.De ez az én véleményem.

2010. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor fogja jobban megkedvelni a hason létet, ha már lesz valami ami leköti őt (pl a játszószőnyeg figurái v. egy játék). Illetve amikor ő maga akar majd felemelkedni hasról.

Addig is csak annyit hagyd hason, amíg nem sír - nehogy megutálja.

Ha hason van és előtte mozgatsz játékot, amit szeret, akkor elvileg meg kell emelnie a fejét. Vagy ha te úgy szólsz hozzá, hogy fejet kelljen mozdítania ahhoz, hogy lásson.


A mellkason fektetés is nagyon jó módszer! Ja, és nekem a fejlődésneurológián tanácsolták, hogy kicsit tartsak rá a popsijára, amikor hason van és emeli a fejét, mert könnyebben fel tudja akkor emelni és tovább bírja tartani. Szóval a popsijánál kicsit le kell nyomni (ellentartani) és akkor jobban megy neki - akár a földön fekszik, akár a mellkasodon.


Kitartás és sok sikert!

2010. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
eleinte nekünk se szeretett hason lenni, egy törülközőt összegöngyöltünk, mellkasa aláraktuk, és naponta többször tettem le, így sikerült annyira megerősödnie, hogy mostanra csak hason szeret lenni :))
2010. máj. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia, az enyém utált hason leni, kb. 20 mp után elkezdett nyűglődni 30 után meg sírni. mint kiderült, hipotónia miatt nem tudta megtartani a fejét. dévényre jártunk, és szépen helyrejött. egyáltalán nem biztos, hogy nálatok is van ilyen, de esetleg kérj beutalót mozgásterápiára vagy neurológiára a gyerekorvostól.
2010. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos. Mindig utált hason, ordított. Annyit maradt ott, míg megmasszíroztam(kb. 2 perc). Nekem is mondta a védőnő, hogy fektessem hason, de nem lehetett, visszafordult! 4 hónaposan egyszer csak hasra fordult. Azóta elviseli ezt a helyzetet, viszont most meg vissza nem fordul, úgyhogy mikor elfárad sírdogál, míg hanyatt nem fordítjuk. Kb. 5 hónaposan már dicsérte a védőnő, mert gyönyörűen tartotta magát hosszú percekig. Szóval szerintem rávenni sehogy se lehet, de azért érdemes próbálkozni.
2010. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!