Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom rávenni 7-8 hós...

Hogy tudom rávenni 7-8 hós babámat hogy jobban egyen? A szilárd kaja kész küzdelem, kb felét eszi meg mint amennyit kéne.

Figyelt kérdés
Utána iszik tápszert, de azt sem mindig kéri. Gyümölcsöt is mikor milyen kedve van, tejépépet is alig. Evés közben tekeri magát, csapkod, szájzár pár falat után, nyüsszög. Néha olyan mintha unná.
2011. márc. 28. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért? Mennyit kéne? Ilyen nincs! Annyi szilárda eszik, amennyit szívesen elfogyaszt. Ha most inkább tápszert szeretne inkább, hát kapja azt, mikor a szilárdat elutasítja. Lehet, hogy épp fogzik (sok baba ilyenkor nem akar szilárd kaját enni). Ne akard erőszakkal etetni! Tudja ő, mi jó neki. Ha most nm erőszakoskodsz, hagyod, hogy ő döntse el, mi ujobb neki, sok komoly gondot tudsz megelőzni! Az étkezésnek mindig feszültségmentesnek, örömtelinek kell lennie.
2011. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, kisfiam 7,5 hónapos. Tápszer helyett anyatejet kap még, de most már tudom, hogy miért nem eszik "rendesen". Se tejcit, se mást olykor: FOGZIK, de rendesen :(((( Két hét alatt jöttek ki az alsó fogak, és már fent is bújik neki :(((((

Néha nagyon befogadó a kajákkal kapcsolatban, öröm nézni, de ez sajnos még ritka! Én bízom benne, hogy ha már nem fáj úgy a foga, akkor simán fog menni a hozzátáplálás is!

Ne add fel, valószínű, hogy nálatok is ez a helyzet!!!!

2011. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Két foga lent már kint van, fent még nem látok semmit. Az a baj, hogy egy hónap alatt csak a felét hízta annak amit "kellett" volna, azért kéne etetnem. De még rosszabbul eszik. Egyébként ebédre kb 80-100 ml-nyi szilárdat hajlandó megenni.
2011. márc. 28. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:
80-100 milit megeszik! Ez nagyon szép! Az enyém még 1 évesen se evett szilárd ételből többet! Ha mellette kap tápszer, ne félj, nem fog éhenhalni! Különben mennyit hízott az előző hónapban? Addig, amíg a babád nem fogy, a súly akármilyen keveset nő vagy esetleg 1 hónapban stagnál, addig nincs is ok aggodalomra.. Féléves koruk után (vagy inkább,miután megduplázták a születési súlyukat) eleve lelessulé a súlynövekedés. Hány kilóa kicsi,mennyivel született? Mennyi most?
2011. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem kell ezt úgy venni, ha láthatóan nem alultáplált, akkor nem kell tömniu, majd belejön. Amúgy az én 9 hónapos kislányom ugyanez, alig eszik, egy napi menüje kb egy gerezd narancs, 2-3 kanál alma és estére egy kis darab avokádó, esetleg ezt még megdobja egy kisujjnyi sajttal, aminek elcsócsálja a felét. Emellett szopik még, aminek a mennyiségét nyilván nem tudom mérni.


80 centi, 10 kiló, kis pocakos és aki meglátja, közli, hogy "látom, szereted a hasadat" amire meg nemis tudom, mit mondjak a nagyokosoknak.

2011. márc. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ne erőltesd,ne legyél idegbeteg amiatt,mert nem eszik többet.ez lejön a kicsinél is és egy kín lesz az evés.annyit eszik egy gyerek,amennyire szüksége van.nekem 16 hónapos a fiam,tegnap egy gesztenyerudi volt a vacsorája,nem volt hajlandó többet enni.és éjjel sem kelt fel,hogy éhes lenne.
2011. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3250 g szülelett, az első hónapokban szopott, és többet hízott mint kellene, így 4 hósan 6900 gr volt, de öt és hat hós kora között stagnált a súlya, de akkor beteg is volt két hétig, alig evett, majd hat és hét hós kora között 230 g ot hízott. Ezt találta kevésnek a doki. Azt mondják védőnő, doki, hogy 200-250 ml szilárdat kéne ebédre ennie kb. Tehát most hét hós múlt és 8 kg körül van.
2011. márc. 28. 13:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom neked mondani, mint a többiek, hogy ne erőltesd!!

Bár én is folyton azt lesem, hogy mennyit eszik 8,5 hónapos lányom. Nem megy ám nekünk sem olyan könnyen a kanalazás. Az előírt mennyiségeket 200-250 még soha nem ette meg, jó ha a felét megeszi, vagy még annyit sem!

Pont mint a te babád, eszik pár kanállal, és utána már fordul is el. Néha becsapom, és adok valamit a kezébe, addig gyorsan a szájába csempészek pár falatot, és ennyi.

Sokszor én is kétségbe vagyok esve, mert a nagyobbik lányom, olyan jókat evett mindig. De hát nem egyformák a babák.

A te babád is biztosan tudja, hogy mikor mennyit egyen. Gondolom, kúszik, mászik...oda pedig kell az energia.

Engem a védőnő ma megnyugtatott, hogy ezen ne aggójak annyit. Én csak azt tudom neked tanácsolni, hogy te se aggódj! Próbálkozzunk mindketten, és bízzunk abban, hogy hamarosan majd csak megjön az étvágyuk.

2011. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!