Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam a vízforralás...

Hogyan csináljam a vízforralást hogy biztosan ne legyen baja a babának tőle? 1hónapos, tápszeres. Forraljam fel majd ha hűlt annyit át önthetem flakonba és tegyem a hűtőbe?

Figyelt kérdés
Ha újra forralom tápszerhez az adott mennyiséget attól, , jó"még a víz? Vízgőzös ételmelegítőt használok!
2016. dec. 31. 01:41
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Felforralod, lehűtöd iható. Jaja, semmi baja nem lesz ha újra forralod, de gondolom nem 20l t forralsz. Elég annyi amennyi kell mindig vagy max 1-2l majd szükség esetén forralsz megint. Nem aranyáron van a víz, ami megmarad megiszod te.
2016. dec. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen ertem a problémát de akkor leírom en hogy csináltam. Felforraltam másfél liter vizet. Amikor kihűlt, atontottem egy másfél literes palackba. Nem tartottam hűtőben. Amikor szükség volt ra tapszerhez, annyi mennyiséget, amennyi kellett, kimérem a mérőpohárba, beleöntöttem a vízforralóba, és éppen csak megmelegítettem, nem vártam meg, hogy túl forró legyen. Ellenőriztem, ha kellett, tettem hozzá a szobahőmérsékletűből, ha nem lett elég meleg, visszatettem melegedni.
2016. dec. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Vegyél babavizet és forralni se kell.
2016. dec. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Babavíz
2016. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább üvegedénybe rakd, ne flakonba.
2016. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző bagyok. Én úgy csináltam, hogy felforraltam a vizet, lehűlt kicsit, beletettem egy steril üvegbe. Amikor kellett a tápszer, akkor frissen forraltam, és a hideg forralt vízzel készítettem a tápszert, de hagytam helyet a cumisüvegben és hozzátöltöttem a friss forróból. Így sosem kellett hűteni.
2016. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A flakon szerintem sem biztonságos. Eleve hogy mosod ki? Ha nem forralt vízzel, akkor teljesen feleslegesen forralod bele a vizet. Mosogatószerrel? Abból meg maradhat benne, még magamnak se mosogatom a műanyag flakonokat.

Ráadásul ha tárolod, attól elszaporodnak a baktériumok, amik belekerülnek pl. a kezedről, a fent említett "mosáskor".


Én is babavizet fogok venni.

2016. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is babavizet vasaroltam.Forralas tul idoigenyes, meg mindent sterilizalni.Sogornom mindig frissen forralta a vizet eves elott fel oraval
2016. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is baba vizet veszek,csak ha elfogy és nincs itthon akkor vizet kell forralnom.
2016. dec. 31. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!