Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rávenni 20...

Hogyan tudnám rávenni 20 hónapos kislányomat, hogy beszéljen?

Figyelt kérdés
Semmit sem beszél, csak halandzsázik a saját maga nyelvén. De tényleg semmit...:( Talán egy 5 hónapja mondta, hogy Anya, Apa, baba stb, mára már azt is elfelejtette. Hogy kifejezze, mit is akar, odajön, megfogja a kezem és kiráncigál a konyhába, szobájába stb. Viszont mindent megért, nagyon okos, csak dumálni nem akar...
2010. máj. 4. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:
az én lányom sok mindent mond, 18 hós. amikor rángat, hogy menjek vele, nem megyek, csak ha mondja, hogy gyere. egy hét alatt megtanulta, hogy a rángatást nem értem. így működik már a kérem, enni, inni, stb. legalább arra vedd rá, hogy ne rángasson, hanem mutassa. az is jobb. ez csak egy példa, mindennél bejött nálunk ez a módszer.
2010. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Majd ha akar, fog beszélni, nyugi! Ha most erőlteted, az csak dacot vált ki belőle és csak azért se fog beszélni vagy dadogni kezd. ha mindent megért, meg tudja magát értetni másokkal, akkor semmi gond. Tudna ő, de még nem akar. Az én nagy fiam is ilyen volt. mindenre csak mutogatott, beszélni nem akart, viszont mindent megértett. Aztán egyik napról a másikra elkezdett tisztán beszélni...akkor volt 2 éves :)) Egyébként a halandzsa is nagyon fontos a nyelvelsajátításban!!! A kislányod semmiről sincs lemaradva, bőven ráér beszélni :) Fogod még kérni eleget, hogy legalább egy kicsit hallgasson :D
2010. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!