Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyüszögés egész nap. Hisztis...

Nyüszögés egész nap. Hisztis vagy ennyire anyás lenne? Másnak is ilyen a babája? Írjatok kinek mi a tapasztalata.

Figyelt kérdés
8,5 hós a kisbabám és nem tudom eldönteni, hogy hisztis, vagy anyás? Mindennek hangot ad, ha elfáradt az állásban, ha megunta a játékot, ha a veszélyes helyről visszafordítom. Ha melléülök, hogy akkor játszunk, már nyüszög is és kapaszkodik belém és áll fel, nem érdeklik a játékai annyira, mint más ilyenkorú babákat. Egyik pillanatról a másikra kezd nyüszögni és kellemetlennek érzem, ha vendégségben vagyunk, vagy más van nálunk babával. Tudom, hogy babája válogatja, hogy milyen az egyénisége, a mentalitása, de nem tudom mit tegyek. Lehet, hogy valamit rosszul csinálok? Hagyjam és ne rohanjak oda hozzá, majd leköti magát valamivel?
2010. máj. 4. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
az én kislányom is nagyon anyás.nem nagyon megy a nagy szülőkhöz meg stb.én sajnos mind kettőnél el rontottam ezt a kérdést mind kettő gyermekem egész nap rajtam lóg.ha lesz harmadik azzal sem tudok majd mit csinálni biztos nem fogom eltaszítani.
2010. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen :) szeretném azt mondani hogy anyás a lelkem, de szerintem nem erről van szó. Egyszerűen unja magát, és ennek hangot is ad. Legalább nem egy bamba, nekem mindenmindegy baba :))) nem izgalmas már nekik a régi játékok, mozogni, menni akarnak, de abban meg elfáradnak, stb... Én azzal vígasztalom magam, hogy most ez nekem nehéz, de később neki sokkal jobb lesz, hogy van akarata, küzd azért amit szeretne és nem adja fel :)

Szerintem egyre jobb lesz, ahogy egyre önállósodik, és képes lesz egyedül állni/menni, elérni dolgokat stb, mert most frusztrálja őket, hogy akarnak valamit, de még nem sikerül.

Semmit sem csinálsz rosszul! Nem oroszlán véletlenül a te babád is? Az enyém az, és bár nem hiszek a horoszkópokban, de ő tényleg már most hozza a rá jellemző tulajdonságokat :)

2010. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
második vagyok. Csak te kellesz neki, vagy másokkal is elvan amúgy? mert az én babám imádja az idegeneket, mondhatnám,hogy minegy neki, csak valaki szórakoztassa :))) sőt, ha vannak új arcok a közelében, akkor engem le se toj, csak villogtatja a mosolyát a többiekre.... felháborító!!! :))))
2010. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia 2.


Beletrafáltál, de oroszlán a lelkem, aug. 13. Én is hiszek a horoszkópban. Igazából én vagyok vele otthon egész nap, szinte csak este látja az apját. A nagyszülőkkel is elvan azért, olyankor talán annyira nem is keres, meg ha kimozdulunk más környezetbe, talán ott sem annyira veszem észre, legfeljebb, ha fáradt. Apja annyira nem tudja kezelni ezt a helyzetet, már feszültségemben, inkább átveszem tőle, csak, hogy csönd legyen.

Remélem, hogy igazad lesz és kinövik és ahogy ügyesednek, egyre könnyebb lesz velük. A babakocsiban is, ha megunja, akkor zsemlét csipegetek a szájába, akkor elvan, jó, mi?

2010. máj. 4. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:

második vagyok. úgy látszik akkor hasonlóak :) az én babám két héttel idősebb a tiédnél, de komolyan olyan pár hete kezd egy kicsit javulni a helyzet...volt pár nagyon kemény hónapunk, amikor már ment volna, de csak ez a repülőzés ment neki... hát te... pisilni nem tudtam úgy, hogy ő ne üvöltött, sikított volna olyan hangerővel, mintha ölnék... most már feláll, kezd mászni, tud ülni és így sokkal könnyebb. persze most is igényli, hogy ott legyek, pl járókában kb addig van el, amíg fel nem fogja, hogy betettük...:) De nem könnyű az biztos! vidd őt játszótérre, társaságba, az enyém legalábbis nagyon szereti nézni a többieket. A kedvence amikor a hintából nézegeti a többi babát/szülőt. Persze ha elfárad, akkor neki is tökmindegy, nagyon nyűgös, hisztis lesz, és rögtön le kell fektetni, különben.... ajjjjajjj...

a babakocsiban is hamar elunja magát az enyém is, leeht ezt a zsemlés trükköt kipróbálom :) szóval nehezen tolerálja a kényelmetlenséget, és ha valami nem tetszik neki, akkor azonnal és iszonyat hangerővel tudatja...:)

2010. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hasonló cipőben járunk úgy látom. Mióta jó idő van, azóta, ha tehetem sétálunk és játszótéren vagyunk. Legalább levegőn van, és nem szenvedünk itt a lakásban vele. Neki is ez a szokása, hogy hintázás közben nézi a gyerekeket, aztán jelzi, ha megunta, de 20 perceket elhintázik. Nekünk nincs járókánk, én a hordozóba, vagy pihenőszékbe vagy hintába teszem bele addig, amíg a halaszthatatlan dolgokat megcsinálom. Ő is mászik ügyesen, de a sláger: ahol lehet kapaszkodni, ott feláll, és még esik nagyokat, nem tud felülni, vagy leülni, így nem merem otthagyni. A kiságyban sincs biztonságban úgy érzem, ott is esik akkorákat, hogy jujjj.

Biztos, hogy van benne szeparációs szorongás is, szerintem, mert pl. ha megjön apa és felveszi, elvan vele kicsit, de ha meglát, már kéretőzik is át. Ha nem lát, vagy látja, hogy távolodok, máris sír. Remélem elmúlik.

2010. máj. 4. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
biztosan el fog múlni, tudom, hogy ez most terhes, de végülis egészséges dolog, ragaszkodik az anyjához. Nálunk már nagyon jól elvan másokkal is, úgy is ha én elmegyek :)
2010. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!