Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarom tudni, hogy milyen...

Nem akarom tudni, hogy milyen nemű. Ez miért gond?

Figyelt kérdés

Az emberek,amikor kérdezik és én mondom,hogy nem tudom, teljesen kiakadnak. Az elején tanácsra mondtam azt,hogy nem látják. Erre jött, hogy semmit, biztosan, én mit szeretnék? Szóval belefáradtam ebbe a hazudozásba és általában elmondom,hogy fogalmam sincs milyen nemű, mert nem akarom tudni. Erre mindenki kiborul, még a saját anyám is. Mondjuk neki a legnagyobb baja, hogy így nem tud színek szerint vásárolni. Lehet igaza van és emiatt meg kellene nézni, mert amilyen mennyiségű fehér babacucc felgyűlt... Szerintem csak fehérbe fog járni egy ideig.


Szerintetek is furcsa vagyok emiatt? Volt akiről hallottam, hogy azt mondta, hogy ez nemtörődömség, más meg hogy olyan mintha nem kötődnék hozzá, mivel így annyira személytelen, meg nem értik hogyan bírom ki. Szerintetek ez furcsa? Nálatok hogy volt?



2017. jan. 4. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Harom gyerekunk van. Egyiknel sem kerdeztuk meg. Pedig maganorvoshoz jartam. Nekunk igy sokkal izgalmasabb volt.
2017. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Engem se erdekelt, nem vagy furcsa szrtem...

En csakis azon aggódtam, hogy egeszseges legyen...

2017. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem furcsa.Viszont a színek terén elég fantáziátlanok vagytok.Fehér oké,de lehet még sárga,zöld,halványszürke babacuccokat is kapni,amik unisexek.
2017. jan. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Úristen

Ez egyáltalán nem gond!

Sőt. Így sokkal izgalmasabb. Én ha egyszer terhes leszek úgy akarom hogy ne tudjuk hogy fiú lesz e vagy lány. Majd ha megszületik elég vásárolni neki akkor is , így legalabb lesz programunk. :)))

Mondjuk ha fiú biztos hogy az uram nevét fogja kapni ha lány lehet hogy az enyémet de még nekem a daniella tetszik nagyon.

Szoval ne foglalkozz senkivel .

2017. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Mi se akartuk tudni, viszont nem vásároltunk be pont emiatt rengeteg ruhát, csak pár 56-62est és a születése után mentünk genderspecifikus színekben vásárolni. Minden nagy dolgot alapból unisexre terveztünk, mert nem csak egy gyereket szeretnénk.

Persze mindenki tudni szerette volna rajtunk kívül. A barátaink elfogadták a döntésünk, a szüleink puffogtak, másnak pedig semmi köze nem volt hozzá.

2017. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem gond, és furcsa se vagy a szememben. Én öt gyereket hordtam ki úgy, hogy nem nézettük meg a baba nemét. Mondjuk régebben nem akadtak ki ennyien ezen, de én is kaptam miatta hülye beszólásokat. Később azért nézettem meg a babák nemét, mert ez alapján válogattam, milyen régi babaholmit tartsak meg ill. kérjek kölcsön a testvéremtől.

Szerintem a fehér babaruhával jól jársz, amíg pici. Legalább tudod együtt mosni, később úgyis a neme alapján választasz bébi ruhát. A gond inkább manapság a fazonokkal van. Azok vagy fiús vagy lányos fazonok ill a díszítésük fiús vagy lányos. Ilyen szempontból nehezebb uniszex holmit találni.

További jó babavárást! Az undok megjegyzésekkel próbálj nem sokat foglalkozni, szerintem irigyek és szeretnek túlságosan beleavatkozni mások életébe az ilyen érzéketlen megjegyzésekkel. Egyébként én legtöbbször a "mit vártok?", "mi lesz?" kérdésre azt válaszoltam, hogy gyereket. Ez se volt mindig megoldás, mert falun vagy idősebbek körében ez fiút jelent. A másik válasz, amit elsütöttünk a férjemmel a kérdésre, hogy: "fiút...vagy lányt. :)

Szóval nem tudok jó receptet adni. Amennyire tudod, ne vedd szívedre a hülye megjegyzéseket.

2017. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán nem furcsa. Engem sem érdekel hogy milyen nemű lesz a gyereked. :D

Az enyém majd érdekelni fog, de én türelmetlen és kíváncsi típus vagyok. Az teljesen hidegen hagy hogy mások mit tudnak a saját gyerekükről.

2017. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Én nagyon akartam tudni de ezt sem találom furcsának és nem értem miért kell ezen kiakadni, ez a ti döntésetek, senkinek semmi köze hozzá.
2017. jan. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%

Most biztos le leszek pontozva.


Nekem ez egy kicsit furcsa, én nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, persze az a lényeg, hogy egészséges legyen.

De ez a ti döntésetek, hogy akarjátok-e tudni vagy sem, senkinek semmi köze hozzá.


Megértem, hogy idegesít a szekálás, én 16 hetes múltam és egyszerűen nem értik meg, hogy még nem tudjuk, hogy mi lesz, majd talán a 18. heti UH-n, nagynénim karácsony óta 3x kérdezte már meg.

2017. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!