Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba 4 napja nem...

2 hónapos baba 4 napja nem kakikt. Gond van?

Figyelt kérdés
Kislanyom 4 napja nem kakikt holott elötte volt h 4x is egy nap de 2x legalabb. Most kapott uj tapszert az igaz, mert refluxos es masikra kellett valltanj, ez ilyen grízesebb. De nem mondta a doki aki felirta, hogy nem fog kakilni. Vigyem el orvoshoz vagy varjak?
2016. dec. 2. 02:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok. Kínlódik is vele? Próbáld tornáztatni, masszírozni, ha szenved vele akkor szélcső is szóba jöhet. Ha nem szenved vele ennyire nem mennék messzire, várnék, torna és masszírozás egyelőre.
2016. dec. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár én szoptattam, de nálunk is volt olyan, hogy a napi sok kaki után egyszer csak nem volt 4 napig, majd lassan beállt 2-3 napra. Láthatóan öt nem zavarta, a szelek mentek, de engem nagyon idegesitett. . Kamilla teát adtam, nem sokat, meg tornáztattam. Hőmérőztem is, mert anno a kórházban igy tudott kakilni a szomszéd kisbabó.

Egyszer csak jött egy hatalmas adag, talán a kamilla próba után nemsokkal.

4. nap nem lett volna, felhivtam volna a védőnőt.

2016. dec. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elozo, anyatejes az mas, 7-10 nap is belefer kaki nelkul, mert teljesesn megemesztik az snyatejet. Errol meg nem hallottal ?


Kerdezo, tornaztasd, melegvizes torolkozo a hasra es egy kis kamillatea.

2016. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tápszeres babát két étkezés között érdemes vízzel vagy teával kínálni, főleg ha sűrűbb/keményítős tápszer kap a bukásra/refluxra, mert az vizet vesz fel az emésztőrendszerből. Naná hogy besűrűsödik a kaki és nem jön ki!


Tessék itatni, vízzel vagy babateával. Legjobb a kamilla vagy a csipkebógyó tea, ezeket szokták szeretni magukban is, nem kell ízesíteni semmivel.


Sokan azt hiszik tápszer mellé sem kell külön folyadék, de ez nem igaz, mert az tök más mint az anyatej!


Hozzátáplálásnál is el kell kezdeni itatni a gyereket, mert az étel emésztése, az enzimek működése folyadékigénnyel jár.


Nagyon sokan ott rontják el, hogy nem itatják a gyereket és csodálkoznak, hogy nincs kaki. Aztán nyomják agyerekbe a rostosat, de ha nincs elég víz a bélben akkor az is csak odaszárad.

2016. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!