Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól eheti a baba a...

Mikortól eheti a baba a következőket?

Figyelt kérdés

Kenyér, felvágottak, tésztafélék, tejjel készült főzelék, minden féle hal, tojásrántotta, vaj, olajos magvak.

Köszi:)


2010. máj. 4. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos a kisfiam, halas kaját már adok neki (paradicsomos-halas krumplit főztem tegnap, rio mare tonhalból). Tésztafélét pl. durum tésztát már szintén ehet, és adtam korábban már neki olyan bébiételt, amiben durum tészta van, kenyeret majd 8-9 hónapos korától, ha legalább lesz egy foga, felvágottak közül csirke- vagy pulykamellsonkát szintén akkor fogok adni, tojás sárgáját is már lehet, a fehérjét nem tudom. Tejet vagy tejjel készült dolgot én csak egy éves kora után fogok neki adni, olajos magvakat elvileg másfél-két éves koráig nem ajánlják, mert erősen allergizáló. Vajat szintén a kenyérhez 8-9 hónapos kortól, fontos omega3 zsírsav van benne, ahogy az olajban is.

(De úgyis jön majd egy anyuka, aki azt mondja, hogy az ő gyerekei már 6 hónaposan ették ezeket.)

2010. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De gondolom ezeket pépesen....?
2010. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Második válaszoló tőlem kérdezted? Természetesen a halas cuccot és a durumtésztásat is pépesen. Ha már lesz foga, akkor a vajas kenyér felvágottal-dolgot már apró picike darabkákban fogja kapni, amit a kezemmel szétnyomkodok.

Tojássárgája főzelékbe keverve, pépesítve mehet.

2010. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A védőnőm adott egy táblázatot, ami szerint:

kenyér, durumtészta - amikortól a glutént bevezeted, (6-7 hónapos kortól lehet adni kiflicsücsköt pl)

főtt tojássárgája - 10 hónapos kortól hetente egy két alkalommal

tojásfehérje - 1 éves kortól

vaj tehéntej - 1 éves kortól (joghurt, kefír, túró sajt már 8 hónapos kortól )

olajos magvak - 1 éves kortól

hal - 1 éves kortól

felvágottak - 1 éves kortól - mivel szóját tartalmaznak, ami allergizálhat

2010. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a legújabb álláspont szerint halat csak két éves kortól lehet. nagyon allergizál.
2010. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én azt olvastam hogy szóját 6!!!! éves kortól lehet.
2010. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha halat olyan nagyon későn lehetne csak adni, akkor nem gyártanának halas bébiételt. De gyártanak. A rio mare tonhalai megbízhatóak, jó minőségűek, én azért mertem csinálni belőle kaját.
2010. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!