Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi segítségetek volt/van...

Mennyi segítségetek volt/van a baba mellett az első pár hétben? Érdemes lenne visszaköltözni anyukámhoz?

Figyelt kérdés

Semmilyen tapasztalatom nincs a babákat illetően, tavasszal születik meg az első kislányunk.

Mind a nagyszülői házban lett csináltatva babaszoba és anyukám felvetette, hogy az első pár hétben legyünk ott a babával.

Nekünk is könnyebb lenne, plusz császáros is leszek, nem tudom előre, hogy mennyire leszek jól. Ezért is gondoltam, hogy jó ötlet lenne, így anyukámnak sem kell sokat rohangálnia hozzánk.


Nagy a ház, nem lennénk egymás szájába, az én emeletemhez külön bejárat is van.


2017. jan. 6. 15:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

Öszintén szólva igen rossz ötletnek tartom, ha a babával nem a saját otthonodba, hanem az anyukához mentek.


A kicsinek eleve az a jó, ha egyböl azt a helyet szokja meg, ahol élni fog, másrészt így nem te, hanem anyukád fogja a gyereket gondozni, utána meg sírsz majd, hoyg mindenbe beleszól.


Nekem ikreim lettek (szintén császárral), és amikor a kórházból hazamentünk, nem volt senki ott, de nem is volt rá szükség. (A két nagyobb gyerek szintén otthon volt délutánonként, amikor megjöttek az iskolából, de azt nem számítom segítségnek).

2017. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Eszembe sem jutott. Van apja is a gyereknek.
2017. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Első kérdésem. Apuka otthon lesz veled az első pár hétben? Mert ha jól tudom, neki is jár úm. szülési szabadság, hogy az anyával és a babával legyenek.


Ráadásul, ha anyukádhoz mentek haza a kórházból, akkor nehezebb lesz az egyedüllétre való átállás, amikor hazaköltöztök. Szerintem!


Inkább azt mondanám, ha nem lakik nagyon messze a mama, akkor egy hétig naponta átmehetne segíteni, de ha van egy plusz szoba, akkor akár 1 hétre hozzátok is költözhet és akkor neked könnyebb lenne, nem kellene mindig új helyzethez szokni, így is lesz elég bőven a babával.


Nálunk úgy volt, hogy két hétig itthon volt velem a férjem (szülési + saját szabi), és utána pár nap nálunk aludt anyukám, de ennyi.


Nem kell ezt nagyon túldimenzionálni.

2017. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

A gyerek "haza" kerüljön azonnal, nagyon fontos neki az állandó környezet, a megszokások.

Ott a férjed, pontosan, majd segít. Azért kapja az apaszabit szülés után.. a császár után lesz időd kipihenni magad.

2017. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Férjem otthon volt 2 hétig és ennyi. Ebédet lehet rendelni. Egy pár hetes nem forgatja fel a lakást, nem kell állandóan takarítani. Egy csecsemőnek az elején csak annyi kell, hogy az anyja szoptassa (ha kell non-stop), pelenkázza, letegye aludni.

Ezek közül a legnagyobb munka a szoptatás. Anyukád nem tudja megcsinálni helyetted.

2017. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Jaj, nem, anyukám nem az a "mindenbe beleszólok" fajta.

Nagyon jó a kapcsolatunk, sosem volt közöttünk konfliktus és eddig mindent megbeszéltünk egymással.


Igen, van apukája is a babának, de neki is a nullával egyenlő a tapasztalata a csecsemőkkel kapcsolatban.

Itthon lesz velünk 4 hétig, meg utána is elég sokat, mivel ő osztja be, mennyit dolgozik és mikor.

2017. jan. 6. 16:06
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

Imadom anyut ez az anyosom..de azutan a fejunkre nőnenek, akarmelyikhez mennènk..

Meg a sok keretlen tanacs. Es alkalmazkodj a babahoz es a nagyszulokhoz is?! Á! Kizárt! Minden anya kibirja.. enis csaszaros voltam, semmi nehezseget nem okozott, csak agybol felkelesnel es furdesnel. Kb az elso 4-5 napban! Magadnak szulod nem anyukadnak. Lasd el Te a feladataidat!

2017. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%

Más pároknak is nullával egyenlő a tapasztalata az első gyereknél, mégis megoldják. Neked szerencsére ott lesz a férjed, aki segít. Ő a legjobb erre. :)

De te tudod, majd eldöntöd.

2017. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%

"Jaj, nem, anyukám nem az a "mindenbe beleszólok" fajta.

Nagyon jó a kapcsolatunk, sosem volt közöttünk konfliktus és eddig mindent megbeszéltünk egymással. "


Ez az, ami mindig megváltozik, ha megszületik a baba, attól kezdve ö az, aki "mindent jobban tud", elötte hiába nem volt ilyen.

2017. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%
Császároztak, párom nem volt otthon szabin a szülésem után, mégis boldogultam, sőt, ki nem állhattam volna, ha van még ott plusz 1 ember.
2017. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!