Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki a kisbabája ébrenléti...

Van aki a kisbabája ébrenléti idejében nem végez házimunkát? Vagy ha szoktatok ilyenkor is házimunkázni, mit szoktatok csinálni a baba mellett?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam egy válaszban, hogy amikor dolgozik az ember (nő), akkor sincs ideje egész nap a háztartással törődni, mégis végez mindennel, tiszta lakás, tiszta ruha és főtt étel van akkor is. Tehát jobb 8-tól 4-ig a gyerekkel játszani és alvásidőben, meg ha apuka hazajött, akkor lehet házimunkát végezni. Van aki így csinálja?
2016. okt. 25. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én végzek de nem szakadok meg. Ilyen kisebb dolgokat mint pl mosogatás, sokszor a kaját is akkor rakom oda ha nincs túl sok teendő vele, ha macerás akkor délután ha a férjem is itthon van. Teregetni is akkor szoktam mikor fent van mert ez mostanság játék a kisfiamnak (szanaszét dobálja az összes ruhát) ha alszik inkább a nappaliban tevékenykedek vagy a fürdőben, mert a konyha pont mellette van és pl egyszer mikor orvos miatt muszáj voltam felkelteni elmosogattam és tényleg nem kellett bemennem kelteni, kelt erre magától. Sokmindent akkor csinálok, amikor a férjem itthon van mert hamarabb végzek akkor bármivel.
2016. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*a porszívótól fél és nem erőltetem, a férjem leviszi sétálni és akkor megcsinálom.
2016. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bőven elég volt végezni a házimunkával az alvasidő, de ugye nem ehhez viszonyul a mosógép mosási programja, az ételek sem ez alapján főnek meg, de a javarészét megcsinaltam, amikor aludt. De én gyors vagyok, nem pepecselek, nem nézem percenként a feltett levest stb. De volt, hogy akkor csináltam valamit, amikor a férjem otthon volt. De mondok még meredekebbet, ő is végzett házimunkát, de sütni is szeret pl kimondottan.
2016. okt. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugy erzem, lassan tulmisztifikalt ez a hazimunka-kerdes.

Egy csomo minden 5-10 perces tevekenyseg.

Agyazas, porszivozas, mosogatas stb.

A gyerekek napkozben aludtak orakat a friss levegon, babakocsiban. A teraszon.

2016. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem nagy csoda a gyerek ébrenléti idejében elvégezni pár tevékenységet. Pl. mosógépet bepakolni 3 perc, kiteregetni 5-10 perc, vasalás is megoldható úgy, hogy közben figyelsz a gyerekre és beszélsz hozzá.

Nem értem, hogy lehet megszakadni annyira a házimunkában, pedig kertes házban lakunk és már dolgozok is a 2 évesem mellett.

2016. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én van amikor végzek. Persze nem állok neki ablakot mosni, de a 10-15 perces dolgokat megcsinálom.


Pl. attól, hogy ébren van beágyazok, a 2 tányért sem hagyom bent a mosogatóba, hanem gyorsan elmosom.


Nálunk minden folyamatosan történik, mindenre van idő. A férjem is mindenbe partner, nincs az, hogy a házimunka, gyereknevelés a nő dolga (olvastam én is a tegnapi kérdést).

2016. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem akkor csinálni a házimunkát,amikor alszik,de nem mindig sikerül. Pl. mire megáll a szárítógép és nekiállok elpakolni a ruhákat,akkor megetetem,leteszem és befejezem a pakolást. Közben beszélek hozzá,5-10perc az egész,aztán az övé vagyok :)
2016. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*szóval mire megáll, addigra felébred a kicsi #7
2016. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A házimunka nem egy olyan ördöngösség, nekünk sem olyan kicsi a házunk , mégis heti másfél óra az egész, két naponta főzés 30 perc mosógép kimos, mosogatógép elmosogat. A gyerek meg el van napi 30 percet addig amíg főzök, vagy pakolok .
2016. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Panelban lakunk, ha hangosabb vagyok a konyhában, felébred. Porszívóra szintén. A fürdőszobát szeretem akkor takarítani, ha alszik, mert azt nem jó félbehagyni két percenként.

Kb. semmi más nincs, amit alvás alatt csinálnék.

2016. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!