Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett napi 4 órás...

Baba mellett napi 4 órás otthoni munkavégzés beiktatható, kibírható, vagy nagyon megterhelő? Ilyen esetben jár egyébként a normál GYED, vagy ha van ilyen részmunkaidős kereset, akkor a GYED-et csökkentik, esetleg megvonják?

Figyelt kérdés
Az én esetemben a 4 órát lehetne rugalmasan kezelni, tehát adott esetben, ha úgy alakul a napom, hogy el sem tudok mozdulni a picitől, akkor maximum másnap 4 helyett 6 órát dolgoznék, meg a 4 órát sem egyben kéne ledolgoznom, hanem nyugodtan akármilyen megszakításokkal. Az anyósom rengeteget segít majd a picúr körül, szóval elvileg bele kellene, hogy férjen majd az időmbe. Ha 2 évre teljesen eltűnök a munkahelyemről, akkor sajnos félő, hogy nehéz helyzetben hagyom őket, hiszen nem lenne könnyű hozzám hasonló tudással rendelkező embert találniuk, ha pedig mégis, találnak, akkor a visszatérésemnél nem lenne biztosított, hogy ugyan abba a pozícióba kerüljek, amiben vagyok. Márpedig én mást nem szeretnék csinálni, nagyon szeretem a munkámat! Hasonló a munkám, mint egy grafikusnak, csak annyi kivétellel, hogy speciális anyagokat készítek, amihez szükséges egyéb szaktudás is.
2016. nov. 24. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek 6 hós korától nyugodtan dolgozhatsz 8 órában is már.A gyedet nem fogja befolyásolni,ha szerződést módosítatok,mert a gyedet a szülést megelőző bérből számítják.Egyszerre jár majd a fizetés és a gyed.
2016. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van segítséged, akkor miért ne?


Mondjuk nekem az a tapasztalatom (eddig három babával), hogy nagyon eltérő, hogy mennyire kötnek le.

Volt "eszik-alszik" babám, meg olyan, amelyiket alig tudtam letenni a kezemből...

Szóval ez nem teljesen kiszámítható előre.

2016. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) 8 órában nem szeretnék, inkább amennyire csak lehet, a babára koncentrálnék, de a 4 órást kénytelen vagyok beiktatni az életembe, hogy a pozimat ne veszítsem el és persze a jobb jövedelem sem mellékes. Kb 2 hónapot hagynék ki szülés után.
2016. nov. 24. 10:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Anyós egyébként mindenképpen a nyakunkon lógna, így legalább szükség is lesz rá és nem csak idegesíteni fog minket azzal, hogy le sem tudjuk vakarni az unokáról :)
2016. nov. 24. 10:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
CSED mellett nem lehet dolgozni, ha jól tudom (vagyis lehet, csak akkor nem kapod a CSED-et), fél éves korától, GYED mellett lehet.
2016. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony,Csed mellett nem lehet dolgozni.Szóval vagy dolgozol,vagy cseden vagy.6 hónapos korától viszont nyugodtan dolgozhatsz,és kapod mind a két ellátást.
2016. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Én is éppen erre készülök :) Én is nagyon szeretem a munkám, és mivel első gyerek, persze fogalmam sincs, hogy mennyire fog menni ez, amit elképzeltem, hogy heti szinten olyan 20 órát be tudjak iktatni (kb bármikor csinálhatom én is, a lényeg, hogy készen legyen időre, online marketinges vagyok). De hasonló munkakörben kolléganőmnek simán ment ez, szóval én sem félek annyira. Plusz nekem anyukám nyugdíjas már, így ha arról van szó, ő le tudná kötni arra a pár órára a babát majd. Engem biztos visszavesznek majd (az kevésbé biztos, hogy vissza is akarok jönni, lehet, inkább vállalkozom majd), de az mindenképp jó, hogy az elég nevetséges összegű gyed mellett lesz valami bevételem is (ez a gyed extra: megkapod a gyedet + a munkabéredet). Szóval összefoglalva megoldható, anyagilag is tökjó, de nyilván a baba habitusán is múlik a dolog. Hajár neked, meg nekem is majd ;) Nálad mikor jön a baba?
2016. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6 hónapos korától bevállalnám, szerintem ez nagyon jó dolog ilyen feltételek mellett. De ha te 2 hónap után mennél, akkor azt tudd, hogy 6 hónapos koráig ellátás nélkül leszel, se csed, se gyes nem jár, ha közben dolgozol, mert gyes mellett is csak 6 hónapos kortól lehet dolgozni.

Meg hát egy 2 hónapos az még csak szopizik, ráadásul általában még össze-vissza, kiszámíthatatlanul. Persze lehet otthon hagyni lefejt tejet is, vagy ha nagyon nem megy máshogy, akkor tápszer, de azért mégis az anyatej lenne a legjobb, ciciből. De 6 hónaposan már meg lehet próbálni esetleg kiváltani egy étkezést, és akkor az sem gond, ha 4-5 órát távol töltesz.

2016. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ó, ez kár :( Azt hittem, hogy akkor térek vissza a munkába, amikor csak akarok. Fél év az elég sok idő, szegény kollégáim megszakadnak majd a munkában nélkülem...


7-es, Én is első babát várok, így igazából el sem tudom képzelni, mennyire leszek hulla :D Én nagyon jó baba voltam, a férjem is csak evett-aludt, szóval bízom benne, hogy ezt a "nyugi-baba" tulajdonságot örökli majd :) Én nagyon-nagyon az elején vagyok, 6. hétben. Egyébként egyik pillanatban bömbölök, hogy jaj mi lesz velem, ha elveszítem, ha rosszul alakul a terhesség, másikban meg már jóformán azt tervezem, hogy hová fog iskolába járni... Gondolom, a hormonoktól vagyok ennyire hülye, hogy egyik pillanatban ellenem van az egész világ, a másikban meg minden happy és tök pozitív vagyok :) Te hányadik hónapban vagy?

2016. nov. 24. 11:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előre nem lehet tudni,milyen baba lesz.Ez nem öröklődő tulajdonság.Egyébként az én kislányom is nyugodt baba volt,evett,aludt,nem volt hasfájós.Viszont még sem tudtam az első hónapokban rendesen kipihenni magam,mert napközben én nem tudok aludni,éjjel meg 4óránként kelt.Evett visszaaludt,de én még utána fejtem,ami még fél órát igénybe vett.Tehát két szopi közt maximum 3 órát ha aludtam.Ezt a szervezetnek meg kell szoknia.Addig zombi voltam.
2016. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!