Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy normális 16,5 hónapos?

Milyen egy normális 16,5 hónapos?

Figyelt kérdés

Eüi szakközépbe járok, most vagyok másodikos és voltunk előgyakorlaton a gyerekosztályon és volt ott egy kislány. A többiek azt mondták kinéz 2-nek, de szerintem nagyon keveset tud.

Szőke vállig érő nagyon sok göndör haja volt, kék szeme. Magas volt, a lapján 84 cm, 9,7 kg szerepelt, de nem beszélt egyátalán!

Nyújtotta a kezét hogy anyja vegye fel. Mosolygott, nevetett, tapsolt, kukucsozott. Nem tud járni, csak az ágyba kapaszkodva. Még cumizott és alig evett.

Ez normális?

Ne szidjatok le még nem tanultuk mit kell tudnia.


2017. jan. 8. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Változó...valóban nem egy husi baba és az enyémekhez képest magas.18 hónapos korig mondják hogy el kell indulniuk önállóan,de a legtöbb gyerek egy éves kora körül szokott.(nagyfiam 15 hónapos volt,de 10 hónapost is láttam menni már.Cumizni sok gyerek sokáig szokott,az h keveset eszik,lehet a kórház miatt volt(irtad h gyerkosztály,innen gondolom)de az én fiam se egy nagyevő.Nagyobbik gyerekem 18 hónaposan kezdett szavakat mondani amit értettünk is,de a szomszéd kislány 16 hónaposan sok érthető szót tudott.Szoval ez változó nagyon.
2017. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen normális. Az önálló járás normál esetben 18 hónapos korig alakul ki, nincs elkésve. Cumit is használhat, abból ihatja a tejitalát pl. Beszélni se beszélnek általában a másfél év alatti gyerekek, van, amelyik 3 évesen szólal meg először.
2017. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Amit leírtál az mind belefér a normális kategóriába.
2017. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
persze, nem egyformán fejlődnek a gyerekek. egyik barátom 2 évesen járt először, jó magam 3 éves koráig csak mutogatott. Minden rendben van vele :)
2017. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2017. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De nem úgy van, hogy aki hamar megy, az későn beszél, aki nem megy, az beszél? Itt egy masik kerdesben ezt irják. Nem gond, hogy egyiket se csinálja ezek közül?
2017. jan. 9. 07:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Városi legenda. Egyáltalán nem gond. 18 hónapos korig "kell" járnia, 2,5 éves korig beszélnie.
2017. jan. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és mivel a beszéd és mozgásközpont szomszédok az agyban, ezért a sok mozgásos játék, gondolom a járás is beindítja a beszédet, nem pedig fordítva.
2017. jan. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!