Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik busszal jártok az oviba...

Akik busszal jártok az oviba a nagyobb gyerekért, hogy oldottátok meg a szoptatást, amikor kistesó született?

Figyelt kérdés

Délben szoktam elhozni a lányom az oviból busszal. Hiába 10 perc a busz út, mindig csúsznak az ebéddel, meg a sétával a megállóhoz, össtesen egy óra, mire haza érünk. Egy hónapos lesz a pici, amikor már nem lesz segítségem, aki menjen az oviba, és nem tudom, hogyan oldjam meg a szoptatást. Egy ilyen kicsinek még nincs napirendje, nem tudom kiszámolni mikor eszik, valószínűleg nem is alussza végig az utat, mert kintre beöltöztetem, az oviban meg 26 fokban le kell vetkőztetni, biztos felébred.

Ti hogy csináltatok?


2017. jan. 8. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kicsit más volt a helyzet, de azért válaszolok, hátha segít.

Mikor a legnagyobb gyerek kezdte az ovit, akkor született a második testvére. Az első hetekben volt segítségem, utána egy 2 hónapossal és egy másfél évessel mentem érte. A nagy az oviban aludt, délután mentünk érte, gyalog, negyedórára volt az ovi, 45-50 perc volt oda-visszaúttal, öltöztetéssel. A pici kénytelen volt valamennyire alkalmazkodni a napirendünkhöz, Te is megteheted, ha úgy gondolod, nem bírná ki az utat, etesd meg indulás előtt. Evés után 1 órát biztosan kibír. A pici, ha elaludt a kocsiban, akkor csak kitakartam és lehúztam az overálja/kabátja/kardigánja cipzárját időjárástól függően. Szerencsére a babakocsit be lehetett tolni az oviba, és a konyhások szívesen vállalták, hogy ránéznek, amíg a nagyot öltöztetem. Viszont a csoportszobák az emeleten voltak, így ha felébredt, akkor levettem róla az overált, átraktam hordozókendőbe, és úgy mentem a nagyot öltöztetni.

Egyébként az a tapasztalatom, hogy még mindig könnyebb egy szoptatott testvér napirendjét hozzáigazítani az oviba menethez, mint mikor már nagyobb, és délben ő is ebédel és alszik.

2017. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem busszal jártunk, hanem gyalog (kb. 15-20 perc egy irányba) és nem délre, viszont délután még sokszor játszótérre is bementünk (volt, hogy ott szoptattam, amit első gyereknél még nem tudtam volna elképzelni, bár persze ennyire nem volt hideg). A legjobb a kendő vagy hordozó lett volna, ha a hátam bírja, mert a babakocsit fel kellett cipelni még döcögtetni ott jó pár lépcsőn, na meg van olyan barátnőm, aki kendőben és nagykabát alatt totál láthatatlanul szoptatni is tud. Én nem vetkőztetettem le a kicsit, örültem, ha a nagyot felöltöztettem a 4 órai tömegben, miközben ő inkább mórikálta volna magát a haverokkal készülődés helyett. A többi meg hát, ahogy sikerült :) vagy szirénázva vagy meglepő csöndben. (Később meg az a nehéz, amikor ketten két irányba akarnak menni.)
2017. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

En sem busszal jartam ugyan.de jartam 1,5 hetes koratol oviba es suliba a nagyokert.

Marcius vegen szuletett,szoval rossz ido ugyan nem volt,de nalunk az oviba nem lehetett akkor mar babakocsit tolni...szerencsere a csoportunk az udvar feloli vegen volt,es az oltozonel kivul tudtam hagyni a kocsit,igy ralattam a picire is.

Nekunk is volt 1 ora mire mindkettot osszeszedtuk.annyit siman kibirt mindig.ahogy elottem is irtak,indulas elott kinald meg a picit.ut kozben meg ugy is elszundizik.

2017. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Khm, rá kell szoktatni a 3-4 óránként való evesre. Egy óra alatt semmi baja nem lesz, ha nem szoptatod meg. De akár adhatsz neki lefejt tejet is
2017. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ugyan csak egy gyerekem van, szóval nem konkrétan ovis szitu, de szerintem erre is érvényes: bárhová indultunk a 6 hónapig kizárólag szoptatott kislányommal, megszoptattam indulás előtt. Így tudtam, hogy a következő minimum másfél-két órában nyugi van. Első gyerekkel sehová nem mentetek, amíg csak szopott?
2017. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyilván mentünk a másik a gyerekkel is amíg szoptattam, de ami megoldható volt azt hozzá igazítottam, és nem mentünk minden nap időre valahová.
2017. jan. 8. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Megszoptatni indulás előtt. Miért kellene óránként szoptatni? Nem értem...
2017. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!