Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy durva, ha egy kisgyermek minden nap kakaót iszik? (Gondolok itt magára a kakaóra, és a -valószínűleg benne található- cukorra. )

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom nem Te adod a gyereknek.

Akkor biztos nem így kérdezted volna, ha mégis, hát ne adj neki minden nap kakaót!

Ha meg más ezt teszi, az ő dolga, az ő gyereke.

Nálunk az öcsém volt nagyon kakaó-mániás, azon nőtt fel, semmi baja.

A kislányomnak pl. abszolut nem jön be a kakaó sem, a tej sem.

Ha az édesanyja így látja jónak, hát így látja jónak.

Kik vagyunk mi, hogy mások feje felett pálcát törjünk?

Biztos én is csinálok olyat, amiért lehurrognának mások, és akkor?

Kiírja a szomszéd ide kérdésként?

2010. máj. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Szerintem is durva. Az unokaöcsémet itatták folyton kakaóval, meg is lett az eredménye. Semmi mást nem akart enni, csak a kakaó kellett neki cumisüvegből (!) még 3 évesen is. Aztán 5 évesen már tönkre is ment egy csomó foga. Még szerencse, hogy tejfog, de az is elég. Kb. 4 éves korára szokott le róla... Óvatosan a kakaóval.

2010. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, durva-e? :) Én 3 éves koromig kakaót ittam minden reggel és este. Ráadásul főzöttet, cukorral, anyu csinálta, nem bolti Nesquik volt.


Én nem tartom durvának, ha nem 5 kanállal rakunk a tejbe, hanem pld. 2-3 kávéskanálnyit..


Az én lányom csak Hipp babateát iszik (instant) ,napi kb. 8 dl-t... ha csak ezt nézem, az napi kb. 8-10 kiskanál instant tea... és az is cukrozott.. :( (a vízbe keveset rakok, épphogy csak színe és íze lesz, de azért a mennyiség így is megvan.. mást abszolúte nem fogad el!)

2010. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
41%

kiskoromban nekem is mindennapos volt a kakaó... 9 éves koromra össze is hoztam egy vesekövet...

22L

2010. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
73%
Az a durva, hogy manapság minden káros, régen pedig semmi nem volt az. Mi túléltük a gyerekkort úgy, hogy amibe cukor kellett, azt nem helyettesítették semmivel, ami "egészségesebb, mint a cukor" a szüleinknek eszükbe sem jutott, hogy az mennyire káros lehet a szervezetre, kakaót is literszámra ittunk, és milyen fura, hogy még mindig élünk...
2010. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem durva. Az unokaöcsém már 21 éves, annyi kakaót megivott egymaga, mint a másik három tesója együtt. Egy foga hiányzik, mert szaladgálás közben kitört neki, egyébként szép fehérek a fogai, nincs elhízva, nincs veseköve, nincs mániás depressziója, nem lett elmebeteg, és még sosem kérte a szüleitől számon, miért is adtak neki kakaót, amikor mákteát is ihatott volna :))
2010. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a "szomszéddal" foglalkozás a saját dolgaink helyett sokkal károsabb az anyának is, a gyereknek is, mint a kakaó.


Nézz magadba, és aztán kövezd meg ezt a kakaós "gyilkos" anyukát, ha Te nem követtél még el "közfelháborodást" keltő hatalmas "baklövést"!

Ennél nagyobb baja ne legyen annak a gyereknek, én azt mondom!


Babázz inkább boldogan, és hagyd a rosszindulatú pletyót a Story magazin szerkesztőire!


Nem szeretem az ilyen kérdéseket, amikben benne lappang a rosszindulat, és valami harmadik személyt akar valaki a "tömeggel szétmarcangoltatni".

Ő gyereke, ő dolga.


Első voltam

2010. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

Főleg, ha a kicsik is isszák.

Én cukros voltam amásodik terhességemnél, akkor úgy ittam akakót, hogy vzben feloldottam az édesítőt, bele natúr kakópor és tej.

Már 14 hónapos kicsi, de azóta is így iszom.

Viszont múltkor elfogyott a sima arany kakópor és csináltam maganak a nesquick kaaóporból és cukorszirupnak tűnt.

És a 10 éves fiam meg apárom ezt a sz@rt issszák, hiába magyarázok nekik. Ez kb olyan, mint az egészségesnek mondott dobozos reggelik.

(pont ma volt a Spektrumon egy dok. film (Étkek és tévhitek/A reggeli), hogy tiszta cukor és zsír mindegyik)

Persze a fiam ilyneket eszik, de mondtam is neki, ma hogy ennek vége.

2010. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Én szoktam adni neki kakaót(12 hós). Jóízűen, boldogan megissza. Nem érdekel senki véleménye...
2010. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon pici korom óta kakaón élek. Annak idelyén még főzős kakaó volt, nem instant. Anyukám élete nagyban megkönnyebbült amikor bejött az instant kakaó. Amikor szakközép iskolás lettem akkor már magam készítettem a kakaót. Most 32 éves vagyok és azon kívűl, hogy minden nap muszáj innom kakaót más bajom nincsen. Bár, ha valami oknál fogva nem jutok kakaóhoz nem esek pánikba. 16 évesen fúrták ki először a fogamat, jelenleg összesen 3 tömött fogam van. Nem vagyok túlsúlyos, vesekövem sem volt (és nem is hiszem, hogy kakaótól lehet), és más egyéb problémám sincs.

A fiam 20 hónapos és nem adok neki minden nap kakaót, de semmi gondom nem lenne ha ezt tenné.

2010. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!