Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok már 1 éves babámnak...

Adhatok már 1 éves babámnak felvágottas kenyeret?

Figyelt kérdés

Illetve ezeket ?


-pörkölt

-sült krumpli

-virsli

-rántott hús tört krumplival

-bolognai spagetti porbol

-sajtos tejfolos tészta


Szopizik még.

A tejet lassacskán vezetem be. Eddig csak babaknak való joghurtot evett illetve kevés túrót és sajtot.


2017. jan. 11. 06:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#7-vel egyetértve: olyan ételeket adj neki, amiben zöldség, rost, tápanyag van, nem túl fűszerezve. Rántott hús helyett grillezz neki csirkemellet, főzelékeket hozzá, krumplival vagy önmagával sűrítve, ne berántva. Sajtos-tejfölös tésztától sok baja nem lesz, az mehet. Poros, ételízesítős ételeket kerüld, egy felnőttnek sincs rájuk szüksége, egy 1 éves gyereknek meg főleg. Jó minőségű virslit is ehet már. 1 éves gyereknél én a diétás házikosztra esküszöm, később lehet már jobban fűszerezni neki. De attól hogy 1 éves lett és ehet már mindent a gyomra még nem visel el bármit.
2017. jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: felvágottat nem adnék még neki, főtt, nem füstölt sonkát inkább és sajtot.
2017. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

" Eddig csak babaknak való joghurtot evett illetve kevés túrót és sajtot."


És most hirtelen meg akarod terhelni szeméttel, csak mert betöltötte az 1 évet???

Nem kor alapján kell az ételeket hirtelen bevezetni, hanem fokozatosan! Ha eddig nem nagyon adtál mást neki joghurton meg túrón kívül, akkor ne akard hirtelen virslivel, meg porból készült bolognaival etetni, csak mert megvolt az első szülinapja!!!


Főzz neki magad! Csirkemellet, vagy marha húst (én ebből főztem neki a bolognait), zöldséggel, rizzsel, tésztával. (ha nem vezetted még be a tojást, akkor durumtésztával) Kevés fűszerrel VEGETA nélkül.

Annó sokat készítettem neki ételeket, a tejjel mégis vártam 2 éves koráig. Azt nem vezettem be korán.

2017. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bio anyu, de felvágottból kizárólag 100%-os csirke vagy pulymellsonkát adok.

Virsli mehet, de kb. másfél hetente egyszer.

Bolognait magunknak sem porból készítem, így a gyerekek sem azt kapnak. Nem bonyolult megcsinálni és tényleg kevesebb sz.r van benne, mint a porosban.

Sajtos tészta oké. Pörkölt attól függ,hogy mennyire fűszeres, én ilyenkor már kóstoltattam vele.

Tejet viszont a Kicsinél nem fogom bevezetni. Nem fog tejet kapni.

2017. jan. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ki mondta h tömni akarom minden xarral mert 1 éves lett?


Épp azért írtam ki a kérdést h hogyan tovább,mert megakadtam.

A kajakat csak plnak írtam ki.

2017. jan. 11. 11:28
 16/17 anonim ***** válasza:

Lehet kapni kifjezetten gyerekeknek sonkat es virslit. En az auchanban szoktam venni, finimini virsli a neve meg csirkemell sonka,80% hustartalmuak! De a saga is gyart premium sonkat 80%-os, termeszetesen ezek gluten, szoja es mindenfele sz.rtol mentesek.

Porkoltet picit adnek ha csirkebol lenne es nem agyon fuszerezve, egy kis tejfolos nokedlivel elbirna!:)

Bolognait nem porbol szoktam, az enyem imadja.

De jo a sajtos tejfolos, vgy turos teszta is.

Sok-sok zoldseget adj neki. Pl cukkini fozelek, rakott karfiol, rakott brokkoli, rakott padlizsan, tokfozelek, paraj, soska.

En leveseket is adtam, abbol is lehet jokat kesziteni. Pl vegyes gyumolcsleves...

Rantott hust azert nem adok neki mert nincs meg kint a ragofoga...

De parolva, grillezve a csirkemell jo lehet tort krumplival.

Vagy joghurtos-kapros csirke... Rizzsel, vagy rizspehellyel...

Annyi finom kaja vagy!😋

2017. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát az èn fiam 1èvesen már bőven azt ette amit mi! Nyilván csípősen ès túl fűszeresen nem főzök azt az èn gyomrom sem bírja. De egy ennyi idős gyereknèl szerintem nem kell ezt már túlgondolni. Örökkè nem lehet neki külön főzni.
2017. jan. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!