Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? Vállalnátok még 1 babát?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még terhes. Van két kislányom, 13hónaposak. Szívem szerint szeretnék még egy babát, de ha az eszemre hallgatok akkor nem, mert a mai világban 3gyereket elég nehéz nevelni. Na meg anagilag sem lenne könnyű 3gyerekkel. Én ettől függetlenül sokat gondolok rá, hogy jöhetne még egy. A férjem viszont egyáltalán nem szeretne többet, a fent felsorolt okok miatt. Ti mit gondoltok?

Aki volt hasonló helyzetben azmit tett?


2010. máj. 5. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel ez kettőtök döntése kell hogy legyen, várj még néhány évet a harmadik babó vállalásával. Addigra talán a párod is szeretne majd egy picurkát. Három gyerek nagy meló és ha nőnek sem könnyebb velük. Szóval szerintem várj még.
2010. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig az alábbiakat:


1-2-3-5-10 év múlva mit szeretnél, milyen életet?Te milyen típus vagy, jól birod a terhelést? ÉLvezed az anyaságot? Menne mégegyszer előről az egész? Felkészültél?


A másik oldalról pedig anyagilag egyszerű matek. MIlyen a kilétés munka téren. Mennyit kerestek? Lehet e ez több? Mennyire biztso a párod állása? Lehet hogy kirúgják? Lehet hogy előléptetik?


Ha gond adódik, van kitől kérni, amíg talpraálltok? Van segítségetek, nem csak anyagi hanem egyéb téren?


Szerintem, ha a jövőre nézve is pozitív a kép, akkor vállalhatod a 3. gyerkőcöt, a nagy család nagyon jó dolog. De csak akkor vállalnám, ha miindketten akarjuk, mert úgy van értelme. Inkább élek egy boldog 2 gyermekes családban, mint egy boldogtalan 3 gyermekesben. Azért a párod támogatására ehez szerintem szükség van.


Nálunk még csak a második baba van tervben, de már ezen is nagyon dilemmáztunk, hogy mikor és egyáltalán belefér e,stb...

2010. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vállalnék. Amúgy is négyet szeretnék, de sztem ha vki a harmadikon gondolkozik, és ikrei vannak, az nyugodtan vágjon bele :) Ha ikrekkel bírsz és még csak 13 hónaposak... és MÁR ezen agyalsz akkor sima ügy. Én annyit mondanék, hogy még várj egy kicsit vele csak annyit hogy önállóan egyenek igyanak, meg esetlen a szobatisztaság. Gondolj bele 3 gyerekre a pelus. Egyébként a 3 gyerekes családokat már elég jól támogatják, és hátha ezentúl még inkább ez lesz. A másik, meg hogy mivel már vannak ruhák babaholmik ezért ez sem okoz túl nagy gondot, az elején meg pláne nem. Nyílván a rózsaszín habos babos ruhát nem fogod kisfiúra ráadni, de ha ez forog a fejedben esetleg kezdd el tudatosan semleges ruhákat is adni a lányokra, hogy hátha lesz fiad 2 év múlva, vagy 3 év múlva és akkor jó lesz neki. Én vállalnám. de neked kell tudnod. Szerintem mondd el a mellette szóló érveket a férjednek, és ha igazán szereti a gyerekeket meg téged, meg a lakás meg minden egyéb lehetővé teszi nem gondolom, hogy ellenkezne. Nah meg esetleg "becsúszik" ;)) Kellemes babázást addig is. :)

35 hetes kismami

2010. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Segítség sajna nem sok van, csak egy nagymama van akire számíthatunk. Az én anyukám az ország másik felén lakik. Anyagi téren nincs gond. Nem vagyunk gazdagok, de biztos állása van és nekem is van/lesz hova visszamennem. Én mindig is nagy családot szerettem volna, de max 3gyerekkel. Az ikrekkel segítség nélkül is nagyon jól elboldogulok. Imádok anyuka lenni, de ki nem?!

A férjemnek elég ez a két gyerek és meg is értem. Más helyzetben én sem akarnék többet. A 3.babát is "csak" 1-2év múlva szeretném. Tudom messze van még, de valamiért ez nagyon foglalkoztat.

2010. máj. 5. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 13 hónapos a kislányom, igaz ő egyedül van :) De mostanában mindig megfordult a fejemben hogy pár év múlva jöhet a kistesó, pedig 100%ig állítottam még pár hete hogy nem szülök még egyet. Nem azért mert nem szeretek anyuka lenni :) csak félek elölről kezdeni az egészet, rossz terhességet, utána 2x műtét meg ilyenek miatt. Pedig ésszel tudom hogy sokkal kisebb a valószínűsége hogy megint ugyanúgy járok.

Viszont ha úgyis vártok pár évet és látjátok ahogy nőnek a lányaitok lehet a férjed is úgy lesz vele hogy jó lenne elölről kezdeni és még egy kis aprósággal meglepni őt :) Most még én is úgy gondolom hogy korai lenne, de hát írtad is hogy nem most szeretnél. Szerintem egy kis idő után majd a férjed is másképp látja a dolgokat, addig meg ne piszkáld, egy kicsit inkább hagyd ezzel békén.

2010. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem nem ikreim vannak (minden tiszteletem a tiéd) csak kis korkülönbséges 2 gyerkőcöm. Nálunk sincs segítség, mert az én szüleim nem élnek, a férjeméi meg le se ...minket:) nem is látták még a gyerekeket.

Nálunk is nagyjából biztos a munkahely, és nálunk is a férjem nem akar már többet.

Én abban bízok hogy ahogy telik az idő és nagyobbak lesznek a gyerekek, meggondolja majd magát...

Mást nem tudok tenni.

Engem is foglalkoztat, és érzem h nekünk még várakozik egy kisfiú (nem tudom miért de vhogy ez van bennem) de ráerőltetni semmiképp se fogom a férjemre. Én 30 éves vagyok még 6-8 évem van hogy esetleg meggondoljuk magunkat.

2010. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Mo-on egy gyerek nem gyerek, csak három gyerektől jár minden! Úgyhogy csak vágjatok bele! Anyagilag akkor szinte semmiért nem kell fizetni! Mármint ovodai, iskolai étkezések, tankönyvek, stb! Adókedvezmény is jár! Nem kell lehurrogni, de ez a véleményem! Nekem csak egy gyermekem van, így szinte semmi sem jár, bezzeg akik hármat vagy többet bevállalnak azoknak minden jár! Kicsit idegeseítő, de ez a helyzet Mo-on! Mondjuk én egyenlőre tuti nem vállalnék be többet! Bár mamáink idejében is azt mondták, ahol egy felnő, több is fel tud még nőni! :)
2010. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nagyon sok minden nem jár a többgyerekeseknek. Max. 50%-os étkezés, meg kedvezményesebb tankönyv, de egyik se ingyenes!

S különben is egy többgyerekes anyuka többnyire főz, így nincs szükség a féláras ebédre!

4 gyerekes anya

2010. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"semmiért nem kell fizetni! Mármint ovodai, iskolai étkezések, tankönyvek, stb! "


Dehogynem. Nem tudom, hogy honnan veszed. Amit meg előttem a 4 gyerekes anyuka írt, teljesen igaz. Nekem három gyermekem van és bizony minden nap főzök suli ovi időben is. Emellett fizetek 16000 Ft étkezést hármójukra féláron. Ha meg betegek az is háromszoros... Így azt mondom, három gyerek nagy felelősség, s csak mindkét fél beleegyezésével szabad bevállalni. Még a házasság id rámehet, ha egyikőtök nem akarja

2010. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja Mo-on egy gyerek nem gyerek, csak három gyerektől jár minden!


Ezek a támogatások, mint féláras étkezés, adókedvezmény azért vannak, hogy ösztönözzék a szülőket gyermek vállalásra. Mert ha két felnőttre egy gyerek jut, akkor annak az egy gyereknek kell, hogy kitermelnie majdan a szüleinek a nyugdíjat. Két gyereknél már egálba van, de ettől még mindig nem leszünk többen, mi magyarok. Ezért hát a három gyerekesek kicsit több támogatása. Ám mi sokgyerekesek tudjuk, hogy a mai világban sajnos ez is kevés.

2010. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!