Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok? Voltatok ilyen...

Vállalnátok? Voltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy fiatal házaspár, a 20as éveik elején(22 és 23 évesek), egyikünk diplomával rendelkezik, másikuk szakmát tanult, nem bulizósak, megélhetésre elég fizetéssel, hitel nélkül, de szülőkkel egy házban élve, de külön, önállóan(költségieket maguk fizetik), és babát szeretnének. A környezetük viszont ellene van, szerintük előbb kéne nagy házat, vagyont szerezniük, és bulizni. Ti hogy gondoljátok? Tényleg a vagyon kell előbb, és csak az után a gyerek -idősebben, vagy tegyenek az álmaik szerint?
2011. febr. 6. 20:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Saját vélemény: nem vállalnék addig gyereket, míg nem tudok elköltözni a szülőktől. Nem feltétlen kell saját lakás, albérlet is megteszi, de amíg ennyit nem tudok fenntartani, nem kellene gyerek.
2011. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Míg magatokra sincsen rendesen pénzetek addig ne akarjatok egy harmadik embert is bevenni a költségekbe.
2011. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Mi 20/20 pár vagyunk, a párom szüleinél lakunk szintén ilyen helyzetben.

Előbb mindenképpen a saját lakást kéne megszerezni...

Anyós unoka születése után hajlamos megváltozni - bár én most sem vagyok nagyon jóban vele, el sem tudnám képzelni hogy mindenbe beleszóljon a gyerek körül.

Biztos hogy lennének gondok, és gyerekkel már nehezebb költözni mint nélküle.

Egyébként nálunk is jöhetne már a baba, de előbb mindenképpen szeretnénk elszabadulni innen...


Ők nem tudom hogy döntenének, mi fillérre kiszámolt lízinggel veszünk majd lakást, úgy megoldva hogy lehetőleg egyikünk fizetése elég legyen a hitelre, és minimális megélhetésre ha történne valami a másikkal.

Megélhetésre elég fizetés az mit takar magában? :)

2011. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő hogy kinek mikor elég a bulibol.Pl én tizenéves koromban annyira sokat buliztam h most 26 vagyok de már évek ota nem vágyodom sehová.Ismerve magamat nem is fogok.Szerintem azt ti érzitek mennyire akartok még bulikba járni szórakozni,mert ha baba van akkor egy ideig ezekröl le kell mondani,vagy nagyon minimálisra csökkenteni.

A pénz dolog olyan h manapség sosem elég sajnos.Az orvosom mondja h ha arra vár az ember h megteremtse az anyagi hátteret akkor sose lesz gyereke.Szerintem át kell gondolni a dolgokat nagyon.Meg kell nézni ilyen kisebb dolgokat is h lesz e segitségetek(akár mama,ha vigyázni kell a picire)vagy van hol lakni.A jo állás azért kicsit becaspos mert lehet valakinek ma jo állása van de holnap szt monják h csá,mert leépités van.Szóval evvel egyetértek az orvossal.Viszont!Amondo vagyok h rossz körülmények közé smemiképp.Szóval alapvető feltétételek meglegyen és a gyerek ne szenvedjen hiányt semmiben.Elsietni nem kell a dolgokat,mert tényeg utána y gyerek miatt sokmindenben korlátozodik az ember és más érte is felelösséget kell vállania.Ez csak egy tanács,de nem kell megfogadi,én azt mondom h a legideálisabb az lenne ha még dolgoznának pár évet mindketten,kicsit félretennének és utána jöhet a baba,25 év felett.

2011. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Még fiatalok, most kezték a melót kezdő fizut kapnak és a szüleikkel élnek, mért nem ér rá 2-3 évet a gyerek.

A 20-on éves fiú se bírná sokáig hogy el kell tartani egy gyereket és a évekig gyesen lévő anyukát.

2011. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
8%
Ha jól értem, Házaspárról van szó, akik ráadásul nagykorúak, és anyagilag is önállóak. Éljék a saját életüket, a saját álmaikat,válasszák minél előbb a Babát! Sőt, ha lehet, egymás után, még egy két babát, egy két év különbséggel. Akkor egyszerre megy le a pelenkás korszak, a gyerekbetegségek, stb. A gyerekek is könnyebben tanulnak egymástól, anyagilag is könnyebb, - a kinőtt gyerekholmik miatt így olcsóbb.
2011. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Férjemnek 21 éves korában csúszott be a lánya. Nagyon csórók voltak, már 18 éves a lány, közben - bár pár éve elváltak - mindent megteremtettek neki, mindkét szülő jól keres, a lányból pedig egy nagyon életrevaló, jó fej ember lett.

Ha tényleg a nagy házon meg a teljes anyagi biztonságon múlna a gyerekvállalás, akkor a magyar lakosság nagyon kicsi hányada vállalna csak gyereket.

Oké, ha éheznétek, úgy meggondolandó, de a jelenlegi helyzetben simán lehet. Babával tény, hogy fárasztóbb költözni, de nem mindegy, hogy 2 vagy 3 napig tart a költözés? Nem olyan kivitelezhetetlenül nehéz dolog.

Ebben a helyzetben én simán vállalnám.

De apámat is hozhatnám példának, aki 1950-ben született, hihetetlen szegénységbe, néha éheztek, mégis szép karriert futott be, magas beosztásba került, SZERET és TUD dolgozni.

Vagy anyámat, aki 1944-ben született, az apja meghalt pár hónappal a születése előtt, nagymamám lakását lefoglalták. Belőle is ember lett, nem is akármilyen.

Szerintem a legfontosabb, hogy a két leendő szülő kapcsolata stabil legyen. A többi másodlagos.

2011. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Hát attól függ milyenek az igényeitek, ha nem vagytok bulizósok, akkor nem hiányzik hogy gyermekvállalás előtt kibulizzátok magatokat, de tény, hogy utána néhány évig nem lesz rá lehetőségetek. (Kivéve persze, ha a szülők tudnak segiteni) De mi is csak azután vállalkoztunk gyermekre, miután saját lakásba költöztünk ( persze hitelből). Bár előtte albérletben is laktunk, és a főbérlő mondta, hogy nyugodtan vállalhatunk oda is gyermeket, de mi nem szerettünk volna. Én nem gondolnám hogy házat és nagy vagyont kellene gyermekvállalás előtt megszereznetek, de egy kis lakást, ahol külön lehettek, mindenképpen ajánlatos, nagyon sok generációs egy egyéb problémától megkimélitek magatokat, ha külön költöztök a szülőktől.
2011. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
ma 21:03 ez a 2 felnött még a szüleivel él.
2011. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
" megélhetésre elég fizetéssel, hitel nélkül, de szülőkkel egy házban élve, de külön, önállóan(költségieket maguk fizetik)" EGY HÁZBAN, DE KÜLÖN, ÖNÁLLÓAN,
2011. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!