Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben a helyzetben mikor...

Ebben a helyzetben mikor vállalnátok babát (ha egyáltalán vállalnátok! )?

Figyelt kérdés

22 éves menyasszony, 28 éves vőlegény. Mindkettő fix munkahellyel, havi kb. 250-300.000Ft bevétellel(ebből a férfié a jóval magasabb).


Viszont albérlet, havi 50.000Ft + rezsi(ami nem túl magas), esély a saját házra/lakásra a lottó nyeremény(haha), vagy a hitel felvétel. Szülőktől csak minimális segítség várható el, örökölni, nagyobb pénzösszeget kapni valószínűleg nem fogunk a közeljövőben.


Nagyon vágyunk a babára!


Ti mit tennétek? :)


2011. okt. 3. 20:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

22 évesen még nem vállaltam volna babát, de szerintem ha úgy érzitek, akkor hajrá.

Sokan vállalnak albérletbe babát, és nem dől össze a világ. Sajnos nem lehet várni a kacsalábon forgó palotára.

Ha a párod jól keres, akkor nagyon nagy baj nem lehet.

Szülőkre, örökségre várni amúgy is butaság. Ha meg tudtok állni a lábatokon önállóan, akkor jöhet a baba is.

2011. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mi is hsonló helyzetben vagyunk,mi belevágtunk!
2011. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ekkor jövedelemmel nyugodtan vállalhattok,a korotok pedig a legmegfelelőbb. Igaz,ma sokan szülnek később,de ez nem ideális.

Ha nem a legdrágább cuccokat akarjátok megvenni a babának,akkor nem lesz semmi gond.

2011. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

A különbség az volt, hogy én 26 voltam, férjem 25 mikor tavaly októberben megszületett fiunk.De már 1,5 éve próbálkoztunk.

Nem kerestünk ennyit, sőt a teherbeesés előtt nem is volt munkám, nem alkalmaztak sehol, így csak GYESt kapok.

Albérlet, havi 45+rezsi(panel, szóval a fűtés télen-nyáron van).Autónk se volt, azóta azt kaptunk:)Anyóséktól, elég öreg, de azért gurul:)

Ja és szülés után ment csődbe a cég, ahol férjem dolgozott, azóta itt-ott melózik.

Előre nem lehet kiszámítani mi lesz, de nem bántuk meg!!Nagyon szeretjük kisfiunkat.Reméljük most már gatyába rázódunk, mert már nagyon szeretnénk kistesót:)



Szóval... egyértelmű IGEN!!!:)

2011. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem se rosszak az anyagiak nálatok én csak a korotok miatt várnék még 2-3 évet.
2011. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kevésebb havi jövedelemmel rendelkezők is bevállalják a gyereket. Egy előző hozzá szóló írta, úgy sem lehet kiszámítani mit hoz a jövő, ha mindketten akarjátok, hajrá. A korotok felől aggódó hozzászólnak, meg nem kell aggódni, ha 22 és 28 évesen elgondolkodnak azon,hogy megfelelő körülményeket tudnak -e biztostani a babának, akkor már nem gyerekfejjel gondolkodnak. Megjegyzem, mostani eszemmel visszagondolva én még éretlen lettem volna a gyerekvállalásra. Most 28/L, én 27 évesen szültem. De mindenki más, ha ti már babán gondolkodtok, akkor ti már lélekben felnőttetek a feladathoz. Sok sikert!
2011. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Simán! A jövedelmetek elég jó, és mint írtad saját kecóra a közeljövőben úgy sem lenne lehetőség. És ha mindig a megfelelő alkalomra vár az ember, akkor elfut felette az idő, mert mindig történhet valami, más is írta már, nem lehet mindent kiszámítani előre.
2011. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Simán! Én is 22 voltam, mikor szültem, kevesebb bevételünk volt(most még kevesebb), 50ezer+rezsi az albérletünk. Most várjuk a másodikat! :)
2011. okt. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

En bevallalnam ekkora jovedelem mellett. De ekkora jovedelemre lehet hitelre lakast venni, es kellett volna h sporolni is tudjatok. Nem kell elsore nagy lakas akar egy masfelszobas is megteszi. A mai ingatlan arak lent vannak... es mindenki inkabb szabadulni akar az ingatlanatol, tehat az alku poziciod jo, a bank a kettotok jovedelmere siman ad hitelt, es kenyelmesen is tudnatok fizetni. Nem sokkal lenne tobb mint az albi, es amit fizettek az szinte megy a kukaba mert sosem lesz a tietek. A baba meglete utan, egy jovedelmre a bank sokkal nehezebben adna hitelt, hisz jovedelem osztva 3-mal. En kihasznalnam azt az elonyos helyzetet amiben vagytok. Gyorsan lerendeznem a lakasvetelt es kozben probalkoznek. En nem vagyok hive az alberletnek. Voltam alberlo 10 eve, utaltam, most van ket ingatlanom, es nekem van alberlom.

Csak eszedbe ne jusson kulfoldi valutaban hitelt felvenni. A HUF sosem volt jo, sosem lesz jo, legalabbis egy jo darabig igy a kedvezo hitelkamat ne tevesszen meg hosszu tavon nem jarhato ut...

2011. okt. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A mai világban hova akarsz ennél többet?Vannak rengetegen akik sokkal kevesebből élnek és vállalnak gyereket vagy akár több gyereket mégis meg vannak és boldogok!


Mi saját lakásban élünk,nincs hitelünk,tudna segíteni a család is elég sokat,a bökkenő hogy nekem nincs folyamatos melóm 2 éve,párom se keres túl sokat...mégis folyton megtorpanunk mert mindig a "hátha jobb lesz" mondat kering a fejünkben örökösen minden percben!

Kérdezősködtem,utána jártam és bele kell vágni!Ezt a választ kaptam mindenhonnan!

Hát nagyon úgy néz ki hogy sikerült is de majd a hét végi teszt igazolja remélem!:)

Ha ti most érzitek azt hogy akarjátok akkor bele kell vágni!:)Sok sikert!:)

2011. okt. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!