Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az a minimális mennyisé...

Mennyi az a minimális mennyiség, amit tápszerből meg kell ennie egy 6,5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Már szinte a kezdetektől kap tápszert a szopi mellé, de úgy 5 hónapos korától már nem is szopizik. Azóta megkezdtük a hozzátáplálást, már 3 étkezést kiváltottunk. Szinte minden nagyon ízlik neki épp ezért mostanában alig fogadja el a tápit reggelire és vacsira. Tízóraira meg uzsira gyümit eszik ebédre pedig főzeléket. Mennyi minimumot kéne ennie a tápiból a benne lévő vitaminok miatt kérdezem.
2010. máj. 5. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem a vitamin a lényeg!

1 éves korig napi fél liter tej alapú étkezésnek kell meglennie.


Üdv

2 tápszeres baba anyukája

2010. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az már rég nincs meg, amióta gyümit meg főzeléket eszik. :( Nem akarja elfogadni a tápit, reggelire max. 120 ml-t, vacsira néha jó esetben 180 ml-t eszik meg.
2010. máj. 5. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Vannak ilyen babák, az enyém sem igen issza a tápszert. Kb ugyanennyit hajlandó elfogyasztani reggel és este. Plussz, hab a tortán, hogy újabban éjjel pótol, de akkor 200-at simán betol. Annyit "trükközök", hogy az uzsira adott grízpépet tápszerből készítem el, így az kb plussz 120 ml. (kukorica v rizspelyhet tápszerrel keverem ki és gyümölccsel ízesítem, imádja)

2010. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem már vacsinál is trükköznöm kell, tegnap pl. banánt kevertem bele, na abból úgy bepuszilt vagy 300ml-t, mintha muszáj lenne. :)
2010. máj. 5. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak ízesített tápszerek. Vaníliásat már 6hónapos kortól lehet kapni beba tápszerből. (mi csak beba tápszert használunk azért csak arról tudok nyilatkozni)
2010. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!