Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek ha anyósotok...

Mit tennétek ha anyósotok nevét kellene adnotok a születendő babátoknak?

Figyelt kérdés
Vallási szokás amit a párotok és családja komolyan vesz. Anyós nevét kapja mivel kislány lesz, ha kisfiú akkor após nevét.
2017. jan. 24. 01:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

Mivel én vagyok az egyik szülő, a páromnak nincs több beleszólása, mint nekem, akármilyen is a családja... Ha nem lenne problémám a névvel, belemennék, ha igen, akkor nem tudom, mi lenne, nekem olyan párom van, akivel minden fontosat meg tudunk beszélni, plusz én vagyok az erőszakosabb (s a nő is, aki szül, de ezt nem mondanám, mert nem tartom szép dolognak, nem tehet róla egyikünk sem, hogy ezt dobta az élet).

De ha az első gyermek neve így lenne, a másodiknál (ha lenne) nyilván én döntenék. Ez a minimum.

Ha pedig az elsőnél sem tetszene az a név, akkor még mindig felajánlhatnám második névnek. Bár szerintem illik a 2 szülőnek olyan neveket találni, ami mindkettőjüknek teljesen megfelel. Bár a felvázolt eset egy kicsit speciális.

2017. jan. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
41%
Ez furcsa. A fiúk általában az apjuk nevét szokták kapni. Én elfogadnám, hiszen tisztelem a hagyományokat. Legalább 2. névnek adnám. Amúgyis normálisabb nevük van valószínűleg a mai szörnyűségeknél. Inkább Rozália, Ildikó, mint Mia, Kiara. Részemről legalábbis.
2017. jan. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Sírnék. Nálunk is kellett volna, de nem adtam, lett is belőle hiszti. Hát még mikor megmondtam, hogy szerintem az csúnya név.
2017. jan. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Nekem tetszik az anyósom neve. Az viszont nem tetszene, hogy nincs beleszólásom a saját gyerekem nevébe. Nem hagynám annyiban.
2017. jan. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%
Ha tetszik, semmi gond, ha nem tetszik, akkor max második nevkent, ha a hideg ráz tőle akkor biztosan nem.
2017. jan. 24. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
masodik nevnek adnam, ha tetszene a neve. de a sajatom se adom az enyemnek, mert hulyesegnek tartom ezt a szokast.
2017. jan. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Megmondanám hogy a mi családunkban meg az a szokás hogy az anya választ nevet. 1:1

Amúgy én is max 2 névnek adnám ha egy kicsit is tetszene.

2017. jan. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

Hat ez agybeteg! Hol van igy?!

Ha tetszene max 2. nev lehetne ha nem akkor sehanyadik.

Amugy felhaborito hogy van ilyen hogy az anyukanak nincs beleszolasa??! Allj a sarkadra! A TE gyereked ugyanannyi jogod van beleszolni mint a ferjednek! Igy igen 1:1 az allas ahogy fentebb irtak. Tehat sakk-matt. Nem tudom elkepzelni hogy a gyerekem nevebe ne szoljak bele es ugy kelljen egesz eleteben hivnom ami nem is tetszik, sot.. biztos hogy nem.

2017. jan. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%
Melyik vallas kovetel ilyen marhasagot? Nem szokas nalunk senki nevet utanozni.
2017. jan. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
Nem vállalnék ilyen feltételekkel gyereket.
2017. jan. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!