Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám szeme színe...

8 hónapos babám szeme színe kívül sötétkék, belül zöldesbarna. Már marad ilyen, vagy még változhat? Ha igen vajon milyen lesz?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy a szem ha világosodik akkor belülről kifelè törtènik.Amúgy règebben tiszta barna volt neki,semmi más beütèssel,már az is eszembe jutott hogy heterokrómiás.

#baba #szemszín #heterokrómiás
2017. jan. 25. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom bal oldali szeme barna, a jobb oldali is barna, de van benne harom kék csík. Nem lehet észrevenni, csak ha nagyon nézi az ember. Egy éves kori szemvizsgálatnál orvos mondta, hogy nem érdekes, gyakran előfordul, hogy az embereknek nem egyforma színű mindkét szeme. Már nem emlékszem, de kb. három hónaposan már ilyen volt, vagy hamarabb is, és nem is változott meg azóta sem.
2017. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor heterokromias ha az egyik szeme mas szinu mint a masik, nem azt, hogy egy szemen belul kulonbozo szinu.

Szerintem barna szemu lesz a babad. Kb ezer forumot es kepet neztem babak szemszin valtozasarol, es ebbol azt szurtem le, hogy a kezdeti szurkes, sotetkekes arnyalatok eloszor bezoldulnek, aztan pedig bebarnulnak 1 eves kor korul, ha barna szemu lesz a baba. Ha kek, akkor kivilagosodik. Szoval ha megjelennek a kek mellett a zoldes, barnas arnyalatok, akkor mar szinte tuti h bebarnul. Persze ez nem mindenkire jellemzo. Pont egyik nap lattam egy nenit, akinek a kekeszold szemeben nagy barna pottyok voltak. Arra gondoltam, hogy na, neki vajon milyen volt baba koraban a szeme?

Engem azert erdekel ennyire a szemszin mert kivancsi vagyok h milyen lesz a most feleves babam egyelore kek szeme. De en azt hiszem, biztosat csak sokkal kesobb, evek mulva lehet mondani.

2017. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pedig èn azt olvastam a heterokrómia lehet több fajta.Teljes,ha a kèt szem különböző színű,a rèszleges ha egy szemben eltèrő színek vannak,ès centrális ha mindkèt szemben kèt szín található,de ezeket èn is csak olvastam.Babám szeme nem születèsi acèlkèk után lett zöldes.Hanem a tipikus babaszem előbb barna úgy 4-5 hós koráig, ès ezután lett zöldes.Ha barna lenne a vègleges,akkor az nem alakult volna zöldessè nem? Hanem maradt volna barna 4 hós kora óta.De hát ki tudja...Remèlem zöld lesz mint az enyèm.
2017. jan. 25. 18:13
 4/4 anonim ***** válasza:
valószínüleg barna lesz a szeme :)
2017. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!