Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, ti hogy sminkelitek...

Lányok, ti hogy sminkelitek magatokat?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és most szeretném elkezdeni a sminkelést.Zöldesbarna szemem van, és barna hajam, ahhoz mi találna a legjobban? Tudtok adni ötleteket? Ti hogy szoktátok?

2016. szept. 25. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem zöld szemem, sötétbarna hajam, és kreol bőröm van. Én ha szemsminket csinálok, akkor általában valami barnásat szoktam csillámos arannyal vagy bordóval (ez a ruhámtól függ), barna vagy zöld szemceruzával (és spirállal). De mostanában inkább a számat szoktam kihangsúlyozni, imádom a rúzsokat és a liquid lipstick-eket. Bordó, piros, vagy barnás árnyalatokat szoktam használni (szépen is néznék ki babarózsaszínnel a sötét tónusaimhoz...). Alapozót most kb 3 éve nem használtam, de most találtam egyet, ami tökre illeszkedik a bőröm színéhez, és teljesen jó az állaga is, nem kényelmetlen a viselése, szóval most újra elkezdtem alapozót használni. Ezen kívül kontúrozni szoktam, de nem olyan durván, csak keveset. Meg egy leheletnyi pirosító és highlighter. Ja, meg a szemöldököt hagytam még ki. Arra ceruzát és port használok, zselét azt nem. Illetve a szeme alatti karikákra régebben korrektort tettem, de amióta találtam egy tök jó krémet, azóta csak azzal kenem be reggelente (Loreal Skin Perfection), szinte teljesen eltűnnek a karikák.

Lesznek, akik azt mondják, hogy 14 évesen ne sminkelj egyáltalán, de szerintem neked kell kitapasztalnod, hogy mi az, ami tetszik, és mi az, ami nem. Csak arra figyelj, hogy a tónusaidnak megfelelő színeket használj . Ja, és blending!!! (nem tudok rá magyar szót, de az ecsethasználatról beszélek)

18/L

2016. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ ment a lájk☺
2016. szept. 25. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Barna, szürke, narancssárga, fehér szemhéjpor; fekete szempillaspirál; rózsaszín, narancssárga, piros, ciklámenszínű rúzs.
2018. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én zöld szemceruzát szoktam felvinni szemem fölé egy csíkban, mintha tus lenne, de nem lóg tovább a szememnél (csak mert nem találtam zöld tust). Valami zöld szín hozzád is illene. Kiemelné egy kicsit a szemedet.
2019. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
halványzöld szemhéjpor, szempillaspirált pedig el ne felejtsd hozzá. 23N
2019. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!