Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem végeznek a babáknál...

Miért nem végeznek a babáknál kromoszomális vizsgálatot születés után? A barátnőm gyermeke 2 éves lett, mire megtudták, hogy XXY a nemi kromoszómája.

Figyelt kérdés
Nem kellett volna az a sok vizsgálatokat elvégezni, ha időben megnézik a kromoszóma rendellenességeket. Az ismerőse ajánlotta a Gellért labort, ott jöttek rá, hogy probléma van a kicsivel.
2017. jan. 27. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Mert ritka mint a fehér holló, a vizsgálat pedig költséges.


Ezzel az erővel azt is kérdezhetnéd, miért nem ingyenes évi 1 pet ct mindenkinek, akkor időben elkapnák a rákot áttétképzódés előtt.

2017. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
10%

Ezen már én is gondolkodtam, hogy miért csak a dawn-kórt szűrik, a többi súlyosabb (pl Edwards-szindróma) kromoszóma hibákat meg nem. Az xxy lányok enyhén értelmi fogyatékosok sajnos, szóval jó lenne előre kiszűrni. Még ha nem is megy abortuszra az anya, nem ártana ha fel tudna készülni erre a helyzetre.

Maga a technológia megvan hozzá, csak gondolom nem olcsó, így nem csinálnak rutinból minden magzatnak kromoszóma vizsgálatot.

2017. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Csak akkor jönnek rá, amikor felnőttek, és szeretnének babát, de valahogy nem jön össze.


Az osztálytársam testvérének nincs méhe, és erre 18 évesen jöttek rá. Ne kérdezzétek, hogy eddig hogy nem tudta. Nem tudom. Gondolom még hasi ultrahangon sem volt. Petefészke és hüvelye viszont van neki.

2017. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Van lehetőség magzati korban is kromoszóma vizsgálatra. Ott a Prena vagy a Nifty teszt. Sokba kerül, de a barátnőd is megcsináltathatta volna.
2017. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

# 2: Rosszul tudod, szűrik, csak nem rutinszerűen, hanem a magasabb kockázati tényezőjű csoportokban és ott sem kötelező, hanem csak ajánlott. Pl. ha a kombinált teszt eredménye kétségre ad okot, vagy előfordult a családban genetikai rendellenesség, vagy az anya 35 éven felüli. Ezekben az esetekben automatikusan felajánlják az (ingyenes) genetikai vizsgálatot, ami nagyon sokféle genetikai rendellenességet szűr ki. Csak kevesen vállalják be az invazív vizsgálatokat.

A Nifty ill. Prena-tesztek ára pedig nem az átlag jövedelemhez igazodik.

2017. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Így van, viszonylag olcsón lehet kérni a kombinált tesztet, ami a Down mellett Patai és Edwards szindrómát is néz.

És a Prena és a Nifty a 9. héttől kimutatja a nemi kromoszóma rendellenességeket is. Csak utána kell menni, és persze pénzbe kerül. De gondolom, abban a 2 évben még több pénzt is elköltöttek orvosokra, mint amennyibe egy Prenateszt került volna...

És ott van a magzatvíz-mintavétel is, ami ugyan ingyenes, bárki kérheti, csak 1-2% vetélési kockázattal jár, az ilyen rendellenességek pedig ennél jóval ritkábbak, ezért nem szoktak kockáztatni, ha nem muszáj.

2017. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Patau, csak elírtam - 6-os.
2017. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#2-es rosszul tudod, az xxy kromoszómások nem lányok, hanem kisfiúk, és egyáltalán nem értelmi fogyatékosak. A nemzőképességükkel lehet probléma felnőtt korukban, és egyes esetekben a nemi szervek (de nem mindig) nem megfelelő méretűek. [link]

Genetikai vizsgálatot a 37 év feletti anyáknak minden esetben felajánlják, de a fiatalabbaknak is van lehetőségük ilyen tesztet végeztetni a terhesség alatt (mint fentebb is írták).

2017. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként szerintem születés után már régen késő, ha kiderül a rendellenesség, úgy tudom, nem gyógyíthatók.
2017. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Lányoknál és fiúknál is előfordulhat nemi kromoszóma rendellenesség, csak más a nevük és nyiván más problémát okoznak.
2017. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!