Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mennyit költöttetek a...

Kb mennyit költöttetek a babára az első születésnapjáig?

Figyelt kérdés

(Magyarországon, csak azt számolva, amit vettetek neki, a szülés költségeit nem)

Csak kíváncsi vagyok, köszönöm (7 hetes kismama)


2017. jan. 28. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

1 millió biztos hogy elment.

Az első félévet számoltam, akkor havi 100 felett volt, de nem volt egyszerű baba.

Hasfájás, reflux, ételallergia, VUR, megkésett mozgásfejlődés...

2017. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Mi nagyon sok mindent kaptunk,mert a testvéreimnek is van már gyereke.Ruhákat az első 3 hónapban semmit,utána is csak egy-egy darabot.Szerintem az megállt az egy év alatt kb.50 ezerben.A kiságyat börzén vettem 7000-ft volt,a babakocsit jófogáson.Egy alig használt Peg perego 50 ezer.Cumisüveg készlet és mellszívó kb 45 volt.Járóka bizományiból volt,10 ezer.Anyatejes volt,így tápszer nem kellett,hozzátáplálás kezdetént mindent magam csináltam,talán 10 hónapos volt,mikor előszőr vettem üvegeset.Azok,meg a tejpépek nagyjából szintén egy 50-est tettek ki.Pelenka az havi 15 volt,a törlőkendő 3-4 ezer.Ezen felül még volt pár apróság,nem kötelező oltások,baba ápolási szerek,antibiotikum,amiket nem tudnék összeszámolni
2017. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Mi is egy millio körül.

200-250 ezer volt csak a beruházás és egy éven át havi kb 50 ezer csak a babára ment el

2017. jan. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Kb.1 millió felett

Ő volt az első kisfiú a családban,az unokatesók,rokonok babái mind lányok,így se játékokat,se ruhákat nem tudtunk örökölni.

Bár a babakocsiból Maxi Cossit vettünk,ami ugye nem az olcsóbb kategóriában van és a bútorokból is a legjobbakat kerestük.

Illetve elég sok ruhája,játéka van.

Most 1 éves és három hónapos.

2017. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Félve írom le.

Bababútorok, babakocsi, gyerekülés,minden babával kapcsolatos kiegészítő, játékok:7-800.000

ruhák és ruhaneműk:pontos összeget nem tudok de olyan 100-150.000

tápszer, bébiétel, babavíz minden étkezéshez kapcsolódó dolog:200.000 körül

gyógyszerek, krémek stb: 100.000 körül

pelenka, popsitörlő:70-100.000

fejlesztés, gyógytorna, babaúszás, orvos, vizsgálatok: több mint 500.000


Tehát mindennel együtt durván 2 millió körül, de kétféle betegsége van, amit csak hosszas utánajárás után, magánúton ismertek fel, ez nagyon megdobta az összeget. Ja és igen, nem kaptunk semmit, mindent venni kellett.

2017. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Majdnem mindent kaptunk ajandekba, mert az eskuvom mar terhesen volt. De igy is 500ezer biztos elment a szobafestesre, legzesfigyelore,jarokara, a kontroll vizsgalataimra es a vitaminjaimra. Szules ugyeleten volt, azert nem fizettem (nem bantam meg)
2017. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Kiságy - 12 ezer

Légzésfigyelő -6 ezer

Mérleg - 4 ezer

Ruhák turiból - 5 ezer

Orrszívó - 2 ezer

Mellszívó - 4 ezer

Babakocsi - 10 ezer

Sajnos tápszeres lett - 15 ezer/hó

Pelus, tisztálkodás - 10 ezer/hó

Étel (én főztem) - 4 ezer/hó

Tehát úgy kb. 380 ezer körül, aminek a nagyrésze a tápszer ára.

2017. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!