Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol ehet a baba barmit...

Mikortol ehet a baba barmit amit a felnottek?

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
KB egy éves korától.
2017. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Az újabb trend szerint valamikor másfél-két évesen. Az én gyerekeim már 8 hónaposan ettek majdnem mindent, és egészségesek. Nem allergiásak semmire.
2017. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Amikor már nem baba. De a fűszeres, nehéz ételek kisgyerekeknek sem valók.
2017. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Masfel eves kortol kb. Es evekig van, amit nem adnek: kocsonya, fustolt hus, kolbasz stb.
2017. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
En mindenkire zold kezet nyomtam nem ertem miert pontozodtatok le
2017. jan. 28. 21:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez azért nagyban függ az adott család étkezési szokásaitól is. Van olyan ismerősöm, ahol már kb. 8 hónaposan simán azt ehette a baba, amit a szülők, mert nagyon reformkonyha van náluk, tejet egyáltalán nem fogyasztanak, tejfölt sem, joghurtot, sajtot pedig csak ritkán, náluk minden mindig teljes kiőrlésű, bio, akármicsoda :D Nem nagyon esznek olyat, amit a baba ne ehetne már ilyen pici korban is.


Az én babám pár napon belül egy éves lesz, most kezdjük elhagyni azt, hogy neki külön főzzünk, bár amit kaphatott, azt eddig is kapta a mi kajánkból, de most már jóformán mindent kap. Elkezdtem neki is adni már tejfölös, tejszínes ételeket is, meg mindenfélét. Az egyetlen, amit nem kap, de mi szoktunk enni, az a gomba, azt úgy tudom, kétéves korig nem ajánlott, de majd ha aktuális lesz, utánanézek, hogy pontosan meddig.

Mi amúgy nem eszünk túl fűszeresen, illetve de, használunk sokféle fűszert, de nem szoktunk agyonborsozott, csípős ételeket enni. Petrezselyem, zsálya, kakukkfű, tárkony, ilyeneket használunk. Zsíros, vagy füstölt ételeket sem szoktunk enni, nálunk inkább a csirke, soványabb sertés, pulyka a gyakori, sok zöldség, tészta, krumpli, tejföl, tejszín, joghurt, ezek mennek nálunk, ezeket mind kaphatja ő is.

Ha néha keleti kaját főzünk, azt még nem igazán adunk neki, az valóban túl fűszeres lenne még.


Olyan családban, ahol sok zsíros, csípős-fűszeres, füstölt, és egyéb nehéz ételeket esznek, ott szerintem még egyévesen is van, hogy külön kell főzni.

2017. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A zsirosat, fustoltet ertem, de a csipos miert rossz? En ugy tudom az egeszseges. (Amugy mi is egesz dietasan etkezunk, de csiposen pl sojszor fuszerezunk)
2017. jan. 28. 22:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem rossz, csak szerintem a legtöbb pici gyerek nem enné meg :D A nagyobbik fiam olyan 7-8 éves korára szerette meg az enyhén csípőset, én meg legalább 20 voltam, amikor először ettem jóízűen olyat, ami csípett.

Meg úgy tudom, nagyon fiatal gyereknél a túl csípős étel okozhat problémát, de legfőképp azért nem adok, mert nekem vannak rossz emlékeim azzal, amikor kiskoromban véletlenül beleettem apukám csípős kajájába :D


Viszont pont ma olvastam egy cikket arról, hogy baja nem lesz az erősebben fűszerezett ételektől sem a babának (7-8 hónaposról írt a cikk), maximum kiköpi, ha nem ízlik neki. Konkrétan indiai kajákról volt szó, hogy például ilyet nyugodtan lehet adni kicsiknek is. Lehet, hogy majd teszek egy próbát :D

Meg az is igaz, hogy ízesítés terén, ha anyatejes babáról van szó, az anya által fogyasztott ízeket úgyis megszokta már.

2017. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!