Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás. Mikor? Mit?

Hozzátáplálás. Mikor? Mit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 és fél hónapos.

4 hónaposan kezdtünk nála kóstoltatni. De azt nagyon lassan és csak 1-1 falatkákat, hogy tapasztalja a kiskanalat és az ízeket. Valójában az első perctől nem lökte ki a kaját a nyelvével, hanem átlagosan követelte a többit :) (de nem kapott) Kóstoltatni azért kezdtük el, mert elkezdte kinézni az ételt a szánkból.

Most már előfordult hogy volt, hogy egy-egy étkezést teljesen kiváltott a babaétel. De itt teljes mértékben ráfigyelünk. Ha már kicsi jelét is mutatja, hogy elég volt neki, akkor nem erőltetjük. A fő tápláléka még mindig a tápszer.

Eddig nem volt olyan étel, ami nem ízlett volna neki. Sőt sokszor nem is nekünk kell a kanalat a szájához tenni, hanem ha már közelít ő harap rá :)

Kap már almát, répát, sütőtököt, krumplit. És ezeknek permutációit. Ezeket szoktam neki én főzni. De ugyanakkor van, hogy nem tudok én készíteni neki, és ilyenkor jönnek elő az üveges babi ételek. Átlagosan a müllerben szoktam vásárolni, ahol azért van sok olyan babiétel, ami nem igazán illeszkedik a magyar táblázatokhoz. Simán megy a banán, szőlő, kukorica, borsó, mangó a 4 hónapos kajákhoz.

Ezeket szoktátok adni attól függetlenül, hogy a magyar táblázatok későbbre írják? Hisz egyik sem fő alapanyag, de ettől függetlenül azért tartalmazzák ezeket. És miért nem lehetne adni a babáknak? Miért lenne más egy magyar baba, mint egy német?



2017. jan. 29. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Miert nem adsz neki egyszeruen 4 es 5 honapos kortol ajanlott bebietelt?

Otthon nem mernek kiserletezni a deli es szezonon kivuli gyumolcsok hazi elkeszitesevel, mert telinyomjak oket vegyszerrel.

A nemet baba sem mas, viszont ott ezerszer szigorubb szabalyozas van arra h mi kerulhet a boltba. Egy CBA kinalata es a tarolas modja vicc ahhoz kepest ami kulfoldon van.

2017. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a déligyümiket a bébiételekben láttam

azokkal én sem kísérleteznék itthon, azokat megveszem a boltban :) csak hogy akkor ezekkel nincs gond ugye?

2017. jan. 29. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a babaételek úgy készülnek, hogy az allergizáló dolgokat ki tudják szűrni a gyártás alatt. A táblázat arra van, hogy a nehezebben emészthető dolgok később legyenek bevezetve.
2017. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is van itthon mangó babaétel üveges ami 4 hótól ajánlott de még nem mertem neki odaadni. Tegnap kapott először üveges ételt ami körte volt, kóstolásnak. Gondolom ha 4 hónaptól ajánlják csak nem lehet baja tőle. Amúgy 1,5 hét múlva 6 hónapos lesz a kisfiam.
2017. jan. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!