Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan etessen hogy többször...

Hogyan etessen hogy többször egyen egy nap mondjuk 5x? Biztos jó ez így? Nem etetem túl? Ti hogyan etetitek a 3 hónapos babátokat? Hány kg most?

Figyelt kérdés

Igazából kíváncsiságból írok ide a védőnőnk szerint minden rendben van a picivel és egészséges de megdöbbent mikor megtudja hogy annyit eszik mint egy másfél éves gyerek...

Azt mondta 4-5x kéne ennie naponta.

A babám most volt 3 hónapos és éjjelente már egyáltalán nem kel fel nagyon jó alvó volt mindig is talán csak a két legelső héten volt fent többet aztán egyre kevesebbet és aztán 2 hónaposan már kezdte átaludni fokozatosan többet az éjszakát..

Jelenleg a babám 1 evésre megeszik 260ml.

Tápszeres baba + kap anyatejet de nem tőlem és akitől kapjuk (persze ingyen és a védőnői segítséggel,bevizsgáltatott)annak a gyereke már van legalább 6 hónapos biztos és a teje a mi babánknak nem elég tápértékű de mégis a védőnő szerint kapnia kell azt is...De ha csak azt kapná 1 óra múlva éhes lenne...Igy a védőnővel megbeszélve felesbe kapja nagyon régóta fele tej fele tápszer persze külön készítve..Fokozatosan haladtunk és mostanra elértük a 260ml...

De a kicsi csak 4x eszik egy nap persze van hogy kevesebbet eszik napközben meg este de ált.ban megeszi a 260ml (anyatej - 80 ; tápszer -180ml)

Am.pedig elég kis súllyal született és hamar elapadt a tejem...:/

Jelenleg 6 kg a pici:)és a védőnőnk is elégedett


2017. jan. 31. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Kislányom 3 hónapos szerencsére már ő is végig alussza az éjszakákat kb. 20 órától reggel 5-6ig alszik. Sajna egyre kevesebb a tejem így a nap folyamán kb. 4x 120 ml tápszert kap, estére mindig van tejem és hajnalban is szóval akkor azt kap, nem szoktam mérni. 5970g volt a tegnapi mérésen.
2017. febr. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat írod, hogy a "védőnő szerint". Szerintem a leírtakban ez a legnagyobb "baj.". Igen a védőnő tanulta stb, de a te gyereked, te tudod mi a jó neki. Kiegyensúlyozott a baba? Elégedett? Igényli ezt a mennyiséget de nem kell neki 5. étkezés? Akkor jó lesz így. Majd hozzátáplálásnál a gyümölcs megoldja, hogy 5x egyen, mivel az úgyse telíti el 3-4 órára. Ha meg nem akarod neki adni az anyatejet, akkor ne add!
2017. febr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Más váladékára nincs szüksége. Csak elveszi a helyet a korának megfelelő tápszer elől. Kvára nem eszik annyit, mint egy 1,5 éves. A női tejet (mert csak a te tejed lenne anyatej) nyugodtan víznek veheted.
2017. febr. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
*víznek, ami felesleges egy 3 hónaposnak.
2017. febr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónaposnak 260ml tényleg sok egyszerre. Az én fiam aki jó étvágyú volt és az is még mindig, ők 1 éves kora körül evett ennyit tápszerből. Ha belegondolsz nem biztos hogy jó a gyomrának ekkora adag. Lehet hogy többször enne, de jobb lenne neki. Csökkentsd le leglább 30-60ml-vel, aztán legfeljebb bejön még egy étkezés. Amúgy a hozzátáplálást is elkezdhetitek lassan, az is változtat majd.

Én fölöslegesnek érzem azt az anyatejet..... Biztos le leszek pontozva, de nem adnám más tejét akárhogy bevizsgálják. Az meg hogy fele fele arányba kapja meg pále fölösleges szerintem, hiszem az az anyatej a saját babájának megfelelő összetételű, és úgyis tápszerezel mellé. Egyszerűbb lenne csak tápszer.

2017. febr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 8x eszik 120 ml-t, van h nem eszi meg mindet. Éjjel is kel enni, sajnos nem alussza át az éjszakát :( sztem renden van a babád, kb úgy eszik mint az enyém csak ő nem bír egyszerre sokat enni.
2017. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!