Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlag anyagi körülmények...

Átlag anyagi körülmények között élők, Ti hogyan nevelitek babátokat, mindent meg tudtok adni neki?

Figyelt kérdés

Érdekelne a véleményetek, mert csak milliomos sógoromékat hallgatom, múltkor sógornőmmel is álmodtam. Szörnyű rémálom volt. Szeretem őket, de a gyerekneveléssel kapcsolatosan ill, hogy mennyibe kerül a gyerek, teljesen eltérő nézeteket vallunk. Ők fél milliót költenek a 3 gyerekükre havonta és ez az "alja". A nagyobbik kislány most kapott egy 200e forintos telefont és egy 80e forintos sagwayt, karácsonyra okos szemüveget vettünk neki, amibe belerakhatja a telefonját és 3D-s filmeket tud nézni vele. (6000 forint volt.) A lényeg, hogy akárhányszor náluk vagyunk, mindig felkerül ez a téma és már unom. Ami általános náluk:

- felsorolják, mennyibe kerül egy gyerek, vagy, hogy ők mennyiért vettek cumisüveget (10e)

- elmondják újra és újra, hogy jó lenne, ha abbahagynám a sulit (logisztikai és szállítmányozási ügyintéző), mert baba mellett nem tudok majd bejárni (esti, úgy, hogy nem kötelező a heti 3 alkalom, amikor dolgoztam is volt, hogy heti 1x v heti 2x tudtam bejárni és senki nem szólt, a lényeg, hogy az anyag legyen meg és, hogy le tudj vizsgázni)

- közlik, hogy a gyed lejártáig nem tudok visszamenni dolgozni, mert sógornőm se tudott (havi 1,5 millás fizu és gyed mellett nekem se kéne, sógornőm jól elvan otthon, számára nonszensz a bölcsi)

- meg, hogy milyen már az, hogy pár órára is magára akarom hagyni majd akkor 4 hós babámat a suli miatt (sajnos nem tanultam úgy, ahogy kellett volna, júniusban iratkoztam be okjra, akkor már tervbe volt véve a baba, de nem tudtam, hogy szeptember 20án pozit fogok tesztelni)

- amit még szeretek az az, hogy ők nem értik, hogy bírom ilyen jól a terhességet és alapjába véve senki sem érti (mindenki kérdezi, hol a pocim, holott látszik, csak nem vagyok kövér - 54 kg vagyok, 49 kgról indultam szeptemberben, 12 hetes koromba voltam 51 kg, most 54 kg 19 hetesen - suliba járok, egész nap képes vagyok otthon lomolni, folyamatos mehetnékem van, sógoromékhoz pedig takarítónő jár és a gyerekeknek is természetes, hogy "taki" jön és kitakarít. Sógornőm persze főz, meg neveli a gyerekeket, csak azt utálom, mikor mondja, hogy amit ő meg tudott csinálni, azt más nem és mondjak le minden tervemről meg, hogy mikor jön a foga, milyen szívtelen leszek, hogy heti 1x-2x 3 órára magára hagyom)

Mindketten orvosok, sógornőm az orvosit 1.5 év halasztással úgy tudta letenni, hogy az anyja otthagyta a munkahelyét. Nekik ez a természetes, ez az ő világuk, de én már hupililát tudnék hányni, hogy mindig ezt hallgatom, el sem akarják hinni, hogy minimálbérből is lehet gyereket nevelni, dolgozni/tanulni gyerek mellett. Meséljétek már el, nektek milyen az életkörülményetek, olyan jó lenne mást is meghallgatni. Mi nem vagyunk milliomosok párommal, ha mindketten dolgozunk, úgy keresünk ketten együtt 290et.


2016. dec. 17. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván úgy, hogy nem veszek neki 200ezres telefont, se segwayt, se okos szemüveget.

A gyerekre milliókat lehet költeni, csupán jövedelem és igeny függő. Lehet a turibol öltöztetni, meg lehet baby Guccit adni rá - vagy sima, jó minőségű babaruhat egy nevenincs, de minőségi üzletből. Te döntöd el, nem a sogorno, hogy a te gyerekednek mit akarsz és mit tudsz megadni.

2016. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Erre azt tudom mondani, hogy 500e 3 gyerekre akkor se lenne sok, ha nem ilyen luxus cuccokra költenének, csak az átlagnál kicsit jobb minőségre és némi plusz foglalkozásra... stb.


Nálunk átlagfizuból is 1 gyerek 100+/hó és nem azért mert gucci pelenkát hord.

Csak egy kis mozgásfejlődési gubanc (nem végleges sérülés), plusz emésztési gond, allergia...

Gyógytorna, tápkiegészítők..


Nem, nem tudom hogy hogy lehet minimálbérből úgy gyereket nevelni, hogy ne vajas kenyeren éljen és ha bármi minimális eü-i problémája legyen, akkor megkapja a szükséges ellátást.

2016. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Hát hol is kezdjem....talán a legelején....

Jol menö vállskozásunk 3 év után jelenleg csőd eljárásban van....a három év alatt első gyermekem mindent megkapott amit a szánján kiejtett.... játékok tömkelege csak ugy...menö ettermben vacsora egy hétföi napon cdak ugy hétvégi wellnessek..élmémy fürdők...csak úgy, mert ö azt szerettet volna....szóval minden amit csak el tudsz képzelni.... aztán teherbe estem hosszu évek után,nagy nehezen...aztán beütött a kraft...nehézségek nehézségek hátán,és mire megszültem kb semmi k nem maradt...kilenc hónap leforgása alatt elvesztettünk mindenünket.... mostani babának a dolgokat rokonoktol, testvéremtől kapta....mivel venni szinte a pelnkánt és alap dolgokon kivül mást nem tudok.... nehéz időket élünk...és ennek és levét elsö szülött gyerekem szenvedi meg a legjobban, mivel nincs habzsi dözsi...mit 1évvel ezelött...nem érti hogy mi történt. Nehéz neki a váltás tudom...szóvá is teszi...

Arra akarok kilyukadni hogy sok gyerek rl van kényeztetve, és ez a mi vagyis a szülök hibája....mindenki életében elöfordulhat az a szerencsétlenség mint ami velünk is megesett,hogy eszre fent egyszer lent,és még lejjebb ....viszont amit megtanultam az egy év alatt az, hogy nem kell pénz ahhoz hogy szeressük egymást, és nem kellenek dollár milliok ahoz hogy rgy gyereknek mindene meglegyen,itt az slap tisztalkodási szerekre ruhákra, és minden alapvető dolgokra gondolok. Havi 40-50 ezer forint jelen esetemben fedezi a gyermekeim jo létét....de igy szerényen is meg vagyunk.

Egy szó mint száz....rajtad mulik hogy mennyit költesz a gerekedre,mekkora igényeket szabsz neki...határ a csillagos ég, mint a sógoroméknál....

2016. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk úgy, hogy gyeden vagyok 220 körül van a kettőnk bevétele. Egy 5 hónapos lányunk van. Mindene megvan ami kell. Havonta kb. 25-30.000 forintot költök rá, ebben benne van a pelenka, popsitörlő, rágóka, dentinox gél fogzásra, ruhák. Az első hónapban ha tejet ittam az nagyon kiütötte, mire ezt a negyedik bőrgyógyász megállapította, kb. 50.000 forintnál tartottunk, ezt félretett pénzből fizettük. De kitudtuk volna a bevételünkből is, de akkor kicsit össze kellett volna húzni a nadrágszíjat. Szóval én azt mondom egyet a ti bevételetekből simán fellehet nevelni. Ruhákat pepcoban, kikben, c&aban, időnként tescoban, lidlben veszek, teljesen jó minőségűek. Pelenkát, törlőkendőt az eurósban ( pampers). Van pihenőszéke, csörgői, nem 30 db, csak 4. Bőven elég neki. Úgyhogy normális határon belül mindent megadok neki amire szüksége van. Ne foglalkozz a sógornőddel, ennyi pénzből mindent megtudtok majd adni neki, amit kell. Gratulálok a babához.
2016. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy él, nem kell hasonlítanod sogornödékre. Ha nagyon zavar,mondd meg nekik, hogy nem akarsz anyagiakról beszélgetni velük, mert mások az elveitek.

Mi úgy vagyunk vele, hogy sok mindent megvehetnénk, de én a bébi cuccokon kimondottan spórolok, mert csak 1-2 évig szükségesek és a gyerek nem is fog rájuk emlékezni, szóval bébibutort ilyeneket teljesen felesleges venni szerintem.

2016. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi is alapból úgy 290-böl élünk,két gyerekkel,egyik baba. Albérletben.

Simán kijövünk ennyiből,pedig mindenük meg van. De én nem azt mondom spórolok a ruhán,amiért anyukáktól veszek,hanem feleslegesnek tartom az újakat. De persze lidl,pepcoba mi is veszünk. Cipő a nagynak pl dechatlon. Tovább birja,mint a drágák.

A kicsinek a cumisüvegei, öt db avent bőven 10ezer felett volt. Tápszert is eszik,meg anyatejet is. A két gyerek még a rájuk járó családiba ,26600-ba se kerülnek,pedig pampers van a kicsinek .

És ebben a bevételben kiadásként benne van az autó fenntartása,ami ma be is krepált,szóval hétfőn intézünk másikat,ha találunk. A.bevételből megy kirándulásra is,mozira is. Tehát kb 220 az alap kiadásunk ,amube üditö,nasi benne van már,ezek mellé jönnek ha ajándékok kellenek pl karácsonyra.

Megéltünk hárman 170ezerböl is albérletben,de akkor minuszba kerültünk a kocsi sok baja miatt. Na erre tönkre is ment,de most több bevétellel belefér a másik vásárlása is. A minusz igy késöbb tünik elel,de a babával pár hó múlva párom veszi át a gyedet,igy 400 bevételünk simán meglesz,amibe téli ügyelet és kafetéria benne sincs. És lesz harmadik baba is,böven meg tudunk élni majd 350ezerböl velük lakáshitellel,mert lassan házat is veszünk.

De én nem veszek nekik százezres akármiket. Telefonjuk és tablet,laptop se lesz nekik jo darabig.

2016. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Öt db cumisüveg 10ezer? Ezer forint alatt láttuk az auchanban. 2500 volt a kád, nagyon szép, 700 ft hozzá az állvány, két cumi 1500. Nem értem, minek drága dolgokat venni a babára, mikor még kicsi, hiszen úgyis növöget na meg aztán nem is fog emlékezni rá. Hőmérők is 6-700 forint darabja. Pelusokból is láttunk olcsóbbat. Egyik volt tanárom a fiára mikor az ágyban feküdt ráadta a rózsaszínt is, mert a kutya se látta. Amikor már nagyobb lesz, megéri a márkásabbat és a drágábbat venni, mert tovább bírja, de annyira feleslegesnek tartom csecsemőkorban. Ugyanúgy megfürdik egy olcsóbb kádban, ugyanúgy cumizik egy olcsóbb cumival. Régen nem voltak ilyen flancolások és mégis felnőtt mindegyik.
2016. dec. 17. 19:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Na igen csakhogy nem mindegyik üveget fogadja el, nem mindegyik pelenkat,krémet, tapszert birja😉


Lehet betegesebb, lehet fejleszteni kell stb..

Oviban meg vannak mar kulon foglalkozások, szulinapi zsur igények stb


Szepen meg mondjatok sogoreknak, hogy nem erdekel benneteket mit mondanak...

2016. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pelusból azért pampers,mert epegy kártyára gyógyszertárba az vagy libero van. Utóbbi elsönél és most a másodiknál se vált be.

Fürdetö,krém és cumisüveg szintén ep kártya,ezek vannak.

Ruha használtan fillérek,miért adjak rózsaszínt a fiúra.

Anyatejet receptre ingyen hozom. Tápszert tejallergiásoknak valot kértem,ez 90% kedvezménnyel 450grammos 334ft kb.

S mint irtam pampers,avent,neogranormin mellett se megy el a két gyerekre,amiböl a nagyobbnakkocsi ott az ovis költségek 20ezer se.

2016. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi,telo kiegészíti a szavakat
2016. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!