Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposan még nem forog a...

5 hónaposan még nem forog a babám, ez baj?

Figyelt kérdés

Valahogy odahúzza magát a tárgyakhoz, ha nagyon kell neki valami, de konkrétan nem kúszik, és nem fordult még meg semerre.

(Jó, oldalra igen, de ennyi.)



2017. febr. 3. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Oldalra fordulásból lesz majd az átfordulás.. :) De még azért van ideje... Én babóm is 5,5 hós volt mikor először hátról-hasra fordult, most lesz 8 hós és kb 2 hete kezdett el hasról-hátra is fordulni, illetve 1 hete kúszni.. :) Pedig már azt hittem soha nem fogja csinálni!
2017. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
enyém is csak 7 honaposan kezdett forogni. sőt ulni is csak 11 honaposan. szakemberhez vittem ott megallapitottak hogy semmi baja csak mas keszsegeket fejleszt pl beszelt mar egy evesen harom tagu mondatokkal...most 2.5 eves de pont olyan mint a tobbi gyerek. ugyanugy mozog sőt ugyanugy beszel
2017. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gyerek függő, még abszolút nincs elkésve. A lányom a 6 hós státusz előtti este volt hajlandó összehozni egy hátról hasra fordulast, miután a kedvenc játékával "csalogattam". Egy hét múlva fordult vissza hasról hátra. A szája viszont 3 hónapos korátó be nem állt (azóta sem...már 4 és fél éves).

A fiam 3 és fél hónaposan elkezdett forogni 2 nap különbséggel mind a két irányba. Most 4 hónaposan "bejárja" a járókát, viszont sokkal kevesebbet "dumál". Minden nap gagyarászik kicsit, de nem viszi túlzásba.

Szóval minden baba máshogyan fejlődik, előbb-utóbb minden kialakul. :-)

2017. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, majdnem mindenki, akit ismerek és fiú is, lány is van, ez a tapasztalat, a fiúknál a mozgás, lányoknál a beszéd van előbb :)

Nekem 2 lány van, a nagy 7 éves.

Na én tisztán emlékszem, hogy 7 hónaposan fordult meg, ezért nem is izgattam magam a kicsin. Viszont a védőnő azt mondta 4 hónapnál, hogy 5 hónapos koráig ha semmi, akkor szakemberhez kell vinni, mert már kéne (és ez volt 1 hónappal ezelőtt...) És összezavart :S

2017. febr. 4. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!