Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselte nálatok a nagyobb...

Hogy viselte nálatok a nagyobb tesó a kistesó érkezését, ha a korkülönbség mindössze 20 hónap?

Figyelt kérdés

Szerette a kistesót a nagy? Nem éreztétek túl korainak az érkezését utólag belegondolva? Milyen élményeitek vannak általában?

Mindig 3 gyerkőcöt terveztünk a férjemmel. A nagy most 5 éves, a kicsi 10 hónapos. Viszont a 3 baba érkezését nem szeretném kitolni, hanem mondjuk 2-5 hónap múlva nekiállnánk.

A nagy és a kicsi nagyon szeretik egymást. De mi van, ha jón egy pici is? És itt első körben a kisebbik gyerek "lelkére" gondolok. Nem éreztétek úgy, hogy több volt a negatív hatása a kettejük kapcsolatában a kicsi korkülönbség miatt, mint a pozitív?

Köszönöm előre a válaszaitokat, véleményeteket! Szép napot nektek! 😊



#KicsiKorkülönbség
2017. febr. 4. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem volt probléma. Nagyon gondoskodó nagytestvér lett a nagyobbik, pl mikor már tudott egyedül fogat mosni, a kicsiét is meg akarta, bár neki nem volt még foga.) Nem volt féltékenység sem.
2017. febr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Én ugyan a gyerek vagyok, de remélem nem baj, ha azért válaszolok:)

Összes tesómmal viszonylag kicsi a korkülönbség (1998-2005 öten), és nagyon jól kijövünk egymással.


Nálunk mondjuk volt egy olyan szokás, hogy a kisbaba mindig hozott valamit a testvéreinek a születésével, és amikor hazajöttek a kórházból, megkaptuk.

Ez azért volt jó, mert ugye a kisgyerek így működik, h ha ajándékot kap, akkor aki adja, az nyilván kedves, tehát szeretni kell. Velünk is így volt, nem is volt emiatt féltékenykedés, rögtön megszerettük a kis jövevényt :)


A kis korkülönbségtől meg végképp nem kell félni, semmiképp se hátrány!

2017. febr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gyerekeim között 21 hónap van, és egy nemüek.


Èn azért akartam ennyire közelinek öket, mert nekem a bátyámmal 4 év korkülömbség van és nekünk soha nem alakult ki igazán jó testvéri viszony. gyerekként szinte soha nem játszottunk együtt, de semmi esetre sem boldogan csak max kényszerböl. Majd most felnöttként van egy átlagos néhány havonta felhívlak kapcsolatunk.


Nekem a két lányom nagyon össze nött´, szinte már ikrekként viselkednek.

De nekem nem volt segítségem, így a nagy minden orában és percben velünk volt. Nem tudtam egyetlen egy nagyszülöhöz sem lepasszolni, így tényleg mindenben részese volt az ujszülött életében.


Persze voltak nehezebb idöszakok az elején, mert egyszerre ordított mindegyik... De most már egyedül játszanak, egyedül csinálnak mindent...

2017. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagy és a kicsi nagyon szereti egymást, mint írod, akkor nem lesz baj az újabb babával sem. A nagy megszokta, hogy nem egyke, a kicsi viszont sosem volt egyedüli, neki ez természetes lesz. Itt-ott lesznek testvérharcok, de ez természetes.

Nálam a nagy után 14 hónappal megszületett a kisebb, 18 hónapra rá a még kisebb. Különneműek és nagyon szeretik egymást és egymás családját immár negyven éve!

Az újabb testvér hozott ajándékot, mint előttem írták, ez nálunk is bevált (unokáknál is).

2017. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 25 hónap van, nagy lány-kicsi fiú, teljesen jól fogadta. Imádják egymást, így terveztük a korkülönbséget, tökéletes így
2017. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 21 hónap a korkülönbség, nagyobbik lány kisebbik fiú. Még mindig helyesnek gondoljuk hogy ilyen korkülönbség mellett döntöttünk, meg hát ugye a kicsi meg a nagy korkülönbségnek is meg van az előnye. Az első perctől gondoskodó az öcsivel, de mi sok mindenbe be is vontuk a korához képest.Egyenlőre nem érzem többnek a negativ hatást mert a kicsi még csak 3 hónapos lesz.
2017. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 év, és 2,5 év a korkülönbség a gyerkőcök között! Mi tudatosan így terveztük, és nagyon örülök neki, h így is alakult! Egyáltalán nem jellemző a féltékenység közöttök, persze vannak kisebb összezördülések, de ez természetes! Nálunk is különböző neműek és remekül összenőttek, szépen eljátszanak együtt!

Ahogy az előző válaszolok is írták, h kis korkülönbség esetén remekül kijönnek a gyerekek, ez nálunk az oviban is így van! Sok a 2-3 gyerekes, ahol csak pár év van a legkisebb és a legnagyobb között és minden renben! Szerintem ez nem nagy művészet és leginkább a szülőn múlik a dolog, h hogyan kezeli a helyzetet! Pl. az apró ajándék születéskor nagyon jó és bevált módszer! Mi rengetek programot csináltunk velük, közös családiakat illetve voltak csak apával, csak anyával is egyessével! Erre mindig figyeltünk, h mindenkire jusson elég idő és energia!

A nagyobbat belevontuk a kicsivel kapcsoltos teendőkbe, pl. fürdetés, tisztábatételnél, ő hozta a popsitörlőt, pelit! Amig szoptattam közben mesét olvastam a nagyoknak! Így senki nem érezte úgy, h el van hanyagolva!

A szülői oldalról rengeteg türelmet kíván!Voltak nálunk is nehezebb helyzetek, periodusok, amikor elfáradtam és kimerültem, de tuljutottunk rajta! Én úgy fogalmaznék, h a szülőnek baromi kemény időszak, de a gyereknek a lehető legjobbat teszed vele, h egymás igazi társaként, sőt barátjaként nőhetnek fel!

2017. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 22 hónap van köztük. Az eleeje kemény volt,egyszerre sírtak és üvöltöttek,a kicsinél volt hasfájás,reflux minden... A nagy többször megütötte,idegesítette a kicsi sírása. Azért túl lettünk a nehéz korszakon,mikor a kcisi már nem sírt annyit,közelebb kerrültek egymáshoz,ma fél éves,már viszi az üvegét,a cumiját,ha lejön reggel keresi,hogy tesóóó tesóóó :) A kicsi meg nagyokat vigyorog rá. Szeretik egymást nagyon. Ebből az jön le,az eleje kemény lehet,és nem biztos,hogy úgy fogadja majd a tesót,ahogy te azt elképzeled,de összeszoknak és megszeretik egymást ha nem is első látásra :)
2017. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Én is úgy sejtem, hogy nem lesz majd könnyű a pici kicsi kombó, de megmondom őszintén, hogy olvastam egy cikkel, ahol azt írták, hogy 3 év teljen el, mert hogy a nagyobb tesó lelke addig fejlődik. Azért is estem kétségbe, hogy akkor most hogy is van ez, mert én az ismerős anyukáktól abszolút hasonló véleményeket, élményeket kaptam, mint amiket ti írtatok.

Úgyhogy akkor nyugodtan fogunk belevágni a kistesó projectbe.

Legyen csodaszép napotok! :)

2017. febr. 5. 09:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy gyarapítjátok a három gyerekesek táborát!

Viszonzásul csodaszép életet kívánok Nektek, felhőtlenül boldog babavárással!

2017. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!