Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos gyerekem soha egy...

13 hónapos gyerekem soha egy percre se volt másra rá bízva!?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez normális? Mindig velem (anya)val van! H fogja viselni kesobb az ovit igy?
2017. febr. 6. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Normális. Az ovit ettől függetlenül a te gyereked is meg fogja szokni, 3-3.5 évesen már megérnek rá, és szerintem igénylik is a gyerekközösséget.
2017. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Még csak 13 hónapos .. Azert a későbbiekben bízd nyugodtan másra is akkor nem lesz baj
2017. febr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De annyi olyat olvasok,hallok h a nagyinal van... a nagyneninel.. kerinel.. stb.. itt alszik,ott alszik.. mert szeret ott lenni... es nincsenek egy evesek se ezek a babak! Nekem eszembe se jutna senkire se hagyni... szoptatom is.. meg egyebkent a gyerekem ismerve el se lenne massal.. de akkor mase hogy van el?? :D Nem akarom h ne tudjon szocializalodni. De akkor jol gondolom hw meg kicsi ezekhez?
2017. febr. 6. 23:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy soha, még boltba sem mentél el úgy, hogy a kicsi ébren volt és otthon maradt mondjuk az apjával?


Ha így van, akkor ez nagyon erős belső bizonytalanságot takar nálad. És te ragaszkodsz az állandó együttléthez, nem a gyerek, hiába mondod, hogy nem lenne el mással.

Egyébként, ha erőt vennél magadon, még simán változhatna a dolog ovis koráig. De a legnehezebb épp annak a belátása, hogy ez a ragaszkodás rólad szól, nem a gyerekről.

2017. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha amit írtál, szó szerint értendő, akkor sajnos nem, ez nem normális. Amúgy honnan tudod, hogy a gyereked nem "lenne el" mással, ha soha ki se próbáltad?
2017. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

hasonloan neveli a barátnőm is a gyermekét. erősen szoptatás párti ezért a fejés nála szóba se jöhetett soha, 2 éves volt már a gyermeke, mikor először mentek el nélküle, akkor is csak 2 órára, mert a kisfiu a mai napig csak cicin alszik el, máshogy nem tud (2 és fél éves)....a kisfiú aranyos, de szerintem elég hisztis, pedig azt gondolná az ember hogy ez a fajta nevelés kiegyensúlyozott nyugodt gyereket eredményezm Hát ezt egyenlőre egyáltalán nem látom rajta. hogy az ovival hogy lesznek, azt nem tudom, de most pl voltak a nagyival meg anyuval meg velunk a jatszotéren, és anyuka elakart szaladni postára (a játszótérről rálátni a postára) addig a gyerek a saját nagyijával kellett volna megvarja a játszón, de ahogy anyuka eltunt egybol nyusziteni kezdett hogy az anyát akarja hol van anya...huh szóval nem egyszerű, most nem tudom hogy alapból is ilyen természet lenne, de szerintem nagyon el lett szúrva a dolog...az hogy 2.5 évesen cicivel alszik el az egy dolog, de hogy ennyire saját maga ellen legyen valaki hogy nem hajlandó tejitalt adni neki, helyette orrvérzésig szopiztat még akkor is ha sehova nem tudnak 2 éven keresztul menni...egyébként nem frocsogni akarok, neki is elmondtam már a vélemenyem, meg ő is érzi hogy elrontotta, csak neked akarom javasolni hogy engedd el a kezét ha nem akarod hogy kesőbb gond legyen. az ovit biztos hogy megfogja szokni, minden gyerek elfogadja, de nem mindegy mennyire kezdik ki őt, és hogy mennyire feszeng majd ott.


egyébként ennek a nevelésnek nem érzik hatását a mai anyák, de pl két unokatesomek felnott korukra olyan anyafuggok, hogy lany letukra nem hajlandoak 30 evsem onallo eletet kezdeni, mindenhova az anyjukkal mennek, parkapcsolatuk sincs emiatt, boldogralanok stb...szoval ezek olyan dolgok amiket most még nem veszel eszre a gyerwken, de a rátelepedés igen komoly lelki sérüléseket okozhat

2017. febr. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
ja es még annyit tanacsolnek hogy az egy dolog hogy neked eszedbe se jutna masra hagyni de mi a helyzet a paroddal? figyelmet forditasz ra is? lehet hogy neki szuksege lenne rád mint nőre hogy eljarjatok kettesben is..nem? nem baj hogy eddig nem "passzoltad" ot le, de erdemes volna elkezdeni szoktatni, mert lehet hogy a ferjed igenyelne hogy kettesbe maradjatok...en aem ereztem szukseget a mai napig hogy a lanyaim nelkul legyek hiszen imadom oket, de a ferjem mar 8-9 hos koraban szova tette hogy azert most mar elmenne velem megenni egy finom vacsorat, es ezert mi akkor el is kezdtuk szoktatni a nagyihoz, nem azert mert en ugy akartam, hanem mert a ferjemnek volt szuksege rám
2017. febr. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
13 hónaposan ez természetes. Főkènt, ha nincs a közelben nagyszülő. Az én gyerekem 3 éves múlt nem sokkal. Sosem aludt máshol és hosszabb időt sem volt a szülei nélkül. Apukájával szépen el van nélkülem is, de alvás idején anyára van szüksége. Nagyszülők külföldön, a rokonság vidéken. Nem volt lehetősége sem másokat megszokni. Nyitott, barátkozós gyerek. Az ovit szeptemberben kezdte. Azt is megszerette és a társait is szereti, vannak barátai és őt is nagyon szeretik. Csak a havára válik az anyai közelség.
2017. febr. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha nektek jó akkor normális.


Nekem is 13 hónapos a fiam, szintén szoptatom. Néha van pár órát anyósommal, anyukámmal, öcsémmel vagy húgommal. Amikor meglátja őket sikongat, én "megszűnök létezni", szóval úgy gondolom jól érzi magát velük. 6 hónapig csak szoptattam, onnantól egyre többet volt velük. Máshol alvás mondjuk még nálunk sem lesz egy ideig szerintem. A férjemmel pedig nyilván bármikor bármennyi időre. A nagylányunk 4 napot kórházban volt, bent aludtam vele, nem volt semmi gond itthon. Napi 3x bejöttek, akkor cicizett, ennyi.


Mások a babák, mások a családok. Ami egyik családnál működik az a másiknál nem. Szerintem nincs semmi furcsa ebben.

2017. febr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, egy egyéves és egy három éves között nagyon sok különbség van. És nem fog 30 évesen is rajtad lógni. Most már elkezdhetnéd néha kicsit másra bízni kis időre.
2017. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!