Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos gyerekem harap,...

16 hónapos gyerekem harap, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon ki vagyok borulva, mert az alig 16 hónapos kis fiam most kezdte a bölcsit, de szinte mindenkit meg harap. Van egy kis lány akit már többször is. Van egy nagyobb testvére (4 eves) nála is próbálkozott többszö, de úgy vettem észre hogy már el hagyta, inkább csípďelődik. A nagyobbik fiam 2-3 alkalommal tolerálja, de van amikor vissza adja neki. Még nem beszél, azt hiszem nagyjából érti amit mondok neki. Amikor a nagyobbik fiamat bántja akkor oda megyek és kicsit magasabb hangon mondom hogy ,,na na nem szabad, fáj neki". Van hogy KICSIT rá ütök a kezére, hogy ez csúnya dolog volt és nem szabad. Ekkor vagy el sírja magát vagy csak néz nagy szemekkel és/vagy utána folytatja. Amikor engem csíp akkor utanna megölel és puszit ad. A Bolcsodébe sajnos nem vagyok ott és nem tudom meg akadályozni. Ami aggaszt, hogy (valószínű a szülő/k keresere ) pszichológust kértek a gyerekemnek ( az bölcsiét) elvileg hétfőn reggel találkozok vele. Nem tudom mit tegyek, volt hogy vissza haraptak nagyon csúnyán! Véresre és lilara! Meg értem a többi szülőt hisz nekem is nagyon rossz volt látni, hogy a kis fiam orra szinte át van harapta, de mit tegyek? Hogy ,,szoktassam" le róla?

Mondtam a nevelőknek, hogy ketten vannak 12 gyerekre és próbáljanak meg oda figyelni, ha tudják, hogy sajnos az én picim ilyen, de megsertődtek.



2016. okt. 8. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudja az érzelmeit levezetni, idővel megtanulja erre való a közösség. Mivel nem beszél nem tud máshogy kommunikálni. Bölcsi részéről nem agyturkász kellett volna hanem a kicsire figyelni.

Ha lehetne én a helyedben bölcsit váltanék.

2016. okt. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tök természetes, ahogy a gyermeked viselkedik. Nekem mindkét gyermekem harapott kb. másfél éves korukban, aztán maguktól leszoktak róla. A tanácsom: sose üsd meg, amikor agresszív! Értem én, hogy tehetetlen vagy, de célravezetőbb a higgadtság. Tapasztalatból mondom. Én sosem ütöttem egyiknek sem a kezére, viszont mindig leguggoltam hozzá, a szemébe néztem, és nagyon határozott hangon elmagyaráztam, hogy ilyet nem szabad, a másiknak nagyon fáj. Tanítsd meg neki, hogy más módon vezesse le a feszkóját! Az én gyermekeim dobbnatottak a lábukkal, amikor harapni akartam. Valahogy egymástól függetlenül ezt tanulták meg.

A fiamnál most ősszel visszatért egy rövid időre a harapási kényszer, amikor elkezdte az ovit, de az óvónők szerint normális reakció volt, türelmesek voltak Hozzá. El is felejtette gyorsan hál' istennek.

2016. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát Köszönöm a válaszokat, meg látjuk ma mit mond a pszichológust ... Sajnos bölcsi nrm nagyon tudok váltani, mert dolgozom és egy helyen van az ovi is és a bölcsi, ha máshova kellene vinnem akkor nem érnék be a munkahelyre.
2016. okt. 10. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!