Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendesen fejlődik babám, de...

Rendesen fejlődik babám, de mégis azt olvasom mindenhol, hogy hasonló korú babák már mennyivel nagyobbak. Más is volt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni néha, hogy mások csak nagyot akarnak mondani vagy az-e az igazság, de az én fiam 8 hetes és 4 kg, 57 cm. 3 kg-mal és 50 cm-rel született, teljesen jól fejlődik, szépen eszik, mosolygós baba. De MINDENKI akit eddig kérdeztem, azt mondja, hogy az ő gyereke már simán 5-6 kg volt 2 hónaposan. Nem fél éves korra kell megduplázni a súlyukat? Lassan fejlődne a gyerekem?
2010. máj. 7. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ne aggódj, nem fejlődik lassan a gyermeked! Ez teljesen normális súly. Megnéztem a lányom kiskönyvében, ő is kb. ugyanennyit hízott ennyi idő alatt. Nem egyformák a babák sem. A védőnő és az orvos is mondta, hogy keveset gyarapodott a súlya eddig? Ha nem, akkor a többivel nem kell foglalkozni. Ők inkább tényleg csak nagyot akarnak mondani.
2010. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Szia

Én lányom 3350g 54 cm-el született

2 hónaposan 4910g 58 cm volt

1 éves 8500g 76 cm...

Az én gyerekem ilyenkor már 10 gk volt és 90cm az én gyerekem ilyenkor már kúszott,mászott szaladt,magától evett,1 évesen már bilibe kakilt stb stb stb szóval sok ilyet fogsz még hallani,de az az ő gyerekük ez meg a tiéd!!!!! Az ilyet kicsit nehéz,de tudod egyik füleden be másikon ki!!!

2010. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Akkor mi leszünk az ellenpéldák.Mi mindig azért kapunk védőnőtől, orvostól és másoktól is, mert " nagy " a babám.

2 hónaposan, 5500 kg és 57 cm volt.Fiú.

Most majdnem 4 hónaposan 7120kg és 64 cm.

Táblázatok szerint normális a súlya, és még kevesebbet is eszik mint ennyi idősen kellene.Tápszeres.

Én már nem is foglalkozom velük.Nem fogom azért éheztetni a babámat, mert egyeseknek nem tetszik.

A Te kisbabád is fejlődik rendesen, ne aggódj!

Az, hogy az enyém nagyobb egy picit (bár ez hülyeség, mert olvasgatom itt, hogy másnak is van hasonló súlyú babája) nem mérvadó.De ebben van némi genetika is szerintem, mi sem vagyunk picik. :)

2010. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Óriási különbségek vannak a babák között! Egyiknek gyorsabb, másiknak lassabb az anyagcseréje. Én babám fele annyit eszik, mint egy ismerős babája, ő fogyott, enyém hízott. De, félévesen dupláznak, 1 évesen triplázzák meg a súlyukat. Elvileg.. de nem minden baba ismeri a tankönyvet ;) szóval nyugi! Amíg a doki meg a védőnő nem izgul, Te se tedd!
2010. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
megnyugodtam, köszi, nagyon kedvesek vagytok!!
2010. máj. 7. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia,

én nem fogok neked nagyot mondani, de közben mégis :)

3,5 kilóval született a babám, 2 hónaposan már több mint 6 kiló volt (csak anyatejes).

De az nem baj, hogy a te babád 4 kiló. Teljesen jól fejlődik. Az sem lesz baj, ha nem duplázza meg a súlyát 6 hónapra. És az sem, ha nem triplázza meg 1 éves korára.

Az a lényeg, hogy ne legyen éhes, ne legyen szomjas, legyen sok pisis-kakis pelus, és MOSOLYOGJON :) :) A lényeg az ő jókedve, és nem a súlya :) :)

Ne foglalkozz más babák súlyával.

2010. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok,

amúgy engem rendesen leteremtett a védőnő a babám hízása miatt. Azt mondta ne adjak neki enni (szopit) ennyiszer, mert túl zsíros lesz a gyerekem, túl fogom etetni, szívbeteg lesz, cukorbeteg lesz, stb. Az anyatejtől??? Ez hülye...

Később lelassult a hízása, 1 évesen pont akkora volt, mint az átlag gyerek.

2010. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nehogy már ezen idegesítsd magad! A kislányom 49 cm-el és 2930 g-mal született. 12. héten most 57 cm és 4950 g. Az első két hónapban a születési visszafogyása után 800 ill. 900 g. -t hízott. Aztán volt egy szopisztrájkja a védőnő szerint azért, mert a saját súlyához képest túl sokat hízott és a szervezet így lassítja a folyamatot, mert nem bírja. Szóval szépen fejlődik a babád. Örülj neki, hogy nem 6 kg-os popót kell cipelned:)
2010. máj. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! teljesen igazad van! De eljün még a 6 kg-os időszak, sőt!! :)))
2010. máj. 8. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!