Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran szoktatok...

Milyen gyakran szoktatok főzni a babátok mellett? Addig ő hol van, mit csinál?

Figyelt kérdés

Szeretek főzni, szerintem kijelenthetem azt is, hogy jól főzök, mégis heti 2-3 alkalommal jön össze csak a dolog. Amíg kisebb volt a lányunk, egyszerűbb volt, mert csak odavittem a konyhába az etetőszéket és ott elvolt velem, ha ébren volt. De mióta elkezdett mászni, fél óránál nem nagyon van el többet az etetőszékben, hiába teszek neki játékokat oda, érdekesebb felfedezni.:) Szóval ezt a 2-3 alkalmat is nehezen kivitelezem, januárban pl. csak pár alkalommal sikerült főznöm.

És mindig meglep, mikor valaki mondja, hogy ő naponta főz, meg visszagondolva nálunk is anyukám általában minimum 2 főételt biztosan csinált (én csak csirkehúst eszek, a mostohatestvérem vegán).



2017. febr. 9. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Az én lányom 6,5 hónapos, most tanul kúszni. Általában2 naponta főzök, annyit, hogy elég legyen. Van mikor a szobában hagyom, akkor elvan a szőnyegen, vagy kiviszem a konyhába pihenőszékben, vagy beteszem addig a járókába. Illetve alvás időben igyekszem főzni. Van hogy egy fél órás kaja elkészítése alatt ötször átrakom innen oda, de azért elkészülök. Ha nagyobb kaja van, ami tovább tart, több fogás, akkor a férjem elvan vele addig.
2017. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
mi 2-3 napig tudjuk ugyAnazt enni, így neveltek, tehát nekem nem szokatlan a három napos hal rizzsel pl :) ebből adodoan heti haromszor fozok kb, amig egy baba volt, altalaban addig a pihenoszekben ult kint a konyhaba, kesobb a szobajaba hason, még kesobb mar egyedul jatszott addig (ezt szokta meg, igy remekul el volt addig). most mar van egy kisebb teso, de ot is igy szoktatom, most meg pihenoszekezik, ha nem tudom alvasidejeben megoldani, vagy hason fekszik es "jaszik" addig. nem fozok mindennap mert mas jellegu teendoim is vannak (kert, befozes, hazi szoszok pastetomok keszitese stb) de megtudnam oldani ezek helyett a mindennapi fozest is. de tenyleg nincs ra igenye senkinek. a ferjem rendel a melohelyen
2017. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

7 hónapos korig könnyű volt, a habtapin elvolt a konyhában.

Mikor ennyi idős volt a kisfiam neki inkább megvettem a bébiételt, magunknak ha a férjem is itthon volt főztem. A fiam kapaszkodott a lábamba és nem viselte el, ha nem rá figyeltem.

16 hónapos és mindennap főzök. :) addig reggelizik majd rámolja a fiókot, pakolja a tálakat, mikor mit. Szóval az a nehezebb időszak se tartott sokáig.

2017. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Én mellette nem tudok ez van, igazából örülök ha a 10 perces sterilizálást kivárja meg jobb napján hogy 5 perc alatt megebédeljek.

9 hónapos, ő nincs el etetőszékbe max mondom 10 percig, hiába énekelek, adogatok a kezébe dolgokat.

Szobába is csak akkor van el egyedül hogy mondjuk beindítsak egy mosást, vagy elmenjek wc-re satöbbi, ha berakok nekik addig pár db kerekmesét.

Születésétől ilyen, nem én szoktattam így, nem játszik el egyedül sem, kellek mellé mindenhogy.

Na szóval én főzni este főzök 2 napra mikor apja itthon van és addig foglalkozik vele, hétköznap ilyen gyors vacsikat csinálok ami nem jár sok pepecseléssel, hétvégén meg bármit.

6 hónapos koráig meg rendeltük e-foodról, jól főznek de meguntuk . Kisfiam meg jobban szereti a babakaját mint a főztöm, ízbe hiába produkálom ugyanazt, állaga az tetszik neki, majd ha mindent ehet eszik velünk :)

2017. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Nagyjából másnaponta szoktam főzni.

Ott van velem a konyhában és ő is "főz" egy lábassal és fakanállal. Ha ez nem megy akkor ebédidőben. Ha ez sem jön össze akkor délután ha a férjem hazaér.

2017. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Édesanyád belerakott téged a járókába és kész.


Ez nem egy verseny, nem KELL megfelelned valami nem létező szabálynak. Hétköznapra bőven elég a fél órás étel, azt is két napra megfőzve.


vagy rendeljetek.


Vagy főzzön a férjed.


Vagy főzzetek együtt, hétvégén: hétvégére és hétfő-keddre simán meg lehet főzni ketten, másfél óra alatt, gyerekkel mondjuk ez kettő. És akkor csak 3 nap marad: egyik nap gyors tészta, másik két nap két napra főzelék és kész. És mindent, mindent, mindent érdemes nagy adagban.


Pl: a férjed megfőz 3 kg húsból ragut, pörköltet, bolognait, chili con carnét, és fél kilós, és húsz dekás adagokban lefagyasztod. Máris van egy főzésből 9 adag ételed a mélyhűtőben, és ez csak egy fajta.


Ragu: tésztához, rizshez, pásztorpitéhez, krumplihoz, kenyérhez, zöldségpüréhez, tesis zöldségekhez felhasználható, így nem ugyanazt eszitek.


Stb.


Neked most az elsődleges feladatod a gyereknevelés. Minden gyerek más felügyeltet igényel, sőt, nem mindenkinek erőssége a konyhaszervezés, hanem valami más. Ettől nem rosszabb, nem értéktelenebb ember, csak másféle. Nincs abban semmi.


A fő: EGYÜTT. Ne te egyedül. KETTŐTÖK dolga a közös háztartás is. Az, hogy te otthon dolgozol a gyerek nevelésén, táplálásán, életben tartásán és lelki fejlődésén, az csak helyrajzi kérdés. Attól te még nem érsz rá jobban.

2017. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
5-ös vagyok: 14 hónapos a fiam. Kisebb korában hordozóban magamra kötöttem.
2017. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
16 hónapos a fiam, 2 naponta főzök magunknak ebédet, uzsonnát, vacsit szinte minden nap (ritkán van nem főtt kaja) Legtöbbször ott van mellettem, játszik valamilyen konyhai dologgal, amit máskor nem kap oda vagy az autójával köröz a konyha asztal körül :) Szerintem a lényeg a tervezésben van, előre kell tudni, hogy mit kell főzni, s az előre elvégezhető feladatokat megcsinálni, mikor a gyerek éppen el van foglalva valamivel. Ez egyelőre működik nálam, de nem tudom, hogy hogyan fogom megoldani a főzést mikor újra kezdek dolgozni
2017. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Persze, tudom én, hogy nem verseny, meg nem is szólt be ezért senki, csak az oldalon olvastam egy kérdést és ott teljesen úgy jött le, hogy aki nem főz mindennap, az lusta disznó és sz.r anya...


Előre nem tudok főzni, mert sem a férjem, sem én nem eszünk meg semmit, ami már volt a hűtőben, vagy lefagyasztva. Szóval úgy, hogy mondjuk ma délben megfőzöm, este elpakolok egy adagot és holnap újra azt esszük. Meg ő általában nem jön haza ebédelni, inkább mi megyünk az irodájához és akkor ebédelünk valahol a belvárosi részen hármasban, vagy külön vagyunk ebédidőben.


Köszönöm az eddigi válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én veszem ilyen "lazán" az itthoni főzőcskézést!:)

2017. febr. 9. 12:58
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Heti 4-5 alkalommal főzök, van, hogy több napra.

1 éves (lesz holnap) a kisebbik gyerek.

Nyáron, amikor 6 hónapos körül volt, akkor hétköznapra rendeltünk, már csak azért is, mert akkor az iskolás nagytesó is itthon volt, aki háááát, kissé finnyás, szóval úgy voltam vele, hogy akkor egyen mindenki azt, amit szeretne, bőven van választék az étlapon, és legalább jut időm mindkét gyerekkel foglalkozni. De azért ha akartam volna, tudtam volna főzni akkor is. Csak már meguntam a nagyfiam és a férjem állandó csatázását azon, hogy mi legyen az ebéd :D

Én ugyanis, anyukáddal ellentétben, nem vagyok hajlandó kétféle főételt főzni :)

2017. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!