Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, kúszó-mászó baba...

Anyukák, kúszó-mászó baba mellett milyen gyakran takarítotok?

Figyelt kérdés
Leginkább azokon a helyeken,ahol a baba közlekedik? Milyen gyakran porszívóztok,töröltök fel,tisztító/fertőtlenítőszert használtok-e,mennyire vagytok alaposak?
2013. máj. 24. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Naponta porszívózás az emeleten, azt nem szeretek, de 5 perc az egész. Két gyerek van, a nagy elejt ezt-azt, a kicsi meg felszedné, lenyelné...

A földszinten naponta felmosok, az 3 perc. Fertőtlenítőszerrel szoktam, kő van. Az emeleten hetente 2x mosok fel, ha valami miatt kell, akkor feltörlök. Ott parketta van és szőnyeg, csak 1x fertőtlenítek fent. A pultot fertőtlenítem minden nap, meg a kádat, wc-is. Nem sok idő egyébként.

Pakolni viszont nagyon utálok.:)

2013. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igény szerint. De legalább naponta 3x porszívózok és mosok fel, de csak 55m2 a lakásunk, de van két nagyobb gyerekem, 4 és 2 éves és félek, hogy olyat hagynak el, ami veszélyes, ezért is takarítok sokszor. És macskánk is van.
2013. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 porszívózás, 1 felmosás Domostosos + parketta/kóápolós vízzel.
2013. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amíg kúszott addig minden nap aprólékosan felporszívóztam (kicsi a lakás, 10 perc az egész), amióta mászik és lépeget kétnaponta porszívózok. A konyhába nem mehet ki. Fertőtleníteni hetente egyszer szoktam Domestossal, nem vagyok aprólékos mert utálok takarítani, de nem vagyunk koszosak :)
2013. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A nappali-konyhában szokott mászni, 1-2 naponta felporszívózok, és fel is mosok utána ecetes vízzel (néha csókolgatja a padlót :))
2013. máj. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem viszem túlzásba hiszen nem vagyunk koszosak, cipővel sem megyünk be a házba, az előszobába le van véve.


A járólapot 2 naponta Domestossal mosom fel, kb. 3 perc. És a szőnyeg állapotától függ, hogy hányszor porszívózok. Sajnos (hosszú barna hajam van) a hajszálaim mindenhol meglátszanak, leginkább amiatt porszívózok fel. :)

2013. máj. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél 2 naponta felmostam, most a 2.-nál hetente egyszer. Eddig úgy néz ki, túléli.
2013. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden nap felporszívózok ( van,hogy kétszer :-) ) és fel is mosok Domestossal, igaz,hogy nálunk van egy kutya is, úgyhogy muszály.
2013. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az emeleten szőnyeg van és csak aludni megyünk fel. Heti egyszer porszívózok.

A földszinten minden nap felsóprök és felmosok. De csak egyszer :)

2013. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 kutya is van a lakásba de nem látszódik meg a ruháján ,hogy kúszik. Én reggel és délután kiporszívózok vagy csak összesöprök és utána felmosok.(ez baba előtt is megvolt napi 1x) Ami tutira bevált az a Cif kék felmosó (bár délután mindig teszek bele pici flóreszeptet a vízbe) . Illetve minden nap mindent letörlök a lakásba(46nm), a fürdőt fertőtlenítővel. Ezt inkább miattam kell évek óta ,mert porallergiám van. Ez mint napi 20 perc alatt megvan mosogatással együtt.
2013. máj. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!