Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ideális súly 18 hós...

Melus26 kérdése:

Mi az ideális súly 18 hós manónak? És ha kissebb akkor mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni! Kicsit nagyon elkeseredtem. 18 hónapos kislányomat ma elvittem oltásra és súlyt is mértek. 9,5 kg és 78 cm. Nem kevés ez egy kicsit?? Egy imádni való, örökmozgó és jó étvágyú kislány! Eddig is "kissebb" volt az átlagnál, de már nagyon zavar hogy mindíg ferde szemmel néz ránk szinte mindenki hogy milyen kis picike... ti mit tennétek? Valakinek esetlek valami jó tanács?

2017. febr. 13. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Még ugyan csak jó súlyban van a magasságához képest!

Lányom pár nap múlva 18 hónapos és csak 9,9 kg 85 centihez!

Na ő vékony, de még erre is azt mondták, hogy normál.

2017. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*viszonyításként: 1 évesen 9,3 és 80 centi volt, azaz magasabb de könnyebb mint a lányod és akkor ducinak nevezte az orvos.
2017. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy keves!

Az en 20 honapos fiam 10 kg!


Nem vagyunk egyformak, es ez mar a gyerekeknel is igaz.

En pl 53 kg vagyok es 168 cm, 35 eves. Valoszinu nehezen talalnek pont egy ugyanilyen valakit ;)

2017. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi ma voltunk 8 hónapos mérésen, 8300 gramm és 75 centi. De a családból mindenki magasfajta(kivéve én :D) Illetve ő még csak most kezdte el a nagyobb mozgásokat.. :) Azt mondta a védőnéni, hogy nagyon arányos baba.. :)


Ő ilyen fajta, van a környezetünkbe olyan kislány aki 14 hós és kb akkora,mint a kisfiam,ha nem kisebb! Szerintem nem kell aggódnod.. :)

2017. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
(Nem akarlak lelombozni, 4-es, de a babák a második félévben ill. 1 év után meg végképp, sokkal lassabban nőnek. 6 hónaposan volt 8400 és 72 centi, az 1 éves és 1,5 éves adatait pedig fent olvashatod. 1-es, 2-es voltam.)
2017. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ezek szerint csak én aggódom túl magam?
2017. febr. 13. 16:07
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös tisztában vagyok vele! :)
2017. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjak jobbat? 19 hónapos, 74 cm, 9 kg a kislányom. Mondjuk minket nem csesztetnek érte, nem sovány, mert alacsony is.

Mindenkinek egyértelmű, hogy tőlem örökölte a hatalmas termetét, 156 cm, 47 kg vagyok. Egyébbként kicsinek is született a lányom, 2200 gramm és 44 centivel, 38. héten.

Miért vagy elkeseredve? A magasságához képest teljesen jó a súlya, más nem számít. Miért baj, hogy kicsi?

2017. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad :-)

Félre ne értsd! Csak aggódok miatta :( Sokat eszik, jó nagy részét leszaladgálja, de úgy tesz a dokink is mintha elrontottam volna valamit! Azzal nincs bajom hogy vissza kell vinni súly ellenörzésre, csak félek attól hogyha megint keveset gyarapszik, akkor vérvételre kell vinni, plussz vizsgálatok...

Ezt a doki mondta :( emiatt nagyon nagyon félek, féltem :(

2017. febr. 15. 07:13
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze azt is tudom hogy nem tudom megvédeni mindentől! Azt sajnos lehagytam hogy 3 hónap alatt csak 1 cm-vel és 20 dkg-al gyarapodott! Hozzá teszem még azt is hogy én se vagyok egy magas emberke... szinte mindenhol én voltam a legalacsonyabb :) de ezt nem veszi figyelembe a doki :(
2017. febr. 15. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!