Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba ideális súlygyarapodására...

Baba ideális súlygyarapodására vonatkozó táblázat kéne nekem. (születési súly függvényében) ismertek ilyet?

Figyelt kérdés
ha igen, kérlek linkeljetek.
2011. ápr. 22. 08:52
 1/7 A kérdező kommentje:
tanácstalan vagyok, hogy babám eleget/keveset/sokat gyarapodott. egyébként ránézésre teljesen arányos. de azért kéne valami támaszpont.
2011. ápr. 22. 08:55
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


de vedd figyelembe, hogy a babák eltérően gyarapodnak, egyik kicsire se lehet semmilyen sémát ráilleszteni.

Általában elmondható, hogy a heti 12-25 dkg, illetve a havi fél kiló< teljesen megfelelőnek mondható.

2011. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez elég részletes. a keretekbe benne van még, de 4 hetes koráig közel 1 kilót szedett magára. sőt, ha azt is belevesszük, hogy amikor kiengedték, kevesebb volt, mint a születési súlya, akkor több, mint egy kilót. de nem tűnik kövérnek, lehet, hogy az első időszakban még inkább eltérően fejlődnek... nem tudom, remélem. az se jó, ha egy baba túl nagy.
2011. ápr. 22. 09:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha jó ütemben gyarapodik, semmi baja. Nem híznak egyformán ők sem.

A babám 3140 grammal született, hazajövetelkor 2990 volt (besárgult szegénykém), az 1 hónapos státuszvizsgálaton 4400 gramm volt. Nőtt is 2 cm-t.

A védőnő és a gyerekorvos is nagyon elégedett volt a gyarapodással, nem dagi baba, de most már nem olyan kis pálcikaember, mint születésekor. :) Nagyon szép, formás emberke lett.

2011. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj! Főleg genetika. Miért ha túl nagy akkor nem adsz neki enni??? Akkora amekkora be van neki kódolva a génjeibe. Ha éhes úgyse tudsz vele mit kezdeni. Minden gyerek más.
2011. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ha túl nagy és indokolt (orvosilag) akkor igen, szabályozom, hogy mennyit kapjon. tápszeres, ezért a kalóriák könnyen követhetőek.

persze, biztos nagy rész benne a genetika, (58 cm-el született)bár a párommal mindketten átlagos magasságúak/súlyúak vagyunk, talán valamelyik nagy/dédszülőre ütött. nekem az nem baj, ha nyúlánk lesz, csak kövér ne legyen, tudom mennyi egészségügyi gonddal jár

2011. ápr. 22. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez ugyan nem táblázat, de és itt szoktam nézni, hogy "jó irányban" haladunk-e a lányommal.

[link]

2011. ápr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!