Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokára lesz ebből mászás?...

Sokára lesz ebből mászás? Kinél hogy volt?

Figyelt kérdés

Kisffiam 8,5 hónapos, szépen előredől,megtámasztja magát kézzel, mintha mászni szeretne, de az egyik lába még maga alat marad és úgy rugózik. Látom rajta hogy menne, de sajnos hasra esik és a lába ott marad a testecskéje alatt. A rugózást 3 napja csinálja, eddig csak kihajolt, megtámasztotta magát. Szépen vissza is ül,nem dőlel, támasztás nélkül ül stabilan.

Tudom,hogy türelem kell,mert minden baba másképp fejlődik, de nektek mennyi idő telt el hogy elkezdett mászni?

Válaszokat köszönöm.


2017. febr. 16. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebből a helyzetből emlékeim szerint pár nap volt már csak a mászásig. De először csak hátrafelé tudott mászni a lányom, előrefelé csak később sikerült. :)
2017. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem augusztus körül (7 hónaposan) már rugózott négykézláb a kisfiam, aztán kúszni kezdett, de azzal annyira eljutott mindenhova, hogy csak decemberre (11 hónaposan) lett belőle szabályos négykézláb mászás. Szóval nálunk nagyon lassan alakult csak ki a szép mászás, jóval a felállás és a bútor mellett lépegetés után.


Én is meg voltam győződve róla, hogy ki fog maradni a mászás és állásból elindul, de nem. Meg én is olvastam, hogy a négykézláb hintázásból mindjárt mászás lesz, de ez se törvényszerű. Nekünk abból nem lett mászás, el is hagyta nyár után teljesen, mert kúszva közlekedett. Pontosabban valami fura kukacmozgással kúszás meg a mászás között. :)


Szóval az, hogy más babánál miből mi és mennyi idő alatt alakul ki, az nem biztos, hogy sokat mond arról, hogy nálatok hogy lesz. Nyugi.

2017. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elso fiam nagyon sokaig negykezlabazott es rugozott, igaz o korabban kezdte, 5,5 honaposan. 7 honaposan kezdett el maszni, kuszni egyaltalan nem kuszott. Viszont onnantol, hogy elore is lokte magat es hasra esett (ahogy a te gyereked most) kb 2 nap volt es mar maszott, mint a villam. Ugyhogy szerintem innen mar gyorsan rajon.


A masodik fiam meg 6 honaposan kezdett kuszni es 3 honapon at kuszott, mire maszni kezdett. Neki a csipoje nem volt eleg eros, sot tul laza, ezert neki inkabb ezzel volt gondja, nala nem is emlekszem ilyen hasra esesre.

2017. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez elég változó. Én pl nem is másztam, járni tanultam meg. Csak a küszöböt másztam át. De a leírásod alapján már nem kell sokat várni, hogy a kicsi másszon, szerintem maximum kjét héten belül produkálni fog valamit.
2017. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb. egy hét, talán annyi sem. A "kutyázás" (négykézláb ringatózásból) még nem a klasszikus térden-tenyéren mászás következett. Egy kicsit még rendezetlen mászás jött, nem volt annyira összehangolt. De gyönyörűen eljutott a-ból b-be. A nagyon szép igazi mászás rá bő 1 hónap múlva jött.
2017. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!