Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máris mászni fog?

Máris mászni fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam 5 hónapos, és az elmúlt 1 hétben a kedvenc elfoglaltsága, hogy négykézlábra áll, és előre-hátra hintázik. Tegnap teljesen szabályosan mászva ment 20-30 centit előre.


Nem lesz ebből baj? Eddig mindent korábban csinált, mint kéne, de nem nagyon pici 5 hónaposan a mászáshoz?

Egyébként elég nagy baba, már ami a hosszát illeti. 57 centivel született, mostanra már 71-72, és 7800 gramm hozzá.



2016. nov. 30. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Semmi sem korai amit magatol csinal, ne aggodj.
2016. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsö lányom mindent a tankönyvek szerint csiált, pontosan 4 hósan fordult elöször, 7 hósan kúszott, ....

A terápeuta akihez nyaki problßema miatt jártunk, mondta, hogy az agy érettsége számít a mozgásoknál. Akkor kezd el a gyerek mászni, ha az agy egy ilyen komplikált dolgora képes már. amíg valamire koncentrál addig a többi réze vissza marad. Àltalában az elsö évben a beszéd és a mozgás fejlödés váltogatja magát. Nagylányomnál érezhetö is Volt. Mikor pl a fordulás után Volt 2 hószünet a mozgásfejlödésben ezalatt látvyányosan fejlödött a kommunikációja...


Na a kicsilányom már boritott mindent, 5 hósan végig kúszta az egész lakást.. Kicsit megijedtem, hogy akkor most mi lesz a beszédfejlödéssel. De ekkor leállt. és 8 hósan kezdte el újbol a mász´st.


Ne aggódjál. Ha most mászni fog, akkor is le fog állni, mert az agynak másra is kell koncentrálnia. ìgy lehet most erösen mászni akar, de aztán meg hóanpokig csak apro dolgokat fog csinálni, de egyre jobb lesz másban.


Ha az agy csak egy dologra képes koncentrálni az probléma, de ezt most nem vennéd észre és egy orvos Sem tudna vele mit kezdeni. leállítani nem lehet és vissza fogni Sem.

2016. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy nagyjából amikor elkezdte ezt a hintázást, egyúttal dumagép is lett. Előtte is hallatta azért a hangját, de közel se ennyit, most mondja a magáét egész nap, szinte csak akkor nem, ha eszik vagy alszik. Pedig én is sokszor hallottam már ezt, hogy egyszerre egy dologra koncentrál az agyuk. Pár nap alatt rengeteget változott, minden téren... Egyébként nem aggódom, csak nem nagyon hallottam még olyat, hogy egy 5 hónapos baba mászással próbálkozzon.
2016. nov. 30. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Baj nem lesz belőle, nem egyforma a gyerekek fejlődési üteme, a tankönyv a nagy átlagot veszi alapul. Bőven lehet eltérés lefelé meg felfelé is.

Az egyik gyerekem 7 hónaposan állt, 10 hónaposan járt, a másik 14 hónaposan indult el. Mindkettő egészséges, értelmes felnőtt.:-)

2016. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!