Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdenek oldalra forduln...

Mikor kezdenek oldalra fordulni a babák és mikor tud teljesen átfordulni már?

Figyelt kérdés
3hónaposak vagyunk,féloldalra tud fordulni de csak az egyik irányba..ez most jó vagy sem?Ha hasra fektetem kb 4percig bírja tartani magát..ez jó???Mennyit kell tudni egy ilyen korú babának?
2008. okt. 10. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne foglalkozz vele.

Ha itt lesz az ideje, akkor fordul - és méltatlankodik majd, hogy fordítsd vissza!

2008. okt. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 3 hónaposan még semerre sem fordult, és ki sem nyomta magát,nemhogy 4 percig tartsa magát:D 4 hónaposan nyomta ki magát, 6 hónaposan egyedül ült és forgott jobbra-balra, 7 hónaposan kúszott, 8 hónaposan mászott, 9 hónaposan felállt, 10 hónaposan elindult...

De 3 hónaposan még csak feküdt hanyatt,és nézett ki a fejéből. Csak a feje forgott,de ha oldalára fektettem,úgy maradt. Akkor még nem fektethettem a hasára,mert ordított. Tehát szerintem pont eleget tud a kicsid, sőt...

2008. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Amúgy de foglalkozok vele,mert a barátnőm babájánál épp így derült ki,hogy valami nincs rendben,hogy korához képest nem csinálta azokat a dolgokat amiket kellett volna..1évig jártak terápiára még felzárkózott és azt mondták ha nem vették vna észre időben lehet maradandóbb károsodásai lettek volna....na ez egy szélsőséges eset tudom,de azért jobb félni és csak egy ártalmatlan kérdés volt amire csak azt tudom mondani,hogy mért ne foglalkozzak vele??Akkor mivel foglalkozzak ha nem ezzel,hogy ,hogy fejlődik a kicsim.?????
2008. okt. 10. 23:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem jó értelemben írta a válaszoló,h ne foglalkozz vele!3 hós baba szinte még semmit nem csinál,azon kívül,h emeli a fejét.A babád teljesen jó,amit csinál,nagyon ügyi!Van a neten olyan oldal,ami pontosan leírja,h mikor mit kell tudnia a babának.De mint mindenben ebben is nagy eltérések vannak.Pár oldallal ezelőtt vki írta,h egész pontosan mi az oldal neve,ahol hónapra levetítve megtalálod,h mikor mit tudnak.Írj egy olyan kérdést,h "mit kell tudni a babámnak",úgy biztosan kidob pár hasonlóan feltett kérdést,azt nézd meg sztem vmelyiknél megtalálod.Különben az én kisfiam 5 hós,oldalra fordul-mindkettőre-a lábával játszik,de nem fordul még meg.Ettől függetlenül én egy cseppet sem aggódom,mindennek eljön az ideje!
2008. okt. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az én lányom is 3 hós és még egyáltalán nem fordul az oldalára. viszont ha 45 fokos szögben fektetem már felül magától. minden baba máskor csinál mindent. egyik ezt csinálja előbb, másik azt. szerintem semmi gond nincs a kicsiddel és szépen fejlődik:)
2008. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 3 hónapos és már hasra fordul, csak a kis kezeit kell segíteni kihúznom. Az volt a furi hogy még nem volt 3 hós de már hasról hátra huppant. A fejét meg hason 10 percig is képes megtartani. A babafalva.hu. oldalon nézd meg, hogy mikor kell vinni korai fejlesztési szakemberhez. És kérdezd meg a gyerekorvosotokat is!
2008. okt. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 4 és fél hónapos! Nem tud se hátról hasra, se hasról hátra megfordulni. Kezd próbálkozni, de félúton elakad és úgy marad. Engem nem zavar, hogy későn érő. Úgyis akkor csinál azt amit akar amikor erre érett lesz. Biztos meg van az oka,hogy miért nem tud még átfordulni. Lehet kényelmes neki az a póz ahogy épp van. Ki tudja? lehet elöbb fog ülni, mint átfordulni! :)
2008. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hetes és kb 2 hete fordul az oldalára, hason szépen kiemeli a fejét és a mellkasát, forgatja a fejét, meg is tartja 5 percig is akár, de nem fordul meg. A tárgyakat megfogja és a szájába teszi, mind két kezével nyúl a tárgyaké.

Itt nyomon követheted, de minden gyereknek más a tempója ne feledd.

[link]

[link]

[link]

[link]

2008. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 17-én leszünk 4 hónaposak. Annak idején a védőnő azt mondta, hogy minnél többet fektessem hasra. Ne tegyem hordozóba otthon és többnyire vízszintesen feküdjön. Elmesélt pár példát is mikor a gyerek nem fejlődött kellőképpen pont emiatt. Ettől jól beijedtem és megfogadtam a tanácsát. Kb. 2 hónaposan már oldalra tudott feküdni( mindkét oldalára). Néha már hasra is fordult de a kezét még nem tudta "kihúzni" maga alól. Most látom ugyanazt tudja csak sokkal magabiztosabbak a mozgásai. A hason nagyon szeret lenni. Igazából nem mértem mennyit tud kb.negyed órát is kibír. Szerintem tovább is bírná de elúnyja. Ezt megcsináljuk naponta kb. 10x. A hasonfekvést is "tanulta". Elősször csak pár percet, majd fokozatossan tovább hagytam. Még annyit hason aludni nem szeret tehát mikor hason van akkor tarja a fejét és az állatait nézegeti.
2008. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem is szeret sokat hordozóban lenni.Hasra kb 4-5ször teszem egy nap de ha fárad beidegesedik..és sírás a vége.45fokból nekem is próbálgat elülni de nem hagyom még neki,ne terhelje a gerincét még nagyon..,viszont még az öklén kívül nem nagyon vesz semmit a szájába..uh de a cicit meg a pelust ha a keze ügyében van,de semmi mást..
2008. okt. 11. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!