Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél nagyon sokáig volt...

Akinél nagyon sokáig volt pukigond a babájánál, -hét hónap felett is-, hogy és mikor szűnt meg?

Figyelt kérdés

2017. febr. 20. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológián jártatok már?

7 hónaposan kapta meg a Pregomint, ettől elmúlt viszont a hozzátáplálással is súlyos gondok voltak. De ahogy a fogai is jottek sorban és étkezéseket váltottunk ki már csak az tűnt fel, hogy 15 hónaposan 16 fog után is borzalom volt a helyzet, váltottunk gasztroenterológust, aki elhitte, hogy a HT mekkora gond, javasolta a fruktózmentes étrendet. 1 hét alatt egy kisangyal lett belőle. Sajnálom, hogy ilyen áron, de legalább a hasa már nem fáj.

2017. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*az lemaradt, hogy azóta is folyamatosan tartjuk a tejmentes diétát, már a pékárut is én sütöm stb.
2017. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te a laktózra gondoltál...
2017. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én? Nem. Fruktózra.

Sajnos az első gasztroenterologus se látott tovább a laktóznál.

2017. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Barmit eszik, valtanotok kellene...
2017. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A héten vittük, de csalódottak vagyunk, se vérvétel, se semmi. Laktázt kap szoptatás előtt. Nekünk is hozzátáplálással rosszabb a helyzet. Akkor tej és fruktóz mentes étrenden vagytok? Mit tud enni így?
2017. febr. 20. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekunk nincs ilyen nagy gond, de teny, hogy a hozzataplalas kezdesekor sokat pukizott. De ugy veszem eszre, hogy minel tobbet adom neki ugyanazt az etelt, egyre jobban hozzaszokik. Az almatol, sutotoktol mar nem pukizik.

En annak idejen azert hagytam abba a szoptatast, mert ugy lattam, nem jo neki. Hipoallergen tapszert kapott, teljesen elmultak a gondok.

2017. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, teljes kiőrlésű gabonát, húst, halat, tojást, bizonyos zöldsègeket számolgatva pl krumpli, spenót mivel az intoleranciát kizárták (ami a májat is tönkreteszi) és most próbálkozni kell meddig mehetünk el, ami még nem okoz panaszokat neki, puffadás és extra híg szèklet volt. De gyümit semmikèpp sajnos.

Ami a tejtermèkeket illeti, lassan próbálkozhatunk velük, remèlem azt kinőtte 1 èv alatt.. a fruktóz felszìvódási zavart nem fogja.

Te tartasz tejmentes ètrendet? Ha igen, mennyire szigorùan? Rengeteg èlelmiszerben van. :(

A laktáz enzim se biztos hatás mert a laktózintolerancia és a tejfehérje allergia más, laktóz ellen a dièta nem segít, erre van az enzim, allergián meg az nem segít, csak a kerülèse.

2017. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de mi is szenvedünk a pocakkal. A fruktóz intolerancia miatt a széklet milyen volt? Zsírfényű lehet az is esetleg? :( Már teljesen kikészültem, fiam most 10 hós, de 6 hós korától van hasfájása, hol jobb, hol rosszabb. Most folynak kivizsgálások, jövő héten várható eredmény a gluténérzékenységről. A fruktóz felszívódási zavart hogyan vizsgálták? Azt is lehet vérvételből?
2017. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!