Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Mire volt...

Tapasztalt anyukák! Mire volt szükségetek?

Figyelt kérdés

Első babám várom, így sok kérdés felmerül bennem.

Most ami nagyon érdekel az a babakozmetikumok.

mi volt nektek hasznos vagy haszontalan?

Milyen márka vállt be nektek?

Értem itt fürdető, babaolaj, testápoló,sampon, pelenka, popsitörlő stb..

Bármilyen tapasztalatot véleményt nagyon szívesen olvasok.

Köszönöm! :)



2017. febr. 23. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Szia! :) Sokan szidják a Johnsons-os dolgokat, de mi nagyon szeretjük őket, babaolaj, fürdető és púder is az. Testápolót nem használunk! Az elején mindenből a gyógyszertátit használtuk egyébként.

Pelusól először Liberot használtunk, aztán áttértünk a Pampersre, mert a 4-es méret már engedte a pisit(Libero) Popótörlő szintén Pampers vagy Neogranormon, popsikenőcs pedig Sudocrem, ha kipirosodik akkor pedig a Canesten tünteti el egy éjszaka alatt. :)

2017. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fürdető: Rossmann sajátmárkás (5 napos korától használtuk)

Babaolaj: Vettünk, de igazából nem nagyon használtuk, eleinte áttörölgettem a hajlatait fürdés előtt, de arra jobb a sima olíva olaj, kb. egy árban van a babaolajokkal, de kétszer annyi van benne, és még főzhetsz is vele :D

Testápoló: egyelőre nem használtunk még (1 éves most)

Sampon: nem használtunk azt sem, a fürdetővel mosom a haját is.

Pelenka: mi mutánsok vagyunk, nekünk eddig az összes bejött :D Újszülöttként a Pampers Premium Care-t használtuk. Kb. másfél hónapos korában váltottunk Liberora, aztán kipróbáltunk szinte mindent (sima Pampers, DM, Rossmann, Magics, Mylove, stb., mind jó volt).

Popsitörlő: Fehér Pampers a kedvencem, szerintem a legvastagabb és legnedvesebb.

Popsikrém: Sudocrem az első másfél hónapban, utána gyógyszertári, később Nivea, aztán egy ideje már csak éjszakára kenem neki

2017. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Fürdető: Ceumed (ezt használták az itteni klinikán is, szépek az összetevői, nem szárít, gyönyörű a bőre)

Sampon: Babé (hosszú, dús hajjal született)

Popsitörlőből csakis illatmentes, Rossmann rózsaszín bevált.

Pelenkából is csak az illatmentes, balzsammentes jöhet. Libero, Babylove, Babydream. Ezek közül a Libero illik leginkább az alakjára.


Azt hiszem, jól választottunk, mert se babaolajra, se testápolóra, de még popsikrémre sincs szüksége, mert semmi se irritálja a bőrét, és így gyönyörű külön kencézés nélkül is.

Most 1,5 éves.

2017. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első kislányunk nekünk is.

Az első 4-5 hónapban gyógyszertári volt minden (fürdetőkrém, babaolaj, popsikenőcs).

Utána pedig a Johnson's termékeket vettük (sampon, olaj, fürdető). Popsikrémből pedig Sudocrem. Nincs a babánknak érzékeny bőre, tökéletesen beváltak a Johnson's termékek.

Testápolóra csak az első 1-2 hónapra volt szükségünk, így az is gyógyszertáti volt.


Pelenkából mi is próbáltuk a Liberot, de aztán inkább a Pampersnél maradtunk. Először a Premium Care-t. Popsitörlőből szintén csak a Pampers.


Koszmóra próbáltunk Caonatur sampont, az nem vált be, utána a háziorvos felírt egy kénes-szilicikles krémet, a 2.alkalommal már semmi koszmónk nem volt.

2017. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Borgyogyaszati hatterrel, a Weledat valasztottam a babamnak, 1 napos kora ota azt hasznaljuk. 1,5 eves, es csodas a bore.

Pampers Premium Care pelusban.

2017. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23%

Tusfürdő: Weleda Calendula; nagyon kevés kell az első hónapokban csak a vizébe keverni...ápolja a bőrt és valamennyire bio


Olaj: Extra szűz olívaolaj, védőnő ajánlására mert ez a legtermészetesebb anyag és nagyon jól hidratál, nem szokik hozzá a bőr.


Popsi kenőcs: csak egy kicsi csomag Sudo krém...Nem szabad krémezni csak ha már kezdi kicsípni a popóját, mert a krémtől a pelenka nem lesz olyan jó nedv szívó és így valóban kicsípi a pisi/kaki. Az én gyerekemnek nem volt kicsípve csak 2szer a popója és 18 hónapos. nem kentem csak mikor már piros volt.


Hintőpor: Egyáltalán nem kell!!!! Kemikália, felesleges...Ha vizes valagol, sima vattával szárazra lehet törölni, ha izzad a nyaka pl akkor a hintőpor csak irritálja még jobban. Soha nem használtunk.


Pelenka: Huggies-t használtam az első mérerig, aztán Pamperst


Popsitörlő: Huggies, nincs benne káros összetevő, jól tisztít. Kicsit nehéz kiszedni, de hamar meg lehet tanulni a technikát...nekem most már simán megy szakadás nélkül.


Azt hiszem ennyi :)

Boldog babavárást!

2017. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!